Wyrok KIO KIO 2012/20
Informacje podstawowe
- Sygnatura
- KIO 2012/20
- Organ wydający
- Krajowa Izba Odwoławcza
- Rodzaj dokumentu
- postanowienie
- Data wydania
- 02.09.2020
- Przewodniczący
- Jan Kuzawiński
- Sposób rozstrzygnięcia
- umorzone (wycofanie)
Zamawiający
- Miejscowość
- Warszawa
Postępowanie
- Tryb postępowania
- przetarg nieograniczony
Streszczenie orzeczenia
Orzeczenie o sygnaturze KIO 2012/20 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 2 września 2020 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Sąd Apelacyjny w Warszawie z siedzibą w Warszawa w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.
Istota sprawy
Odwołujący - Suntar Sp. z o.o., ul. Boya-Żeleńskiego 5B, 33-100 Tarnów, w dniu 2 września 2020 r. (pismem z dnia 1.09.2020 r.),tj. przed otwarciem rozprawy, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 19 sierpnia 2020 r., w postępowaniu o udzielenie zamówienia na „Dostawę sprzętu komputerowego na potrzeby sądów apelacji warszawskiej - ZP-765-3/20”....
Treść dokumentu
Pobierz PDFPOSTANOWIENIE
z dnia 2 września 2020 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodniczący:Jan Kuzawiński
wobec cofnięcia w dniu 2 września 2020 r., przed otwarciem rozprawy, odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 19 sierpnia 2020 r. przez wykonawcę Suntar Sp. z o.o., ul. Boya-Żeleńskiego 5B, 33-100 Tarnów w postępowaniu prowadzonym przez Sąd Apelacyjny w Warszawie, pl. Krasińskich 2/4/6, 00-207 Warszawa
postanawia:
1.umorzyć postępowanie odwoławcze,
2.nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz wykonawcy Suntar Sp. z o.o., ul. Boya-Żeleńskiego 5B, 33-100 Tarnów kwoty 13 500 zł 00 gr (słownie: trzynaście tysięcy pięćset złotych zero groszy), stanowiącej 90% uiszczonego wpisu.
Stosownie do art. 198 a i 198 b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz. U. z 27 września 2019 r., poz. 1843) na niniejsze postanowienie - w terminie 7 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie.
Przewodniczący:
U z a s a d n i e n i e
Odwołujący - Suntar Sp. z o.o., ul. Boya-Żeleńskiego 5B, 33-100 Tarnów, w dniu 2 września 2020 r. (pismem z dnia 1.09.2020 r.),tj. przed otwarciem rozprawy, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 19 sierpnia 2020 r., w postępowaniu o udzielenie zamówienia na „Dostawę sprzętu komputerowego na potrzeby sądów apelacji warszawskiej - ZP-765-3/20”.
Ze względu na fakt, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy, jego cofnięcie, zgodnie z art. 187 ust. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz. U. z 27 września 2019 r., poz. 1843) oznacza, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu.
Dlatego też postanowiono jak w sentencji.
Uwzględniając art. 187 ust. 8 zdanie 2 ustawy Pzp skład orzekający Izby postanowił zwrócić na rzecz odwołującego 90 % kwoty uiszczonego wpisu, tj. kwoty 13 500 zł 00 gr (słownie: trzynaście tysięcy pięćset złotych zero groszy).
Przewodniczący: