Wyrok KIO KIO 1007/20
Informacje podstawowe
- Sygnatura
- KIO 1007/20
- Organ wydający
- Krajowa Izba Odwoławcza
- Rodzaj dokumentu
- postanowienie
- Data wydania
- 29.06.2020
- Przewodniczący
- Katarzyna Brzeska
- Sposób rozstrzygnięcia
- umorzone (wycofanie)
Zamawiający
- Miejscowość
- Kraków
Postępowanie
- Tryb postępowania
- przetarg nieograniczony
Streszczenie orzeczenia
Orzeczenie o sygnaturze KIO 1007/20 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 29 czerwca 2020 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej z siedzibą w Kraków w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.
Treść dokumentu
Pobierz PDFSygn. akt: KIO 1007/20
POSTANOWIENIE
z dnia 29 czerwca 2020 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodniczący: Katarzyna Brzeska
po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron oraz uczestników postępowania
odwoławczego w dniu 29 czerwca 2020 r. w Warszawie odwołania wniesionego do Prezesa
Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 11 maja 2020 r. przez wykonawcę D. Ś. prowadzącego
działalność gospodarczą pod firmą Przedsiębiorstwo Budowlane D. Ś. w postępowaniu
prowadzonym przez Zamawiającego: Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie
postanawia:
1. umorzyć postępowanie odwoławcze;
2. nakazać zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz
wykonawcy D. Ś. prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą Przedsiębiorstwo
Budowlane D. Ś. kwoty 9 000 zł 00 gr (słownie: dziewięć tysięcy złotych zero groszy),
stanowiącej 90% uiszczonego wpisu.
Stosownie do art. 198a i 198b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień
publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 z późn. zm.) na niniejsze postanowienie - w
terminie 7 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa
Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Krakowie.
Przewodniczący: ............................
Sygn. akt: KIO 1007/20
Zamawiający - Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie prowadzi w trybie
przetargu nieograniczonego, na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo
zamówień publicznych (zwanej dalej również „ustawą Pzp”), postępowanie o udzielenie
zamówienia pn. „Budowa hali sportowej przy ul. SP Nr 151 - ul. Lipińskiego w Krakowie wraz
z instalacjami, infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu".
Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych
w dniu 4 maja 2020 r. nr ogłoszenia 536101-N-2020.
W dniu 25 czerwca 2020 r. przed otwarciem rozprawy, Odwołujący - wykonawca D.
Ś. prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Przedsiębiorstwo Budowlane D. Ś. cofnął
odwołanie wniesione do Prezesa KIO w dniu 11 maja 2020 r.
Uwzględniając powyższe Izba, działając na podstawie art. 187 ust. 8 zd. 2 ustawy z
dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 z
późn. zm.) umorzyła postępowanie odwoławcze. Zgodnie z art. 187 ust. 8 ustawy Prawo
zamówień publicznych, Izba postanowiła o zwrocie na rzecz Odwołującego 90% kwoty
uiszczonego wpisu.
Przewodniczący: ............................
2