Wyrok KIO KIO 176/20

Streszczenie orzeczenia

Orzeczenie o sygnaturze KIO 176/20 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 6 lutego 2020 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego z siedzibą w Warszawa w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.

Istota sprawy

Zamawiający - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest „Sukcesywna dostawa materiałów elektrycznych dla Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie”. Ogłoszenie o udzieleniu zamówieniu zostało opublikowane Biuletynie Zamówień Publicznych nr 625009 w dniu 20 listopada 2019 roku. Wpis od odwołania został wniesiony w wysokości 7 500,00 zł....

Treść dokumentu

Pobierz PDF

sygn. akt: KIO 176/20

POSTANOWIENIE
z dnia 6 lutego 2020 r.

Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:

Przewodniczący:    Emil Kuriata

po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron w dniu 6 lutego 2020 roku

w Warszawie odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu
28 stycznia 2020 roku, przez wykonawcę
M. G. prowadzącego działalność gospodarczą
pod firmą ELGOMAR M. G., ul. Władysława Jagiełły 34A Sade Budy; 96-316
Międzyborów,
w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego Szkoła Główna
Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, ul. Nowoursynowska 166; 02-787 Warszawa,

postanawia:

1.    Umarza postępowanie odwoławcze.

2.    Nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz
wykonawcy
M. G. prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą ELGOMAR M.
G., ul. Władysława Jagiełły 34A Sade Budy; 96-316 Międzyborów
, kwoty 7 500 zł 00
gr (słownie: siedem tysięcy pięćset złotych zero groszy) uiszczonej tytułem wpisu od

odwołania.

Stosownie do art. 198 a i 198 b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień

publicznych (t.j. Dz.U. z 2019 r., poz. 1843) na niniejsze postanowienie - w terminie
7 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby
Odwoławczej do Sądu Okręgowego
w Warszawie.

Przewodniczący:....................................

sygn. akt KIO 176/20

Uzasadnienie

Zamawiający - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, prowadzi
postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego,
którego przedmiotem jest
„Sukcesywna dostawa materiałów elektrycznych dla Szkoły

Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie”.

Ogłoszenie o udzieleniu zamówieniu zostało opublikowane Biuletynie Zamówień

Publicznych nr 625009 w dniu 20 listopada 2019 roku.

Wpis od odwołania został wniesiony w wysokości 7 500,00 zł.

Szacunkowa wartość zamówienia nie przekracza kwot określonych w przepisach

wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp.

Dnia 28 stycznia 2020 roku, wykonawca M. G. prowadzący działalność gospodarczą pod
firmą ELGOMAR M. G. (dalej „odwołujący”) wniósł odwołanie do Prezesa Krajowej Izby
Odwoławczej.

Izba ustaliła, że zamawiający dnia 29 stycznia 2020 roku, przekazał wykonawcom, kopię
wniesionego odwołania.

Izba ustaliła, iż do postępowania odwoławczego nie zostało zgłoszone żadne
przystąpienie.

Zamawiający, (za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail oraz pisemnie dnia 5 lutego
2020 roku), przesłał do Izby odpowiedź na odwołanie, w której oświadczył, iż uwzględnia
odwołanie od czynności podjętych przez zamawiającego, tj. w całości.

Tym samym, Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że postępowanie odwoławcze
należało umorzyć na podstawie przepisu art. 186 ust. 2 ustawy Pzp.

O kosztach postępowania orzeczono na podstawie §5 ust. 1 pkt 1 lit. a rozporządzenia
Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 marca 2010 r. w sprawie wysokości wpisu od odwołania
oraz rodzajów kosztów w postępowaniu odwoławczym i sposobu ich rozliczania (Dz. U.
2018, poz. 972).

Mając powyższe na uwadze orzeczono jak w sentencji.

Przewodniczący:    ..............................

2