Wyrok KIO KIO 1995/19

Streszczenie orzeczenia

Orzeczenie o sygnaturze KIO 1995/19 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 16 października 2019 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dra Wł. Biegańskiego z siedzibą w Łódź w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.

Treść dokumentu

Pobierz PDF

Sygn. akt KIO 1995/19

POSTANOWIENIE

z dnia 16 października 2019 r.

Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:

Przewodniczący:    Marek Koleśnikow

Protokolant:    Mikołaj Kraska

po rozpoznaniu na posiedzeniu jawnym z udziałem stron oraz uczestników postępowania
odwoławczego w dniu 16 października 2019 r. w Warszawie odwołania wniesionego do
Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 7 października 2019 r. przez wykonawcę

Hollywood Textile Service Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą
w Sierpcu, ul. Bojanowska 2A, 09-200 Sierpc
w postępowaniu prowadzonym przez
zamawiającego
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dra Wł. Biegańskiego, ul.
Kniaziewicza 1/5, 91-347 Łódź

postanawia:

1)    umarza postępowanie odwoławcze;

2)    nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz
wykonawcy
Hollywood Textile Service Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z sie-
dzibą w Sierpcu, ul. Bojanowska 2A, 09-200 Sierpc
kwoty 15 000 zł 00 gr (słownie:
piętnaście tysięcy złotych zero groszy), stanowiącej 100% uiszczonego wpisu.

Stosownie do art. 198a i 198b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień

publicznych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1986 i 2215 oraz z 2019 r. poz. 53) na niniejsze
postanowienie - w terminie 7 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za
pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w
Łodzi.

Przewodniczący:    ...............

Sygn. akt: KIO 1995/19

Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone w Dzienniku Urzędowym Unii
Europejskiej z 27.09.2019 r. pod nrem 2019/S 187-455058.

Postępowanie jest prowadzone zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. -
Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1986 i 2215 oraz z 2019 r. poz. 53),
zwanej dalej w skrócie »Pzp«.

Izba ustaliła, że 14.07.2019 r. wykonawca Hollywood Textile Service Spółka z ogra-
niczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Sierpcu, ul. Bojanowska 2A, 09-200 Sierpc złożył
odwołanie w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu
nieograniczonego, pod nazwą »Usługa prania, prasowania bielizny pościelowej i operacyjnej
oraz odzieży wraz z najmem odzieży ochronnej dla pracowników szpitala oraz kołder i po-
duszek«.

Odwołanie w imieniu odwołującego zostało wniesione przez pełnomocnika, którym jest Ł.
K. . Do odwołania odwołujący załączył pełnomocnictwo oraz Informację odpowiadającą
odpisowi aktualnemu z Rejestru Przedsiębiorców, nr KRS 0000445421,
z których to dokumentów wynika przedmiotowe pełnomocnictwo.

Zamawiający zgodnie z art. 38 ust. 4 Pzp 9.10.2019 r. zmienił częściowo SIWZ czym
częściowo uwzględnił odwołanie.

Na tej podstawie odwołujący, reprezentowany przez tego samego pełnomocnika, wycofał
odwołanie w pozostałym zakresie przed otwarciem rozprawy pismem z 15.10.2019 r. i na
posiedzeniu z udziałem stron 16.10.2019 r.

Wobec ustalenia, że odwołujący wycofał skutecznie odwołanie, Izba stwierdziła, że
zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania, zgodnie z unormowaniem art.
187 ust. 8 zdanie drugie Pzp. Zgodnie z § 5 ust. 1 pkt 2 lit. a rozporządzenia Prezesa Rady
Ministrów z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie wysokości i sposobu pobierania wpisu od
odwołania oraz rodzajów kosztów w postępowaniu odwoławczym i sposobu ich rozliczania
(Dz. U. poz. 238 oraz z 2017 r. poz. 47), który brzmi: »W przypadku umorzenia
postępowania odwoławczego przez Izbę, jeżeli zamawiający uwzględnił w części zarzuty
przedstawione w odwołaniu i pozostałe zarzuty zostały przez odwołującego wycofane,
a w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił, wypełniając
wymogi określone w art. 185 ust. 2 i 3 ustawy, żaden wykonawca albo wykonawca, który
przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniósł sprzeciwu wobec
uwzględnienia części zarzutów, Izba orzeka o dokonaniu zwrotu odwołującemu z rachunku

Urzędu kwoty uiszczonej tytułem wpisu albo [...]« Izba orzeka o dokonaniu zwrotu
odwołującemu z rachunku Urzędu Zamówień Publicznych kwoty uiszczonej tytułem wpisu,
czyli wycofującemu odwołanie Urząd Zamówień Publicznych zwraca kwotę 15 000 zł 00 gr
(słownie: piętnaście tysięcy złotych zero groszy).

O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono na podstawie art. 192 ust. 9 i 10
Pzp oraz § 5 ust. 1 pkt 2 lit. a

Przewodniczący:    ...............

3