Wyrok KIO KIO 1196/19
Informacje podstawowe
- Sygnatura
- KIO 1196/19
- Organ wydający
- Krajowa Izba Odwoławcza
- Rodzaj dokumentu
- postanowienie
- Data wydania
- 08.07.2019
- Przewodniczący
- Tubisz Renata
- Sposób rozstrzygnięcia
- umorzone (wycofanie)
Zamawiający
- Nazwa
- Gmina Miejska Świdnik
- Miejscowość
- Świdnik
Postępowanie
- Tryb postępowania
- przetarg nieograniczony
Streszczenie orzeczenia
Orzeczenie o sygnaturze KIO 1196/19 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 8 lipca 2019 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Gmina Miejska Świdnik z siedzibą w Świdnik w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.
Treść dokumentu
Pobierz PDFSygn. akt KIO 1196/19
Sygn. akt KIO 1196/19
POSTANOWIENIE
z dnia 8 lipca 2019 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodniczący: Renata Tubisz
Protokolant: Adam Skowroński
po rozpoznaniu na posiedzeniu z udziałem stron w dniu 8 lipca 2019r. w Warszawie
sprawy odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 24
czerwca 2019 r. przez odwołującego: R-SOFT STUDIO Sp. z o.o. Al. Racławickie
8/14, 20-037 Lublin w postępowaniu powadzonym przez zamawiającego: Gmina
Miejska Świdnik ul. Wyspiańskiego 27, 21-040 Świdnik prowadząca postępowanie na
rzecz: Gmina Konstantynów ul. Kard. St. Wyszyńskiego 2, 21-543 Konstantynów;
Gmina Skierbieszów ul. Rynek 1, 22-420 Skierbieszów; Gmina Miejska Świdnik, ul.
Wyspiańskiego 27, 21-040 Świdnik
postanawia:
1. umorzyć postępowanie odwoławcze
2. kosztami postępowania obciąża R-SOFT STUDIO Sp. z o.o. Al. Racławickie 8/14; 20-
037 Lublin i:
2.1. zalicza do kosztów postępowania odwoławczego kwotę 1.500,00 zł 00 gr (słownie:
jeden tysiąc pięćset złotych zero groszy) uiszczoną przez R-SOFT STUDIO Sp. z
o.o. Al. Racławickie 8/14; 20-037 Lublin tytułem wpisu od odwołania.
2.2. nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz
R-SOFT STUDIO Sp. z o.o. Al. Racławickie 8/14; 20-037 Lublin kwotę 13.500,00
zł 00 gr (słownie: trzynaście tysięcy pięćset złotych zero groszy), stanowiącą 90%
uiszczonego wpisu od odwołania.
Stosownie do art. 198a i 198b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych
(j.t. Dz. U. z 2018 r., poz. 1986 ze zm.) na niniejsze postanowienie - w terminie 7 dni od dnia
jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej
do Sądu Okręgowego w Lublinie.
Przewodniczący:...................................
Przedmiotem prowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego
prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości zamówienia powyżej kwoty
określonej w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp jest „Dostawa
licencji i wdrożenie oprogramowania, uruchomienie e-usług publicznych, przeprowadzenie
szkoleń oraz modernizacja portalu www”.
Zamawiający pismem z dnia 4 lipca 2019 roku wniósł odpowiedź na odwołanie, w której
uwzględnił w części zarzuty odwołania.
Odwołujący reprezentowany przez Prezesa Zarządu pismem z dnia 5 lipca 2019 roku cofnął
odwołanie wnosząc o umorzenie postępowania i zwrot 90% wpisu wniesionego przy
odwołaniu.
W tym stanie rzeczy Krajowa Izba Odwoławcza, uznała wniosek cofnięcia odwołania za
skuteczny i na podstawie art. 187 ust. 8 zdanie pierwsze oraz art. 192 ust. 1 zdanie drugie
ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych, umorzyła postępowanie
odwoławcze wydając postanowienie w sprawie.
Krajowa Izba Odwoławcza na podstawie art. 187 ust. 8 zdanie drugie ustawy z dnia 29 stycznia
2004 roku Prawo zamówień publicznych oraz § 5 ust. 1 pkt 3 lit. a Rozporządzenia Prezesa
Rady Ministrów z dnia 15 marca 2010 r. w sprawie wysokości i sposobu pobierania wpisu od
odwołania oraz rodzajów kosztów w postępowaniu odwoławczym i sposobu ich rozliczania (j.t.
Dz. U. 2018r. z dnia 7 maja 2018r. poz.972) orzekła o dokonaniu zwrotu na rzecz
odwołującego z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych 90 % należnego wpisu
od odwołania.
Przewodniczący:.................................
3