Wyrok KIO KIO 252/22
Informacje podstawowe
- Sygnatura
- KIO 252/22
- Organ wydający
- Krajowa Izba Odwoławcza
- Rodzaj dokumentu
- postanowienie
- Data wydania
- 10.02.2022
- Przewodniczący
- Anna Packo
- Sposób rozstrzygnięcia
- umorzone (wycofanie)
Zamawiający
- Miejscowość
- Sękocin Stary
Postępowanie
- Tryb postępowania
- przetarg nieograniczony
Streszczenie orzeczenia
Orzeczenie o sygnaturze KIO 252/22 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 10 lutego 2022 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Zakład Informatyki Lasów Państwowych im. Stanisława Kostki Wisińskiego z siedzibą w Sękocin Stary w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.
Treść dokumentu
Pobierz PDFSygn. akt: KIO 252/22
POSTANOWIENIE
z dnia 10 lutego 2022 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodniczący: Anna Packo
Protokolant: Adam Skowroński
po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym z udziałem stron i uczestników postępowania
odwoławczego w dniu 10 lutego 2022 r., w Warszawie, odwołania wniesionego do Prezesa
Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 31 stycznia 2022 r. przez wykonawcę
Cloudware Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie
w postępowaniu prowadzonym przez
Zakład Informatyki Lasów Państwowych im. Stanisława Kostki Wisińskiego z siedzibą
w Sękocinie Starym
przy udziale wykonawcy Integrated Solutions Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
z siedzibą w Warszawie zgłaszającego przystąpienie do postępowania odwoławczego po
stronie zamawiającego
postanawia:
1. umorzyć postępowanie odwoławcze,
2. nakazać zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz
Cloudware Polska Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością kwoty 13 500 zł 00 gr
(słownie: trzynaście tysięcy pięćset złotych zero groszy), stanowiącej 90%
uiszczonego wpisu.
Stosownie do art. 579 ust. 1 i art. 580 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo
zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.) na niniejsze postanowienie -
w terminie 14 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa
Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie.
Przewodniczący: ..........................
Sygn. akt: KIO 252/22
Odwołujący - Cloudware Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 9 lutego 2022 r.,
przed otwarciem rozprawy, cofnął odwołanie wniesione 26 stycznia 2022 r. w postępowaniu
o udzielenie zamówienia publicznego na „dostawę macierzy dyskowych dla Państwowego
Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe” ogłoszonego 29 października 2021 r.
w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2021/S 211-550274.
Izba stwierdziła, że oświadczenie o wycofaniu odwołania zostało złożone przez osobę
uprawnioną do reprezentowania Odwołującego, zatem odwołanie zostało skutecznie
wycofane przed otwarciem rozprawy i, w oparciu o art. 520 ust. 1 i art. 568 pkt 1 ustawy
Prawo zamówień publicznych, postanowiła o umorzeniu postępowania odwoławczego.
Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych odwołujący może cofnąć
odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Art. 568 pkt 1 ustawy Prawo zamówień
publicznych stanowi, że w przypadku cofnięcia odwołania Izba umarza postępowania
odwoławcze w formie postanowienia.
O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono na podstawie art. 557 i art. 575 ustawy
Prawo zamówień publicznych oraz § 2 ust. 1 pkt 2 i § 9 ust. 1 pkt 3 lit. a rozporządzenia
Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie szczegółowych rodzajów
kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania
wpisu od odwołania (Dz.U. z 2020 r. poz. 2437).
Zgodnie z dyspozycją art. 557 ustawy Prawo zamówień publicznych w wyroku oraz
w postanowieniu kończącym postępowanie odwoławcze Izba rozstrzyga o kosztach
postępowania odwoławczego. Art. 575 ustawy Prawo zamówień publicznych stanowi, że
strony oraz uczestnik postępowania odwoławczego wnoszący sprzeciw ponoszą koszty
postępowania odwoławczego stosownie do jego wyniku.
Z kolei § 9 ust. 1 pkt 3 lit. a ww. rozporządzenia stanowi, że jeśli odwołujący cofnął
odwołanie w dniu poprzedzającym dzień, na który został wyznaczony termin rozprawy lub
posiedzenia, Izba orzeka o zwrocie odwołującemu kwoty uiszczonej tytułem wpisu
w wysokości stanowiącej 90% jego wartości.
Przewodniczący: ..........................
2