Wyrok KIO KIO 13/22

Streszczenie orzeczenia

Orzeczenie o sygnaturze KIO 13/22 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 19 stycznia 2022 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad z siedzibą w Warszawa w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.

Treść dokumentu

Pobierz PDF

Sygn. akt: KIO 13/22

POSTANOWIENIE
z dnia 19 stycznia 2022 roku

Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:

Przewodniczący: Ewa Sikorska

Członkowie: Robert Skrzeszewski

Maksym Smorczewski

po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron i uczestników postępowania
odwoławczego w dniu 19 stycznia 2022 r. w Warszawie odwołania wniesionego do Prezesa
Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 3 stycznia 2022 r. przez wykonawcę
PORR Spółka

akcyjna w Warszawie w postępowaniu prowadzonym przez Skarb Państwa -

Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie

przy udziale wykonawcy MOTA-ENGIL CENTRAL EUROPE Spółka akcyjna w Krakowie,
zgłaszającego przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie odwołującego

postanawia:

1.    umorzyć postępowanie odwoławcze,

2.    nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz

wykonawcy PORR Spółka akcyjna w Warszawie kwoty 18 000 zł 00 gr (słownie:
osiemnaście tysięcy złotych zero groszy), stanowiącej 90% uiszczonego wpisu.

Stosownie do art. 579 ust. 1 i 580 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo
zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1129 ze zm.), na niniejsze postanowienie, w
terminie 14 dni od dnia jego doręczenia, przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa
Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Sygn. akt: KIO 13/22

W dniu 18 stycznia 2022 roku wykonawca PORR SA w Warszawie cofnął odwołanie
wniesione w dniu 3 stycznia 2022 roku.

Zgodnie z art. 568 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień
publicznych (Dz. U. z 2021 r., poz. 201129 ze zm.), Izba umarza postępowania odwoławcze,
w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania.

Wobec powyższego, orzeczono jak w sentencji.

O kosztach postępowania orzeczono na podstawie § 9 ust. 1 pkt 3 lit. a
rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie szczegółowych
rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu
pobierania wpisu od odwołania (Dz. U. z 2020 r., poz. 2437).

3