Wyrok KIO KIO 2887/20
Informacje podstawowe
- Sygnatura
- KIO 2887/20
- Organ wydający
- Krajowa Izba Odwoławcza
- Rodzaj dokumentu
- postanowienie
- Data wydania
- 24.11.2020
- Przewodniczący
- Ewa Sikorska
- Sposób rozstrzygnięcia
- umorzone (wycofanie)
Zamawiający
- Miejscowość
- Katowice
Postępowanie
- Tryb postępowania
- przetarg nieograniczony
Streszczenie orzeczenia
Orzeczenie o sygnaturze KIO 2887/20 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 24 listopada 2020 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Okręgowy Szpital Kolejowy w Katowicach - s. p. z. o. z. z siedzibą w Katowice w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.
Istota sprawy
W dniu 23 listopada 2020 roku, przed otwarciem rozprawy, wykonawca G. Ł. (odwołujący), cofnął odwołanie wniesione w dniu 4 listopada 2020 roku. Uwzględniając powyższe, Krajowa Izba Odwoławcza, działając na podstawie art. 187 ust. 8 zd. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1843 ze zm.), umorzyła postępowanie odwoławcze. Zgodnie z art. 187 ust. 8 zd....
Treść dokumentu
Pobierz PDFSygn. akt: KIO 2887/20
POSTANOWIENIE
z dnia 24 listopada 2020 r.
Krajowa Izba Odwoławcza – w składzie:
Przewodnicząca:Ewa Sikorska
Protokolant: Piotr Cegłowski
wobec cofnięcia przed otwarciem rozprawy w dniu 23 listopada 2020 r. odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 4 listopada 2020 roku przez G. Ł. w postępowaniu prowadzonym przez Okręgowy Szpital Kolejowy w Katowicach Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
przy udziale wykonawcy MEDILAB Firma Wytwórczo-Usługowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Białymstoku, zgłaszającego przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego
postanawia:
1. Umarza postępowanie odwoławcze.
2. Nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz G. Ł. kwoty 6 750 zł 00 gr (słownie: sześć tysięcy siedemset pięćdziesiąt złotych zero groszy), stanowiącej 90% uiszczonego wpisu.
Stosownie do art. 198a ust. 1, 198b ust. 1 i 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 roku, poz. 1843 ze zm.), na niniejsze postanowienie, w terminie 7 dni od dnia jego doręczenia, przysługuje skarga, za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, do Sądu Okręgowego w Katowicach.
....................................................................
Sygn. akt: KIO 2887/20
U z a s a d n i e n i e
W dniu 23 listopada 2020 roku, przed otwarciem rozprawy, wykonawca G. Ł. (odwołujący), cofnął odwołanie wniesione w dniu 4 listopada 2020 roku.
Uwzględniając powyższe, Krajowa Izba Odwoławcza, działając na podstawie art. 187 ust. 8 zd. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1843 ze zm.), umorzyła postępowanie odwoławcze.
Zgodnie z art. 187 ust. 8 zd. 2 ustawy – Prawo zamówień publicznych, Izba postanowiła zwrócić na rzecz odwołującego 90% kwoty uiszczonego wpisu.
…………………………………