Wyrok KIO KIO 320/22
Informacje podstawowe
- Sygnatura
- KIO 320/22
- Organ wydający
- Krajowa Izba Odwoławcza
- Rodzaj dokumentu
- postanowienie
- Data wydania
- 21.02.2022
- Przewodniczący
- Marzena Ordysińska
- Sposób rozstrzygnięcia
- umorzone (wycofanie)
Zamawiający
- Miejscowość
- Warszawa
Postępowanie
- Tryb postępowania
- przetarg nieograniczony
Streszczenie orzeczenia
Orzeczenie o sygnaturze KIO 320/22 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 21 lutego 2022 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z siedzibą w Warszawa w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.
Treść dokumentu
Pobierz PDFsygn. akt KIO 320/22
POSTANOWIENIE
z dnia 21 lutego 2022 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodniczący: Marzena Teresa Ordysińska
Marek Bienias
Anna Osiecka
po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron w dniu 21 lutego 2022 r.
w Warszawie odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu
7 lutego 2022 r., przez wykonawcę DXC Technology Polska spółka z ograniczoną
odpowiedzialnością w Warszawie w postępowaniu prowadzonym przez Agencję
Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie
przy udziale zgłaszających przystąpienia do postępowania odwoławczego po stronie
odwołującego:
- wykonawcy Comarch Polska spółka akcyjna w Krakowie,
- wykonawcy ZETO SOFTWARE spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Olsztynie
oraz przy udziale zgłaszającego przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie
zamawiającego wykonawcy Asseco Poland spółka akcyjna w Warszawie
postanawia:
1. umorzyć postępowanie odwoławcze,
2. nakazać zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz
wykonawcy DXC Technology Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
w Warszawie kwoty 13 500 zł 00 gr (słownie: trzynaście tysięcy pięćset złotych zero groszy),
stanowiącej 90% kwoty uiszczonego wpisu.
Stosownie do art. 579 ust. 1 i art. 580 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r.
Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.) na niniejsze postanowienie
- w terminie 14 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa
Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie.
Przewodniczący: ...........................
sygn. akt KIO 320/22
Przed otwarciem rozprawy, oświadczeniem złożonym w dniu 21 lutego 2022 r.
odwołujący wykonawca DXC Technology Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
w Warszawie cofnął odwołanie wniesione w dniu 7 lutego 2022 r. w postępowaniu
prowadzonym przez zamawiającego - Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
w Warszawie, którego przedmiotem jest zakup usługi utrzymania i rozwoju aplikacji ZSZiK,
IACS plus, GIS, SIZ, PZSiP plus, PA, eWniosek plus, eWoP oraz IRZplus (nr referencyjny:
DPiZP.2610.19.2021).
W konsekwencji Izba, na podstawie art. 568 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r.
Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1129 ze zm.), umorzyła postępowanie
odwoławcze, orzekając w formie postanowienia na podstawie art. 553 zd. 2 ustawy Prawo
zamówień publicznych.
O kosztach postępowania orzeczono na podstawie art. 574 i 575 ustawy Prawo
zamówień publicznych oraz § 9 ust. 1 pkt 3 lit. a) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów
z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania
odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania
(Dz. U. 2020 r. poz. 2437), z którego wynika, że w sytuacji cofnięcia odwołania przed
otwarciem rozprawy najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który został wyznaczony
termin rozprawy lub posiedzenia z udziałem stron lub uczestników postępowania
odwoławczego - odwołującemu zwraca się 90% wpisu. W takim przypadku Izba orzeka
o dokonaniu zwrotu odwołującemu z rachunku Urzędu kwoty uiszczonej tytułem wpisu,
w wysokości stanowiącej 90% jego wartości.
Przewodniczący: ..............................
2