Wyrok KIO KIO 210/20

Streszczenie orzeczenia

Orzeczenie o sygnaturze KIO 210/20 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 6 lutego 2020 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych z siedzibą w Warszawa w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.

Istota sprawy

Zamawiający - Centrum Unijnych Projektów Transportowych, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest „Świadczenie usług doradztwa dla potencjalnych beneficjentów środków unijnych PO IiŚ 2014-2020 w zakresie działań związanych z przygotowaniem i wdrożeniem Planów Zrównoważonej Mobilności Miejskiej.” ....

Treść dokumentu

Pobierz PDF

sygn. akt: KIO 210/20

POSTANOWIENIE
z dnia 6 lutego 2020 r.

Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:

Przewodniczący: Emil Kuriata

wobec cofnięcia w dniu 4 lutego 2020 roku, przed otwarciem rozprawy, odwołania
wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 3 lutego 2020 roku przez
wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
International
Management Services sp. z o.o., W. sp. z o.o., ul. Felicjanek 4/10; 31-104 Kraków,
w
postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego
Centrum Unijnych Projektów
Transportowych, Plac Europejski 2; 00-844 Warszawa
,

postanawia:

1. Umarza postępowanie odwoławcze.

2. Nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz
wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
International
Management Services sp. z o.o., W. sp. z o.o., ul. Felicjanek 4/10; 31-104 Kraków,
kwoty 13 500 zł 00 gr (słownie: trzynaście tysięcy pięćset złotych zero groszy),
stanowiącej 90% uiszczonego wpisu.

Stosownie do treści art. 198a i art. 198b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień

publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 1843) na niniejsze postanowienie - w terminie 7 dni od
dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby
Odwoławczej do Sądu Okręgowego
w Warszawie.

Przewodniczący:    ..............................

sygn. akt: KIO 210/20

Uzasadnienie

Zamawiający - Centrum Unijnych Projektów Transportowych, prowadzi postępowanie
o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego, którego
przedmiotem jest
„Świadczenie usług doradztwa dla potencjalnych beneficjentów środków
unijnych PO IiŚ 2014-2020 w zakresie działań związanych z przygotowaniem i wdrożeniem

Planów Zrównoważonej Mobilności Miejskiej.”.

Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym UE w dniu

20 czerwca 2019 roku, pod numerem 2019/S 117-287423.

Zamawiający dnia 24 stycznia 2020 roku, poinformował wykonawców o wyniku
prowadzonego postępowania.

Dnia 3 lutego 2020 roku, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia:
International Management Services sp. z o.o., W. sp. z o.o. (dalej „
Odwołujący”) wnieśli
odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej.

Wpis od odwołania został wniesiony w wysokości 15 000,00 zł.

Szacunkowa wartość zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na
podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp.

Odwołujący, pismem z dnia 4 lutego 2020 roku, oświadczył, iż wycofuje wniesione
odwołanie.

Z uwagi na powyższe, działając na podstawie przepisu art. 187 ust. 8 ustawy - Prawo
zamówień publicznych, Izba umorzyła postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie oraz
postanowiła zwrócić na rzecz odwołującego 90% kwoty uiszczonego wpisu.

Przewodniczący:    ..............................

2