Wyrok KIO KIO 2762/20

Streszczenie orzeczenia

Orzeczenie o sygnaturze KIO 2762/20 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 24 listopada 2020 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Wrocławskie Mieszkania Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Wrocław w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.

Istota sprawy

Zamawiający zamieścił ogłoszenie o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych 15.09.2020 r. pod nrem 585148N2020 . Postępowanie jest prowadzone zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych ( Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 oraz z 2020 r. poz. 1086) , zwanej dalej w skrócie »Pzp«. Izba ustaliła, że 26.10. 2020 r....

Treść dokumentu

Pobierz PDF

Sygn. akt KIO 2762/20

POSTANOWIENIE

z dnia 24 listopada 2020 r.

Krajowa Izba Odwoławcza – w składzie:

Przewodniczący: Marek Koleśnikow

Protokolant: Adam Skowroński

po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym z udziałem stron oraz uczestników postępowania odwoławczego w dniu 24.11.2020 r. w Warszawie odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 26.10.2020 r. przez wykonawcę Tree Capital Spółka
z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Baniosze w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego Wrocławskie Mieszkania Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą we Wrocławiu

postanawia:

1)umarza postępowanie odwoławcze;

2) nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz wykonawcy Tree Capital Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą
w Baniosze kwoty 9 000 zł 00 gr (słownie: dziewięć tysięcy złotych zero groszy), stanowiącej 90% uiszczonego wpisu.

Stosownie do art. 198a i 198b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 oraz z 2020 r. poz. 1086) na niniejsze postanowienie – w terminie 7 dni od dnia jego doręczenia – przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

Przewodniczący: ……………


Sygn. akt KIO 2762/20

U z a s a d n i e n i e

Zamawiający zamieścił ogłoszenie o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych 15.09.2020 r. pod nrem 585148N2020.

Postępowanie jest prowadzone zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 oraz z 2020 r. poz. 1086), zwanej dalej w skrócie »Pzp«.

Izba ustaliła, że 26.10.2020 r. wykonawca Tree Capital Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Baniosze złożył odwołanie w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego, pod nazwą »Wykonanie rozbiórki budynków mieszkalnych wraz z obiektami gospodarczymi położonymi przy ul. Opolskiej 4, 6, 8 we Wrocławiu (znak postępowania: WM/SZP/PN/68/2020/G)«.

Odwołanie w imieniu odwołującego zostało wniesione przez Prezesa Zarządu, którym jest T. K. . Do odwołania odwołujący załączył informację odpowiadającą odpisowi pełnemu z Rejestru Przedsiębiorców – KRS 0000533751, z którego to dokumentu wynika przedmiotowe pełnomocnictwo.

Odwołujący, reprezentowany przez E. M. na podstawie właściwego pełnomocnictwa złożonego na posiedzeniu, wycofał odwołanie przed otwarciem rozprawy 24.11.2020 r. na posiedzeniu z udziałem stron. Ze względu na ustalenie Izby, że odwołujący wycofał skutecznie odwołanie, Izba stwierdza, że zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania, zgodnie z unormowaniem art. 187 ust. 8 zdanie drugie Pzp, wobec czego odwołującemu zwraca się 90% wpisu uiszczonego przez odwołującego na rachunek Urzędu Zamówień Publicznych, czyli wycofującemu odwołanie zwraca się kwotę 9 000 zł 00 gr (słownie: dziewięć tysięcy złotych zero groszy).

O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono na podstawie art. 192 ust. 9 w zw.
z art. 187 ust. 8 zdanie drugie Pzp.

Przewodniczący: ……………