Wyrok KIO KIO 1484/19
Informacje podstawowe
- Sygnatura
- KIO 1484/19
- Organ wydający
- Krajowa Izba Odwoławcza
- Rodzaj dokumentu
- postanowienie
- Data wydania
- 09.08.2019
- Przewodniczący
- Marzena Teresa Ordysińska
- Sposób rozstrzygnięcia
- umorzone (wycofanie)
Zamawiający
- Miejscowość
- Gorzów Wielkopolski
Postępowanie
- Tryb postępowania
- przetarg nieograniczony
Streszczenie orzeczenia
Orzeczenie o sygnaturze KIO 1484/19 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 9 sierpnia 2019 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Miasto Gorzów Wielkopolski z siedzibą w Gorzów Wielkopolski w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.
Treść dokumentu
Pobierz PDFSygn. akt: KIO 1484/19
POSTANOWIENIE
z dnia 9 sierpnia 2019 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodniczący: Marzena Teresa Ordysińska
po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron w dniu 9 sierpnia 2019 r.
w Warszawie odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu
30 lipca 2019 r. przez wykonawcę W. Z., prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą
Zakład Projektowania i Usług Komunalnych „PORAJ” W. Z. w Gorzowie Wielkopolskim
w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego - Miasto Gorzów Wielkopolski
postanawia:
1. umorzyć postępowanie odwoławcze,
2. nakazać zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz wykonawcy
W. Z., prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą Zakład Projektowania i Usług
Komunalnych „PORAJ” W. Zi.w Gorzowie Wielkopolskim kwoty 6 750 zł 00 gr (słownie: sześć
tysięcy siedemset pięćdziesiąt złotych zero groszy), stanowiącej 90% uiszczonego wpisu.
Stosownie do art. 198a i 198b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych
(Dz. U. z 2017, poz. 1579 z późn. zm.) na niniejsze postanowienie - w terminie 7 dni od dnia
jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej
do Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim.
Przewodniczący:
Sygn. akt KIO 1484/18
Miasto Gorzów Wielkopolski (dalej: Zamawiający) prowadzi postępowanie na
udzielenie zamówienia publicznego pn. ,,Utrzymanie zieleni miejskiej w parkach Kopernika,
przy Szpitalu Psychiatrycznym oraz Czechówek na terenie miasta Gorzowa Wlkp.”
Postępowanie prowadzone jest na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo
zamówień publicznych (Dz. U. z 2017, poz. 1579; dalej: Prawo zamówień publicznych).
W tymże postępowaniu, w dniu 30 lipca 2019 r. wykonawca W.Z., prowadzący
działalność gospodarczą pod firmą Zakład Projektowania i Usług Komunalnych „PORAJ” W.
Z. w Gorzowie Wielkopolskim (dalej: Odwołujący), wniósł odwołanie.
Termin posiedzenia wyznaczono na dzień 12 sierpnia 2019 r.
W dniu 8 sierpnia 2019 r. Odwołujący cofnął odwołanie.
Uwzględniając powyższe Izba, działając na podstawie art. 187 ust. 8 zd. 2 Prawa zamówień
publicznych, umorzyła postępowanie odwoławcze.
Zgodnie z art. 187 ust. 8 Prawa zamówień publicznych Izba postanowiła o zwrocie na
rzecz Odwołującego 90% kwoty uiszczonego wpisu.
Przewodniczący: ........................................
2