Wyrok KIO KIO 1056/20

Streszczenie orzeczenia

Orzeczenie o sygnaturze KIO 1056/20 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 30 lipca 2020 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez NOVA Sp. z o.o. z siedzibą w Nowy Sącz w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.

Treść dokumentu

Pobierz PDF

Sygn. akt: KIO 1056/20

POSTANOWIENIE
z dnia 30 lipca 2020 r.

Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:

Przewodnicząca:    Ewa Sikorska

wobec cofnięcia przed otwarciem rozprawy w dniu 22 lipca 2020 r. odwołania wniesionego do
Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 15 maja 2020 roku przez
FCC Polska Spółkę z
ograniczoną odpowiedzialnością w Zabrzu
w postępowaniu prowadzonym przez NOVA
Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w Nowym Sączu

postanawia:

1.    Umarza postępowanie odwoławcze.

2.    Nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz FCC
Polska Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Zabrzu
kwoty 13 500 zł 00 gr
(słownie: trzynaście tysięcy pięćset złotych zero groszy), stanowiącej 90% uiszczonego
wpisu.

Stosownie do art. 198a ust. 1, 198b ust. 1 i 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo
zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 roku, poz. 1843), na niniejsze postanowienie, w terminie
7 dni od dnia jego doręczenia, przysługuje skarga, za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby
Odwoławczej, do Sądu Okręgowego w
Nowym Sączu.

Sygn. akt: KIO 1056/20

W dniu 22 lipca 2020 roku, przed otwarciem rozprawy, FCC Polska Spółka z
ograniczoną odpowiedzialnością w Zabrzu (odwołująca) cofnęła odwołanie wniesione w dniu
15 maja 2020 roku.

Uwzględniając powyższe, Krajowa Izba Odwoławcza, działając na podstawie art. 187

ust. 8 zd. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019
r., poz. 1843), umorzyła postępowanie odwoławcze.

Zgodnie z art. 187 ust. 8 zd. 2 ustawy - Prawo zamówień publicznych, Izba postanowiła
zwrócić na rzecz odwołującej 90% kwoty uiszczonego wpisu.

2