Wyrok KIO KIO 2458/20

Streszczenie orzeczenia

Orzeczenie o sygnaturze KIO 2458/20 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 15 października 2020 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Skarb Państwa – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad z siedzibą w Warszawa w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.

Istota sprawy

Odwołujący, tj. wykonawca STRABAG Sp. z o.o., z siedzibą w Pruszkowie, w dniu ‎ 14 października 2020 r. (pismem z tej samej daty), tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 28 września 2020 r. (pismem z tej samej daty), w postępowaniu o udzielenie zamówienia na „Budowę Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej z podziałem na 2 części. Numer referencyjny: O.GD.KP-6.2410.02.2020”....

Treść dokumentu

Pobierz PDF

Sygn. akt: KIO 2458/20

POSTANOWIENIE

z dnia 15 października 2020 r.

Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:

Przewodniczący: Małgorzata Rakowska

 

wobec cofnięcia w dniu 14 października 2020 r., przed otwarciem rozprawy, odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 28 września 2020 r. przez wykonawcę STRABAG Sp. z o.o., ul. Parzniewska 10, 05-800 Pruszków reprezentowanego przez r.pr. M. B. (adres do korespondencji: CML Construction Services Sp. z o.o., ul. Parzniewska 10, 05-800 Pruszków) w postępowaniu prowadzonym przez Skarb Państwa – Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, ul. Wronia 53, 00-874 Warszawa prowadzący postępowanie: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Gdańsku, ul. Subisława 5, 80-354 Gdańsk

przy udziale:

1.wykonawcy Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o. ul. Postępu 18a,
02-676 Warszawa zgłaszającego przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie odwołującego;

2.wykonawcy Budimex S.A. ul. Siedmiogrodzka 9, 01-204 Warszawa zgłaszającego przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie odwołującego;

3.wykonawcy Mota – Engil Central Europe S.A., ul. Opolska 110, 31-323 Kraków zgłaszającego przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie odwołującego;

4.wykonawcy PORR S.A., ul. Holubcowa 123, 02-854 Warszawa zgłaszającego przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie odwołującego;

postanawia:

1. umorzyć postępowanie odwoławcze,

2.nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz wykonawcy
STRABAG Sp. z o.o., ul. Parzniewska 10, 05-800 Pruszków reprezentowanego przez r.pr. M. B. (adres do korespondencji: CML Construction Services Sp. z o.o., ul. Parzniewska 10, 05-800 Pruszków) kwoty 18 000 zł 00 gr (słownie: osiemnaście tysięcy złotych zero groszy), stanowiącej 90% uiszczonego wpisu.

Stosownie do art. 198 a i 198 b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz. U. z 27 września 2019 r., poz. 1843) na niniejsze postanowienie -
w terminie 7 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Przewodniczący: ………............……

Sygn. akt: KIO 2458/20

U z a s a d n i e n i e

Odwołujący, tj. wykonawca STRABAG Sp. z o.o.,z siedzibą w Pruszkowie,w dniu
14 października 2020 r. (pismem z tej samej daty), tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 28 września 2020 r. (pismem z tej samej daty), w postępowaniu o udzielenie zamówienia na „Budowę Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej z podziałem na 2 części. Numer referencyjny: O.GD.KP-6.2410.02.2020”.

Ze względu na fakt, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy, jego cofnięcie, zgodnie z art. 187 ust. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz. U. z 27 września 2019 r., poz. 1843) oznacza, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu.

Dlatego też postanowiono jak w sentencji.

Uwzględniając art. 187 ust. 8 zdanie 2 ustawy Pzp skład orzekający Izby postanowił zwrócić na rzecz odwołującego 90 % kwoty uiszczonego wpisu, tj. kwoty 18 000 zł 00 gr (słownie: osiemnaście tysięcy złotych zero groszy).

Przewodniczący: ………...........