Wyrok KIO KIO 2655/20
Informacje podstawowe
- Sygnatura
- KIO 2655/20
- Organ wydający
- Krajowa Izba Odwoławcza
- Rodzaj dokumentu
- postanowienie
- Data wydania
- 20.10.2020
- Przewodniczący
- Małgorzata Rakowska
- Sposób rozstrzygnięcia
- umorzone (wycofanie)
Zamawiający
- Nazwa
- Ministerstwo Finansów
- Miejscowość
- Warszawa
Postępowanie
- Tryb postępowania
- przetarg nieograniczony
Streszczenie orzeczenia
Orzeczenie o sygnaturze KIO 2655/20 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 20 października 2020 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Ministerstwo Finansów z siedzibą w Warszawa w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.
Istota sprawy
Odwołujący, tj. wykonawca T-Mobile Polska S.A., w dniu 19 października 2020 r. (pismem z tej samej daty), tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 15 października 2020 r., w postępowaniu o udzielenie zamówienia na „Świadczenie przez Wykonawcę usługi transmisji danych na rzecz Zamawiającego w lokalizacjach przez niego wskazanych oraz świadczenie usług towarzyszących. Numer referencyjny: BDG.ZPB.230.34.2020”....
Treść dokumentu
Pobierz PDFSygn. akt: KIO 2655/20
POSTANOWIENIE
z dnia 20 października 2020 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodniczący: Małgorzata Rakowska
wobec cofnięcia w dniu 19 października 2020 r., przed otwarciem rozprawy, odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 15 października 2020 r. przez wykonawcę T-Mobile Polska S.A., ul. Marynarska 12, 02-674 Warszawa reprezentowana przez: radcę prawnego K. K. i adwokata K. W. z Kancelarii K., D., K., H. Spółka Partnerska Radców Prawnych, ul. Nowy Świat 35 lok. 8, 00-029 Warszawa w postępowaniu prowadzonym przez Skarb Państwa – Ministra Finansów, ul. Świętokrzyska 12, 00-916 Warszawa
postanawia:
1. umorzyć postępowanie odwoławcze
2.nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz wykonawcy T-Mobile Polska S.A., ul. Marynarska 12, 02-674 Warszawa reprezentowanego przez: radcę prawnego K. K. i adwokata K. W. z Kancelarii K., D., K., H. Spółka Partnerska Radców Prawnych, ul. Nowy Świat 35 lok. 8, 00-029 Warszawa kwoty 13 500 zł 00 gr (słownie: trzynaście tysięcy pięćset złotych zero groszy), stanowiącej 90% uiszczonego wpisu.
Stosownie do art. 198 a i 198 b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz. U. z 27 września 2019 r., poz. 1843) na niniejsze postanowienie -
w terminie 7 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie.
Przewodniczący: ………............……
Sygn. akt: KIO 2655/20
U z a s a d n i e n i e
Odwołujący, tj. wykonawca T-Mobile Polska S.A.,w dniu 19 października 2020 r. (pismem z tej samej daty), tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 15 października 2020 r., w postępowaniu o udzielenie zamówienia na „Świadczenie przez Wykonawcę usługi transmisji danych na rzecz Zamawiającego w lokalizacjach przez niego wskazanych oraz świadczenie usług towarzyszących. Numer referencyjny: BDG.ZPB.230.34.2020”.
Ze względu na fakt, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy, jego cofnięcie, zgodnie z art. 187 ust. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz. U. z 27 września 2019 r., poz. 1843) oznacza, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu.
Dlatego też postanowiono jak w sentencji.
Uwzględniając art. 187 ust. 8 zdanie 2 ustawy Pzp skład orzekający Izby postanowił zwrócić na rzecz odwołującego 90 % kwoty uiszczonego wpisu, tj. jest kwotę 13 500 zł 00 gr (słownie: trzynaście tysięcy pięćset złotych zero groszy).
Przewodniczący: ………............……