Wyrok KIO KIO 1004/19
Informacje podstawowe
- Sygnatura
- KIO 1004/19
- Organ wydający
- Krajowa Izba Odwoławcza
- Rodzaj dokumentu
- postanowienie
- Data wydania
- 11.06.2019
- Przewodniczący
- Daniel Konicz
- Sposób rozstrzygnięcia
- umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zamawiający
- Miejscowość
- Białystok
Postępowanie
- Tryb postępowania
- przetarg nieograniczony
Streszczenie orzeczenia
Orzeczenie o sygnaturze KIO 1004/19 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 11 czerwca 2019 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z siedzibą w Białystok w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.
Istota sprawy
zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego na podstawie art. 186 ust. 2 Pzp, o czym orzeczono w pkt 1 sentencji postanowienia. Rozstrzygnięcie o kosztach postępowania odwoławczego (pkt 2 sentencji postanowienia) Izba oparła na przepisie art. 186 ust. 6 pkt 1 Pzp w zw. z § 5 ust. 1 pkt 1 lit. a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 marca 2010 r....
Treść dokumentu
Pobierz PDFSygn. akt: KIO 1004/19
POSTANOWIENIE
z dnia 11 czerwca 2019 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodniczący: Daniel Konicz
po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron postępowania odwoławczego
w dniu 11 czerwca 2019 r. w Warszawie odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby
Odwoławczej w dniu 3 czerwca 2019 r. przez Odwołującego - wykonawcę Climatic sp. z o.o.
sp.k. z siedzibą w Regułach, w postępowaniu prowadzonym przez Zamawiającego -
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku,
postanawia:
1. umorzyć postępowanie odwoławcze;
2. znieść wzajemnie między stronami koszty postępowania odwoławczego i nakazać zwrot
z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz Odwołującego
kwoty 10.000,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych 00/100) uiszczonej tytułem wpisu od
odwołania.
Stosownie do art. 198a i 198b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych
(Dz.U. z 2018 r., poz. 1986 j.t. ze zm.) na niniejsze postanowienie - w terminie 7 dni od dnia
jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej
do Sądu Okręgowego w Białymstoku.
Przewodniczący: ....................................
Sygn. akt KIO 1004/19
Uzasadnienie
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku
(dalej: „Zamawiający”) prowadzi, na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r.
Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2018 r., poz. 1986 j.t. ze zm.), zwanej dalej „Pzp”,
postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn.:
„Zaprojektowanie i budowa budynku RCKiK w Białymstoku Terenowy Oddział w Łomży
w technologii modułowej”, zwane dalej: „Postępowaniem”.
Wartość zamówienia nie przekracza kwot określonych w przepisach wykonawczych
wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 Pzp.
Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych
19 kwietnia 2019 r., pod nr 539855-N-2019.
29 maja 2019 r. Zamawiający poinformował wykonawców o wyborze oferty
najkorzystniejszej, za którą uznana została oferta złożona przez wykonawcę Flux Medical
sp. z o.o. z siedzibą w Rogoźnie.
3 czerwca 2019 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej (dalej „Izba” lub „KIO”)
wpłynęło odwołanie wykonawcy Climatic sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Regułach z zarzutami
naruszenia przez Zamawiającego art. 89 ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 22d ust. 1 i 3, art. 24 ust. 1
pkt 12, art. 24 ust. 1 pkt 16 w zw. z art. 7 ust. 1 w zw. z art. 22 ust. 1 pkt 1 i 2 oraz art. 26 ust. 3
i 4 Pzp.
Do postępowania odwoławczego, po stronie Zamawiającego, nie zostały zgłoszone
przystąpienia.
Pismem z 10 czerwca 2019 r. Zamawiający uwzględnił zarzuty przedstawione
w odwołaniu w całości. W konsekwencji Izba uznała, że zachodzą podstawy do umorzenia
postępowania odwoławczego na podstawie art. 186 ust. 2 Pzp, o czym orzeczono w pkt 1
sentencji postanowienia.
Rozstrzygnięcie o kosztach postępowania odwoławczego (pkt 2 sentencji
postanowienia) Izba oparła na przepisie art. 186 ust. 6 pkt 1 Pzp w zw. z § 5 ust. 1 pkt 1 lit. a
rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 marca 2010 r. w sprawie wysokości
i sposobu pobierania wpisu od odwołania oraz rodzajów kosztów w postępowaniu
odwoławczym i sposobu ich rozliczania (Dz.U. z 2018 r., poz. 972 j.t.).
Przewodniczący:
2