Wyrok KIO KIO 2000/19

Streszczenie orzeczenia

Orzeczenie o sygnaturze KIO 2000/19 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 21 października 2019 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Województwo Lubelskie z siedzibą w Lublin w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.

Treść dokumentu

Pobierz PDF

Sygn. akt: KIO 2000/19

POSTANOWIENIE
z dnia 21 października 2019 r.

wydane w Warszawie

Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:

Przewodniczący:    Anna Packo

Protokolant:    Rafał Komoń

wobec cofnięcia w dniu 21 października 2019 r., przed otwarciem rozprawy, odwołania
wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 7 października 2019 r. przez
wykonawcę

R-SOFT STUDIO Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie

w postępowaniu prowadzonym przez

Województwo Lubelskie z siedzibą w Lublinie

przy udziale wykonawcy Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej „Zeto” Spółki
z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie
zgłaszającego przystąpienie do
postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego

postanawia:

1.    umarza postępowanie odwoławcze,

2.    nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz
R-SOFT STUDIO Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością kwoty 13 500 zł 00 gr
(słownie: trzynaście tysięcy pięćset złotych zero groszy), stanowiącej 90%
uiszczonego wpisu.

Stosownie do art. 198a i 198b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień

publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843) na niniejsze postanowienie - w terminie 7 dni
od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby
Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Lublinie.

Przewodniczący:    ..........................

Sygn. akt: KIO 2000/19

Odwołujący - R-SOFT STUDIO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 21 października
2019 r., przed otwarciem rozprawy, cofnął odwołanie wniesione 7 października 2019 r.
w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie „usługi rozszerzenia
funkcjonalności systemów informatycznych w ramach projektu
Cyfrowe Lubelskie
z podziałem na części”, prowadzonym przez Województwo Lubelskie, ogłoszonym 24 lipca
2018 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2018/S 140-320788.

Izba stwierdziła, że oświadczenie o wycofaniu odwołania zostało złożone przez osoby
upoważnione do reprezentowania Odwołującego, zatem odwołanie zostało skutecznie
wycofane przed otwarciem rozprawy i, w oparciu o art. 187 ust. 8 ustawy Prawo zamówień
publicznych, postanowiła o umorzeniu postępowania.

O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono na podstawie art. 187 ust. 8 oraz art. 192
ust. 9 i 10 ustawy Prawo zamówień publicznych, zgodnie z § 1 ust. 1 pkt 2, § 3 i § 5 ust. 1 pkt
3 lit. a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 marca 2010 r. w sprawie wysokości
i sposobu pobierania wpisu od odwołania oraz rodzajów kosztów w postępowaniu
odwoławczym i sposobu ich rozliczania (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 972).

Przewodniczący:    ..........................

2