Wyrok KIO KIO 2172/22

Streszczenie orzeczenia

Orzeczenie o sygnaturze KIO 2172/22 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 25 sierpnia 2022 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego z siedzibą w Warszawa w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.

Treść dokumentu

Pobierz PDF

sygn. akt KIO 2172/22

POSTANOWIENIE
z dnia 25 sierpnia 2022 r.

Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:

Przewodniczący: Emil Kuriata

po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron w dniu 25 sierpnia 2022 r.
w Warszawie odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu
18 sierpnia 2022 r. przez wykonawcę
Aspello sp. z o.o., ul. Technologiczna 2; 45-839
Opole,
w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego Główny Urząd Nadzoru
Budowlanego, ul. Krucza 38/42; 00-926 Warszawa
,

przy udziale wykonawcy HYPERVIEW sp. z o.o., ul. Chorzowska 50; 44-100 Gliwice,
zgłaszającego przystąpienie do postępowania odwoławczego - po stronie zamawiającego,

postanawia:

1.    Umarza postępowanie odwoławcze.

2.    Nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz

wykonawcy Aspello sp. z o.o., ul. Technologiczna 2; 45-839 Opole, kwoty 13 500 zł 00

gr (słownie: trzynaście tysięcy pięćset złotych zero groszy) stanowiącej 90% kwoty
uiszczonego wpisu.

Stosownie do art. 579 ust. 1 i art. 580 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo
zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129) na niniejsze postanowienie - w terminie
14 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej
Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Przewodniczący:    ...........................

sygn. akt KIO 2172/22

Przed otwarciem rozprawy, oświadczeniem złożonym pismem z 24 sierpnia 2022 r.
odwołujący wykonawca Aspello sp. z o.o., ul. Technologiczna 2; 45-839 Opole, cofnął
odwołanie wniesione do Prezesa Izby w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego
Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, ul. Krucza 38/42; 00-926 Warszawa, pn. „
Budowa
i wdrożenie systemu teleinformatycznego w wersji MVP, realizowanego w ramach projektu
„System do Obsługi Postępowań Administracyjnych w Budownictwie (SOPAB)”
.

Krajowa Izba Odwoławcza na podstawie art. 568 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r.
Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1129), (dalej „ustawa Pzp”), umorzyła
postępowanie odwoławcze, orzekając w formie postanowienia na podstawie art. 553 zd. 2
ustawy Pzp.

O kosztach postępowania orzeczono na podstawie art. 574 i 575 ustawy Pzp oraz § 9 ust.
1 pkt 3 lit. a) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie
szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz
wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania (Dz. U. 2020 r. poz. 2437), z którego
wynika, że w sytuacji cofnięcia odwołania przed otwarciem rozprawy najpóźniej w dniu
poprzedzającym dzień, na który został wyznaczony termin rozprawy lub posiedzenia
z udziałem stron lub uczestników postępowania odwoławczego - odwołującemu zwraca się
90% wpisu. W takim przypadku Izba orzeka o dokonaniu zwrotu odwołującemu z rachunku
Urzędu kwoty uiszczonej tytułem wpisu, w wysokości stanowiącej 90% jego wartości.

Przewodniczący:    ..............................

2