Wyrok KIO KIO 1471/20
Informacje podstawowe
- Sygnatura
- KIO 1471/20
- Organ wydający
- Krajowa Izba Odwoławcza
- Rodzaj dokumentu
- postanowienie
- Data wydania
- 09.07.2020
- Przewodniczący
- Daniel Konicz
- Sposób rozstrzygnięcia
- umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zamawiający
- Miejscowość
- Warszawa
Postępowanie
- Tryb postępowania
- przetarg nieograniczony
Streszczenie orzeczenia
Orzeczenie o sygnaturze KIO 1471/20 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 9 lipca 2020 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Urząd m.st. Warszawy Urząd Dzielnicy Praga-Południe z siedzibą w Warszawa w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.
Istota sprawy
zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego na podstawie art. 186 ust. 2 Pzp, o czym orzeczono w pkt 1 sentencji postanowienia. Rozstrzygnięcie o kosztach postępowania odwoławczego (pkt 2 sentencji postanowienia) Izba oparła na przepisie art. 186 ust. 6 pkt 1 Pzp w zw. z § 5 ust. 1 pkt 1 lit. a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 marca 2010 r....
Treść dokumentu
Pobierz PDFSygn. akt: KIO 1471/20
POSTANOWIENIE
z dnia 9 lipca 2020 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodniczący: Daniel Konicz
po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron postępowania odwoławczego
w dniu 9 lipca 2020 r. w Warszawie odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby
Odwoławczej 30 czerwca 2020 r. przez Odwołującego - wykonawcę A. K. prowadzącego
działalność gospodarczą pod firmą A. K. LEVEL Zakład Instalacyjno-Budowlany w Warszawie,
w postępowaniu prowadzonym przez Zamawiającego - Urząd m.st. Warszawy Urząd
Dzielnicy Praga-Południe,
postanawia:
1. umorzyć postępowanie odwoławcze;
2. znieść wzajemnie między stronami koszty postępowania odwoławczego i nakazać zwrot
z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz Odwołującego
kwoty 10.000,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych 00/100) uiszczonej tytułem wpisu od
odwołania.
Stosownie do art. 198a i 198b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych
(Dz.U. z 2019 r. poz. 1843) na niniejsze postanowienie - w terminie 7 dni od dnia jego
doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do
Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie.
Przewodniczący: ....................................
Sygn. akt KIO 1471/20
Uzasadnienie
Urząd m.st. Warszawy Urząd Dzielnicy Praga-Południe (dalej: „Zamawiający”)
prowadzi, na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień
publicznych (Dz.U. z 2019 r., poz. 1843 j.t.), zwanej dalej „Pzp”, postępowanie o udzielenie
zamówienia publicznego pn.: „Przebudowa instalacji wodociągowej wody zimnej, ciepłej, wody
użytkowej oraz przeciwpożarowej z rozdziałem instalacji ppoż od instalacji w.z. - etap I
w Przedszkolu nr 331 przy ul. Szaserów 61A w dzielnicy Praga-Południe”, zwane dalej
„Postępowaniem”.
Wartość zamówienia nie przekracza kwot określonych w przepisach wykonawczych
wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 Pzp.
Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych
18 maja 2020 r., nr 540349-N-2020.
25 czerwca 2020 r. Zamawiający poinformował wykonawcę A. K. prowadzącego
działalność gospodarczą pod firmą A. K. LEVEL Zakład Instalacyjno-Budowlany w Warszawie
o wykluczeniu z Postępowania, co zostało zaskarżone przez tego wykonawcę odwołaniem
wniesionym do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej (dalej „Izba”) 30 czerwca 2020 r. W
odwołaniu zarzucono Zamawiającemu naruszenie art. 24 ust. 1 pkt 12, art. 24 ust. 4 oraz, z
ostrożności, art. 26 ust. 4 Pzp.
Do postępowania odwoławczego, po stronie Zamawiającego, nie zostały zgłoszone
przystąpienia.
Pismem z 8 lipca 2020 r. Zamawiający uwzględnił zarzuty odwołania w całości.
W konsekwencji Izba uznała, że zachodzą podstawy do umorzenia postępowania
odwoławczego na podstawie art. 186 ust. 2 Pzp, o czym orzeczono w pkt 1 sentencji
postanowienia.
Rozstrzygnięcie o kosztach postępowania odwoławczego (pkt 2 sentencji
postanowienia) Izba oparła na przepisie art. 186 ust. 6 pkt 1 Pzp w zw. z § 5 ust. 1 pkt 1 lit. a
rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 marca 2010 r. w sprawie wysokości
i sposobu pobierania wpisu od odwołania oraz rodzajów kosztów w postępowaniu
odwoławczym i sposobu ich rozliczania (Dz.U. z 2018 r. poz. 972).
Przewodniczący:
2