Wyrok KIO KIO 3002/20
Informacje podstawowe
- Sygnatura
- KIO 3002/20
- Organ wydający
- Krajowa Izba Odwoławcza
- Rodzaj dokumentu
- postanowienie
- Data wydania
- 19.11.2020
- Przewodniczący
- Małgorzata Rakowska
- Sposób rozstrzygnięcia
- umorzone (wycofanie)
Zamawiający
- Miejscowość
- Toruń
Postępowanie
- Tryb postępowania
- przetarg nieograniczony
Streszczenie orzeczenia
Orzeczenie o sygnaturze KIO 3002/20 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 19 listopada 2020 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez 12 Wojskowy Oddział Gospodarczy z siedzibą w Toruń w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.
Istota sprawy
Odwołujący, tj. B. S. prowadzący działalność gospodarczą pod firmą KAFAR B. S. z siedzibą w miejscowości Zielonka , w dniu 18 listopada 2020 r. (pismem z tej samej daty), tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 16 listopada 2020 r., w postępowaniu o udzielenie zamówienia na „Dostawę piecyków grzewczych na paliwo płynne do ogrzewania kontenerów i namiotów w warunkach polowych....
Treść dokumentu
Pobierz PDFSygn. akt: KIO 3002/20
POSTANOWIENIE
z dnia 19 listopada 2020 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodniczący: Małgorzata Rakowska
wobec cofnięcia w dniu 18 listopada 2020 r., przed otwarciem rozprawy, odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 16 listopada 2020 r. przez wykonawcę B. S. prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą KAFAR B. S. z siedzibą w miejscowości Zielonka, ul. Tenisowa 8,05-220 Zielonka w postępowaniu prowadzonym przez 12 Wojskowy Oddział Gospodarczy, ul. Okólna 37, 87-100 Toruń
postanawia:
1. umorzyć postępowanie odwoławcze
2.nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz wykonawcy B. S. prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą KAFAR B. S. z siedzibą w miejscowości Zielonka, ul. Tenisowa 8,05-220 Zielonka kwoty 6 750 zł 00 gr (słownie: sześć tysięcy siedemset pięćdziesiąt złotych zero groszy), stanowiącej 90% uiszczonego wpisu.
Stosownie do art. 198 a i 198 b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz. U. z 27 września 2019 r., poz. 1843) na niniejsze postanowienie -
w terminie 7 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Toruniu.
Przewodniczący: ………............……
Sygn. akt: KIO 3002/20
U z a s a d n i e n i e
Odwołujący, tj. B. S. prowadzący działalność gospodarczą pod firmą KAFAR B. S. z siedzibą w miejscowości Zielonka,w dniu 18 listopada 2020 r. (pismem z tej samej daty), tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 16 listopada 2020 r., w postępowaniu o udzielenie zamówienia na „Dostawę piecyków grzewczych na paliwo płynne do ogrzewania kontenerów i namiotów w warunkach polowych. Numer referencyjny: P/44/IW/20.”
Ze względu na fakt, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy, jego cofnięcie, zgodnie z art. 187 ust. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz. U. z 27 września 2019 r., poz. 1843) oznacza, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu.
Dlatego też postanowiono jak w sentencji.
Uwzględniając art. 187 ust. 8 zdanie 2 ustawy Pzp skład orzekający Izby postanowił zwrócić na rzecz odwołującego 90 % kwoty uiszczonego wpisu, tj. jest kwotę 6 750 zł 00 gr (słownie: sześć tysięcy siedemset pięćdziesiąt złotych zero groszy).
Przewodniczący: ………............……