Wyrok KIO KIO 1720/19
Informacje podstawowe
- Sygnatura
- KIO 1720/19
- Organ wydający
- Krajowa Izba Odwoławcza
- Rodzaj dokumentu
- postanowienie
- Data wydania
- 16.09.2019
- Przewodniczący
- Prowadzisz Katarzyna
- Sposób rozstrzygnięcia
- umorzone (wycofanie)
Zamawiający
- Miejscowość
- Zgierz
Postępowanie
- Tryb postępowania
- przetarg nieograniczony
Streszczenie orzeczenia
Orzeczenie o sygnaturze KIO 1720/19 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 16 września 2019 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez 31 Wojskowy Oddział Gospodarczy z siedzibą w Zgierz w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.
Istota sprawy
Zamawiający - 31 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Zgierzu - prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pod nazwą Utrzymanie czystości w obiektach kubaturowych oraz terenach zewnętrznych i terenach zieleni w kompleksach administrowanych przez 31 Wojskowy Oddział Gospodarczy. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej z dnia 16 sierpnia 2019 r. pod numerem ogłoszenia 2019/S 157-388153....
Treść dokumentu
Pobierz PDFSygn. akt KIO 1720/19
POSTANOWIENIE
z dnia 16 września 2019 roku
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodniczący: Katarzyna Prowadzisz
Protokolant: Adam Skowroński
po rozpoznaniu w dniu 16 września 2019 roku w Warszawie, na posiedzeniu niejawnym
z udziałem Stron, odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej
w dniu 2 września 2019 roku przez wykonawcę Awima spółka jawna B. W.
w postępowaniu prowadzonym przez Zamawiającego 31 Wojskowy Oddział Gospodarczy
w Zgierzu
postanawia:
1. Umarza postępowanie odwoławcze.
2. Nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz
wykonawcy Awima spółka jawna B. W. kwoty 13 500 zł 00 gr (słownie: trzynaście tysięcy
pięćset złotych zero groszy), stanowiącej 90% uiszczonego wpisu.
Stosownie do art. 198a i 198b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień
publicznych na niniejsze postanowienie - w terminie 7 dni od dnia jego doręczenia -
przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu
Okręgowego w Łodzi.
Przewodniczący:
Sygn. akt: KIO 1720/19
U Z A S A D N I E N I E
Zamawiający - 31 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Zgierzu - prowadzi
postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego
pod nazwą Utrzymanie czystości w obiektach kubaturowych oraz terenach zewnętrznych
i terenach zieleni w kompleksach administrowanych przez 31 Wojskowy Oddział
Gospodarczy.
Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej
z dnia 16 sierpnia 2019 r. pod numerem ogłoszenia 2019/S 157-388153.
W postępowaniu tym, Odwołujący wykonawca Awima spółka jawna B. W.
w dniu 2 września 2019 roku wniósł odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, treści
specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz dokonanej przez Zamawiającego w dniu
29 sierpnia 2019 roku zmiany SIWZ.
W dniu 13 września 2019 roku do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło
pismo Odwołującego, które w swej treści zawiera oświadczenie wykonawcy o cofnięciu
odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 2 września 2019
roku, w postepowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą Utrzymanie
czystości w obiektach kubaturowych oraz terenach zewnętrznych i terenach zieleni
w kompleksach administrowanych przez 31 Wojskowy Oddział Gospodarczy. W treści
oświadczenia została również podana sygnatura akt KIO 1720/19. Odwołujący wniósł,
na podstawie art. 187 ust. 8 ustawy o zwrot 90% wpisu. Oświadczenie to zostało złożone
przez Pana B. W. - wspólnika reprezentującego spółkę.
Wobec złożonego oświadczenia Odwołującego o cofnięciu odwołania Izba
stwierdziła, że przedmiotowe postępowanie podlega umorzeniu w oparciu o art. 187 ust. 8
ustawy oraz zgodnie z tym przepisem Odwołującemu zwraca się 90% wpisu. Zgodnie
z § 5 ust. 1 pkt 3 lit. a
(t.j. Dz. U. z 2018 roku poz. 972 ze
zmianami) w przypadku cofnięcia odwołania przed otwarciem rozprawy Izba orzeka
o dokonaniu zwrotu Odwołującemu z rachunku urzędu 90% kwoty uiszczonej tytułem wpisu.
Przewodniczący: ..........................................
2