Wyrok KIO KIO 1775/20
Informacje podstawowe
- Sygnatura
- KIO 1775/20
- Organ wydający
- Krajowa Izba Odwoławcza
- Rodzaj dokumentu
- postanowienie
- Data wydania
- 13.08.2020
- Przewodniczący
- Monika Kawa-Ogorzałek
- Sposób rozstrzygnięcia
- umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zamawiający
- Miejscowość
- Warszawa
Postępowanie
- Tryb postępowania
- przetarg nieograniczony
Streszczenie orzeczenia
Orzeczenie o sygnaturze KIO 1775/20 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 13 sierpnia 2020 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Centralny Ośrodek Informatyki z siedzibą w Warszawa w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.
Istota sprawy
Zgodnie z art. 186 ust. 2 Pzp, w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....
Treść dokumentu
Pobierz PDFSygn. akt KIO 1775/20
POSTANOWIENIE
z dnia 13 sierpnia 2020 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodniczący: Monika Kawa-Ogorzałek
po rozpoznaniu w dniu 13 sierpnia 2020 r. w Warszawie, na posiedzeniu niejawnym bez
udziału stron i uczestników postępowania odwoławczego, odwołania wniesionego do Prezesa
Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 28 lipca 2020 r. przez wykonawcę Eskom IT sp. z o.o. z
siedzibą w Warszawie
w postępowaniu prowadzonym przez Centralny Ośrodek Informatyki z siedzibą w
Warszawie
postanawia:
1. umarza postępowanie odwoławcze,
2. nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz
wykonawcy Eskom IT sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie kwoty 15000 zł 00 gr (słownie:
piętnaście tysięcy złotych zero groszy) uiszczoną tytułem wpisu od odwołania.
Stosownie do art. 198a i 198b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych
(Dz. U. z 2019 r., poz. 1843 ze zm.) na niniejsze postanowienie -
w terminie 7 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem
Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie.
Przewodniczący:
UZASADNIENIE
Zamawiający - Centralny Ośrodek Informatyki z siedzibą w Warszawie prowadzi
postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na
dostawę oraz wdrożenie sprzętowej Platformy wirtualizacyjnej Hiper Converged Infrastructure
(HCI) wraz z 60 miesięcznym wsparciem technicznym (COI-ZAK.262.9.2020)”.
Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii
Europejskiej w dniu 15 czerwca 2020r., pod numerem 2020/S 114-275972.
W dniu 28 lipca 2020 r. - wykonawca Eskom IT z o.o. z siedzibą w Warszawie wniósł
odwołanie wobec zmiany przez Zamawiającego z dniu 23 lipca 2020r. treści postanowień
specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Wezwanie do wzięcia udziału w postępowaniu odwoławczym miało miejsce w dniu 30
lipca 2020 r.
Następnie Izba ustaliła, że do niniejszego postępowania odwoławczego po stronie
Zamawiającego nie zgłosił przystąpienia - w terminie przewidzianym w ustawie - żaden
wykonawca.
W odpowiedzi na odwołanie Zamawiający oświadczył, że uwzględnia w całości zarzuty
odwołania.
Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniając powyższe zważyła, co następuje.
Zgodnie z art. 186 ust. 2 Pzp, w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w
całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie na
posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego,
którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu
odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca. W takim
przypadku zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o
udzielenie zamówienia zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu.
W związku z faktem, że po stronie Zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden
wykonawca, a Zamawiający w całości uwzględnił zarzuty zawarte w odwołaniu, postępowanie
odwoławcze - stosownie do dyspozycji art. 186 ust. 2 ustawy Pzp - należało umorzyć.
O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie § 5 ust. 1 pkt 1
Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 marca 2010 r. w sprawie wysokości i
sposobu pobierania wpisu od odwołania oraz rodzajów kosztów w postępowaniu
odwoławczym i sposobu ich rozliczania (Dz.U. z 2018r. poz. 972) jednocześnie orzekając w
tym zakresie o konieczności dokonania zwrotu Odwołującemu z rachunku bankowego Urzędu
Zamówień Publicznych kwoty uiszczonej tytułem wpisu.
Przewodniczący:.....................................