Wyrok KIO KIO 151/19
Informacje podstawowe
- Sygnatura
- KIO 151/19
- Organ wydający
- Krajowa Izba Odwoławcza
- Rodzaj dokumentu
- postanowienie
- Data wydania
- 05.02.2019
- Przewodniczący
- Anna Chudzik
- Sposób rozstrzygnięcia
- umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zamawiający
- Nazwa
- Gmina Ożarów
- Miejscowość
- Ożarów
Postępowanie
- Tryb postępowania
- przetarg nieograniczony
Streszczenie orzeczenia
Orzeczenie o sygnaturze KIO 151/19 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 5 lutego 2019 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Gmina Ożarów z siedzibą w Ożarów w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.
Istota sprawy
Zamawiający Gmina Ożarów prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Ożarów. W dniu 28 stycznia 2019 r. wykonawca POLLIGHT Sp. z o.o. wniósł odwołanie wobec treści SIWZ, zarzucając Zamawiającemu naruszenie: art. 7 ust. 1, art. 22 ust. 4 w zw. z art. 22 ust. 1 pkt 2-3 ustawy Pzp, art. 30 ust. 4 w zw. z art. 7 ust. 1 ustawy Pzp oraz art. 29 ust....
Treść dokumentu
Pobierz PDFSygn. akt: KIO 151/19
POSTANOWIENIE
z dnia 5 lutego 2019 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodniczący: Anna Chudzik
po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron w dniu 5 lutego 2019 r. w Warszawie odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 28 stycznia 2019 r. przez POLLIGHT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie,
w postępowaniu prowadzonym przez Gminę Ożarów,
orzeka:
1.umarza postępowanie odwoławcze,
2.nakazuje zwrot z rachunku Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz Odwołującego kwoty 15 000 zł 00 gr (słownie: piętnaście tysięcy złotych zero groszy), stanowiącej uiszczony wpis od odwołania.
Stosownie do art. 198a i 198b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 1986 z późn. zm.) na niniejsze postanowienie – w terminie 7 dni od dnia jego doręczenia – przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Kielcach.
Przewodniczący: …………….………
Sygn. akt KIO 151/19
U z a s a d n i e n i e
Zamawiający Gmina Ożarów prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Ożarów.
W dniu 28 stycznia 2019 r. wykonawca POLLIGHT Sp. z o.o. wniósł odwołanie wobec treści SIWZ, zarzucając Zamawiającemu naruszenie: art. 7 ust. 1, art. 22 ust. 4 w zw. z art. 22 ust. 1 pkt 2-3 ustawy Pzp, art. 30 ust. 4 w zw. z art. 7 ust. 1 ustawy Pzp oraz art. 29 ust. 1 i 2 ustawy Pzp
W aktach sprawy znajduje się przekazana przez Zamawiającego informacja, że kopię odwołania wraz z wezwaniem do wzięcia udziału w postępowaniu odwoławczym zamieścił na swojej stronie internetowej w dniu 30 stycznia 2019 r. Termin na zgłoszenie przystąpienia do postępowania odwoławczego upłynął 4 lutego 2019 r. (art. 185 ust. 2 w zw. z art. 185 ust. 8 ustawy Pzp). W powyższym terminie do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego nie przystąpił żaden wykonawca.
W dniu 31 stycznia 2019 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło oświadczenie Zamawiającego o uwzględnieniu w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu. Wobec powyższego postępowanie odwoławcze należało umorzyć, stosownie do dyspozycji art. 186 ust. 2 ustawy Pzp.
O kosztach postępowania Izba orzekła na podstawie art. 186 ust. 6 pkt 1 ustawy Pzp oraz § 5 ust. 1 pkt 1 lit. a rozporządzenia w sprawie wysokości wpisu od odwołania oraz rodzajów kosztów w postępowaniu odwoławczym i sposobu ich rozliczania.
Przewodniczący: …………….………