Wyrok KIO KIO 1995/22
Informacje podstawowe
- Sygnatura
- KIO 1995/22
- Organ wydający
- Krajowa Izba Odwoławcza
- Rodzaj dokumentu
- postanowienie
- Data wydania
- 19.08.2022
- Przewodniczący
- Monika Kawa-Ogorzałek
- Sposób rozstrzygnięcia
- umorzone (wycofanie)
Zamawiający
- Nazwa
- Najwyższa Izba Kontroli
- Miejscowość
- Warszawa
Postępowanie
- Tryb postępowania
- przetarg nieograniczony
Streszczenie orzeczenia
Orzeczenie o sygnaturze KIO 1995/22 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 19 sierpnia 2022 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Najwyższa Izba Kontroli z siedzibą w Warszawa w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.
Treść dokumentu
Pobierz PDFSygn. akt: KIO 1995/22
POSTANOWIENIE
z dnia 19 sierpnia 2022 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodniczący: Monika Kawa - Ogorzałek
po rozpoznaniu w dniu 19 sierpnia 2022 roku w Warszawie na posiedzeniu niejawnym bez
udziału stron odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu
1 sierpnia 2022 r. przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Praxima Krakpol sp. z o.o. z siedzibą w Trzebini oraz Impel Facility Services sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu w postępowaniu prowadzonym przez Najwyższą Izbę Kontroli
postanawia:
1. umorzyć postępowanie odwoławcze;
2. nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na
rzecz Odwołującego kwoty 13 500 zł 00 gr (słownie: trzynaście tysięcy pięćset złotych zero
groszy) stanowiącej 90% uiszczonego wpisu.
Stosownie do art. 579 ust. 1 i art. 580 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r.
Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.) na niniejsze
postanowienie - w terminie 14 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za
pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie.
Przewodniczący: ....................................
Sygn. akt: KIO 1995/22
Najwyższa Izba Kontroli (dalej: „Zamawiający”) prowadzi na podstawie ustawy z dnia
11 września 2019r. - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2021r., poz. 1129 ze zm.; dalej:
„ustawa Pzp”), postępowanie o udzielenie zamówienia pn. „Kompleksowa Usługa sprzątania
w Centrali NIK i Delegaturach NIK”.
Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w dniu 20 lipca 2022 r. w Dzienniku
Urzędowym Unii Europejskiej pod nr 2022/S 138-394834.
Wykonawcy wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Praxima Krakpol sp.
z o.o. z siedzibą w Trzebini oraz Impel Facility Services sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu
(dalej: „Odwołujący”) wnieśli odwołanie wobec postanowień Specyfikacji Warunków
Zamówienia.
W piśmie przekazanym do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 18 sierpnia 2022 r.
Odwołujący, reprezentowany jak przy wnoszeniu odwołania, przekazał do Prezesa Krajowej
Izby Odwoławczej oświadczenie o cofnięciu odwołania.
Zgodnie z art. 520 ustawy Pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu
zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa
wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby.
Stosownie do art. 568 pkt 1 Pzp w przypadku cofnięcia odwołania Izba umarza
postępowanie odwoławcze w formie postanowienia.
Mając powyższe na uwadze Izba postanowiła jak w pkt 1 sentencji.
Stosownie do przepisu § 9 ust. 1 pkt 3 lit. a rozporządzenia w sprawie szczegółowych
rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu
pobierania wpisu od odwołania (Dz.U. z 2020 r. poz. 2437) Izba nakazała dokonanie zwrotu
Odwołującemu kwoty stanowiącej 90% uiszczonego wpisu od odwołania.
Przewodniczący: ....................................
2