Wyrok KIO KIO 2412/20
Informacje podstawowe
- Sygnatura
- KIO 2412/20
- Organ wydający
- Krajowa Izba Odwoławcza
- Rodzaj dokumentu
- postanowienie
- Data wydania
- 13.10.2020
- Przewodniczący
- Renata Tubisz
- Sposób rozstrzygnięcia
- umorzone (wycofanie)
Zamawiający
- Miejscowość
- Warszawa
Postępowanie
- Tryb postępowania
- przetarg nieograniczony
Streszczenie orzeczenia
Orzeczenie o sygnaturze KIO 2412/20 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 13 października 2020 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Biuro Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z siedzibą w Warszawa w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.
Istota sprawy
Zamawiający prowadzi postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę laptopów dla Biura KRRiT. Numer postępowania ZP/5/DA/2020 Ogłoszenie o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych nr 581 336 - N – 2020 z dnia 2020-09-04. Odwołujący pismem z dnia 13 października 2020 roku, za pośrednictwem drogi elektronicznej, złożył oświadczenie o cofnięciu odwołania wnosząc o umorzenie postępowania i zwrot na rachunek bankowy 90% kwoty uiszczonej tytułem wpisu od odwołania. Wskazano rachunek b...
Treść dokumentu
Pobierz PDFSygn. akt KIO 2412/20
POSTANOWIENIE
z dnia 13 października 2020 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodniczący: Renata Tubisz
po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron w dniu 13 października 2020 r.
w Warszawie odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 22 września 2020 r. przez odwołującego: CT Alfa sp. z o.o. ul. Sikorskiego 9,66-200 Świebodzin w postępowaniu powadzonym przez zamawiającego: Biuro Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Skwer kar. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa
z udziałem przystępującego:
1.GALAXY Systemy Informatyczne sp. z o.o. ul. Fabryczna 13/1, 65-410 Zielona Góra
po stronie zamawiającego
postanawia:
1.umorzyć postępowanie odwoławcze
2.kosztami postępowania obciąża CT Alfa sp. z o.o. ul. Sikorskiego 9,66-200 Świebodzin i:
2.1.zalicza do kosztów postępowania odwoławczego kwotę 750 zł 00 gr (słownie: siedemset pięćdziesiąt złotych zero groszy) uiszczoną przez CT Alfa sp. z o.o. ul. Sikorskiego 9,66-200 Świebodzin tytułem wpisu od odwołania
2.2.nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz CT Alfa sp. z o.o. ul. Sikorskiego 9,66-200 Świebodzin kwotę 6.750,00 zł 00 gr (słownie: sześć tysięcy siedemset pięćdziesiąt złotych zero groszy), stanowiącą 90% uiszczonego wpisu od odwołania.
Stosownie do art. 198a i 198b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (j.t. Dz. U. z 2019 r., poz. 1843 ze zm.) na niniejsze postanowienie - w terminie 7 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie
Przewodniczący: ………………………………..
U z a s a d n i e n i e
Zamawiający prowadzi postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę laptopów dla Biura KRRiT. Numer postępowania ZP/5/DA/2020
Ogłoszenie o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych nr 581 336 - N – 2020 z dnia 2020-09-04.
Odwołujący pismem z dnia 13 października 2020 roku, za pośrednictwem drogi elektronicznej, złożył oświadczenie o cofnięciu odwołania wnosząc o umorzenie postępowania i zwrot na rachunek bankowy 90% kwoty uiszczonej tytułem wpisu od odwołania.
Wskazano rachunek bankowy: 48 1090 1593 0000 0001 1880 6213.
Krajowa Izba Odwoławcza przyjęła wniosek cofnięcia odwołania i na podstawie art. 187 ust. 8 zdanie pierwsze oraz art. 192 ust. 1 zdanie drugie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych, umorzyła postępowanie odwoławcze wydając postanowienie w sprawie.
Krajowa Izba Odwoławcza na podstawie art. 187 ust. 8 zdanie drugie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych oraz § 5 ust. 1 pkt 3 lit. a Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 marca 2010 r. w sprawie wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania oraz rodzajów kosztów w postępowaniu odwoławczym i sposobu ich rozliczania (j.t. Dz. U. 2018r. z dnia 7 maja 2018r. poz.972)orzekła o dokonaniu zwrotu na rzecz odwołującego 90 % należnego wpisu od odwołania w kwocie 6.750,00zł., zaliczając w koszty postępowania kwotę 750,00zł. z kwoty uiszczonego wpisu w kwocie 7.500,00 złotych.
Przewodniczący: ………………………………..