Wyrok KIO KIO 1028/19
Informacje podstawowe
- Sygnatura
- KIO 1028/19
- Organ wydający
- Krajowa Izba Odwoławcza
- Rodzaj dokumentu
- postanowienie
- Data wydania
- 18.06.2019
- Przewodniczący
- Dagmara Gałczewska-Romek
- Sposób rozstrzygnięcia
- umorzone (wycofanie)
Zamawiający
- Miejscowość
- Koszalin
Postępowanie
- Tryb postępowania
- przetarg nieograniczony
Streszczenie orzeczenia
Orzeczenie o sygnaturze KIO 1028/19 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 18 czerwca 2019 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez 17 Wojskowy Oddział Gospodarczy z siedzibą w Koszalin w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.
Istota sprawy
Zamawiający - 17 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Koszalinie - prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia, którego przedmiotem jest świadczenie usług w zakresie utrzymania czystości pomieszczeń wewnętrznych, terenów zewnętrznych utwardzonych i zielonych w kompleksach wojskowych znajdujących się w rejonie odpowiedzialności 17 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Koszalinie”....
Treść dokumentu
Pobierz PDFSygn. akt: KIO 1028/19
POSTANOWIENIE
z dnia 18 czerwca 2019 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodniczący: Dagmara Gałczewska - Romek
wobec cofnięcia w dniu 14 czerwca 2019 roku, przed otwarciem rozprawy, odwołania
wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 6 czerwca 2019r. przez
wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: DGP Clean Partner
sp. z o.o., Seban sp. z o.o., 7 MG sp. z o.o., DGP Provider sp. z o.o., z siedzibą lidera
konsorcjum: ul. Najświętszej Marii Panny 5e, 59-220 Legnica w postępowaniu
prowadzonym przez 17 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Koszalinie, ul. 4 Marca 3,
75 -901 Koszalin
przy udziale Eco - Plan S.A., ul. Przemysłowa 33, 76-200 Słupsk zgłaszającego
przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego.
postanawia:
1. umarza postępowanie odwoławcze.
2. nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz
wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: DGP Clean Partner
sp. z o.o., Seban sp. z o.o., 7 MG sp. z o.o., DGP Provider sp. z o.o., z siedzibą
lidera konsorcjum: ul. Najświętszej Marii Panny 5e, 59-220 Legnica kwoty 13 500 zł
00 gr (słownie: trzynaście tysięcy pięćset złotych zero groszy), stanowiącej 90%
uiszczonego wpisu.
Stosownie do art. 198a i 198b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień
publicznych (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1986 ze zm.) na niniejsze postanowienie - w terminie
7 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby
Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Koszalinie.
Przewodniczący: ...............................
Sygn. akt: KIO 1028/19
Uzasadnienie
Zamawiający - 17 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Koszalinie - prowadzi w trybie
przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia, którego przedmiotem
jest świadczenie usług w zakresie utrzymania czystości pomieszczeń wewnętrznych,
terenów zewnętrznych utwardzonych i zielonych w kompleksach wojskowych znajdujących
się w rejonie odpowiedzialności 17 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Koszalinie”.
Postępowanie prowadzone jest na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo
zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1986 ze zm.) - zwanej dalej „Pzp”.
Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej
z dnia 18 stycznia 2019r. pod poz. 2019/S 007-012007.
W dniu 14 czerwca 2019r. Odwołujący - wykonawcy wspólnie ubiegających się o udzielenie
zamówienia: DGP Clean Partner sp. z o.o., Seban sp. z o.o., 7 MG sp. z o.o., DGP Provider
sp. z o.o., - złożył do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej oświadczenie o wycofaniu
odwołania z dnia 6 czerwca 2019r. Oświadczenie o wycofaniu zostało złożone przez osobę
upoważnioną do reprezentowania Odwołującego i skutkuje koniecznością umorzenia
postępowania odwoławczego.
W związku z cofnięciem odwołania przed otwarciem rozprawy, Izba postanowiła o zwrocie
na rzecz odwołującego 90% wpisu, zgodnie z art. 187 ust. 8 ustawy Pzp.
Mając powyższe na uwadze, orzeczono jak w sentencji.
O kosztach postępowania orzeczono na podstawie art. 192 ust. 9 i 10 ustawy - Prawo
zamówień publicznych.
Przewodniczący .............................
3