Wyrok KIO KIO 340/22|KIO 341/22|KIO 342/22|KIO 343/22|KIO 346/22|KIO 348/22|KIO 349/22

Streszczenie orzeczenia

Orzeczenie o sygnaturze KIO 340/22|KIO 341/22|KIO 342/22|KIO 343/22|KIO 346/22|KIO 348/22|KIO 349/22 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 24 lutego 2022 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. z siedzibą w Bytom w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.

Treść dokumentu

Pobierz PDF

Sygn. akt: KIO 340/22
KIO 341/22
KIO 342/22
KIO 343/22
KIO 346/22
KIO 348/22
KIO 349/22

POSTANOWIENIE

z 24 lutego 2022 r.

Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:

Przewodniczący:    Ernest Klauziński

Emilia Garbala
Beata Konik

wobec cofnięcia 22 lutego 2022 r. przed otwarciem rozprawy odwołań wniesionych 9 lutego
2022 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej przez:

1.    Dominex Sp. z o.o. z siedzibą w Świętochłowicach (KIO 340/22),

2.    Dominex Sp. z o.o. z siedzibą w Świętochłowicach (KIO 341/22),

3.    Dominex Sp. z o.o. z siedzibą w Świętochłowicach (KIO 342/22),

4.    Dominex Sp. z o.o. z siedzibą w Świętochłowicach (KIO 343/22),

5.    wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Recycling Logo
Group Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Rudzie Śląskiej i Dominex Sp. z o.o. z siedzibą
w Świętochłowicach (KIO 346/22),

6.    wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Nomet Sp. z o.o.

z siedzibą w Porębie i Dominex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą

w Świętochłowicach (KIO 348/22),

7.    wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Nomet Sp. z o.o.

z siedzibą w Porębie i Dominex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą

w Świętochłowicach (KIO 349/22)

w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego: Spółkę Restrukturyzacji Kopalń

S.A. z siedzibą w Bytomiu, przy udziale wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie
zamówienia:

1. Zakład Robót Górniczych Górrem Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
z siedzibą w Rudzie Śląskiej,

2. Developer i Recyckling Sp. z o.o. z siedzibą w Zabrzu,

3. J. R. prowadzący działalność gospodarczą pod firmą BUDREM J. R. z siedzibą w

Chorzowie,

zgłaszających przystąpienie do postępowania odwoławczego o sygn. akt KIO 346/22
po stronie Zamawiającego

postanawia:

1) umarza postępowanie odwoławcze o sygn. akt: KIO 340/22, KIO 341/22, KIO 342/22,
KIO 343/22, KIO 346/22, KIO 348/22 i KIO 349/22;

2) nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz
odwołującego: Dominex Sp. z o.o. z siedzibą w Świętochłowicach kwoty 36 000 zł
00 gr (słownie: trzydzieści sześć tysięcy złotych zero groszy), stanowiącej
90% wpisów uiszczonych przez odwołującego Dominex Sp. z o.o. z siedzibą
w Świętochłowicach w sprawach KIO 340/22, KIO 341/22, KIO 342/22 i KIO 343/22;

3) nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz
odwołującego: wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Recycling Logo Group Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Rudzie Śląskiej i Dominex
Sp. z o.o. z siedzibą w Świętochłowicach kwoty 9 000 zł 00 gr (słownie: dziewięć
tysięcy złotych zero groszy), stanowiącej 90% uiszczonego wpisu w sprawie
KIO 346/22;

4) nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz
odwołującego: Nomet Sp. z o.o. z siedzibą w Porębie i Dominex Spółka
z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Świętochłowicach kwoty 18 000 zł
00 gr (słownie: osiemnaście tysięcy złotych zero groszy), stanowiącej 90% wpisów
uiszczonych przez odwołującego Nomet Sp. z o.o. z siedzibą w Porębie i Dominex
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Świętochłowicach
w sprawach KIO 348/22 i KIO 349/22.

Stosownie do art. 579 i 580 ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych
(Dz. U. z 2019 r., poz. 2019 ze zm.) na niniejsze postanowienie - w terminie 14 dni od dnia
jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej
do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Przewodniczący: ......................................................................

Sygn. akt: KIO 340/22
KIO 341/22
KIO 342/22
KIO 343/22
KIO 346/22
KIO 348/22
KIO 349/22

Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. z siedzibą w Bytomiu (dalej: Zamawiający) prowadzi
postępowania o udzielenie zamówienia pn.:

1. likwidację obiektów powierzchniowych SRK S.A. w Bytomiu Oddział w Katowicach
KWK Boże Dary Mysłowice Wesoła I Ruch Boże Dary. Numer referencyjny:
ZPBD0003/21, Ogłoszenie nr 2021/BZP 00070709/01 z 1 czerwca 2021 r.,

2. rozbiórkę 5 obiektów budowlanych wraz z likwidacją przyłączy, instalacji, urządzeń
technicznych wyposażenia zlokalizowanych na terenie SRK S.A. w Bytomiu, Oddział
KWK "Krupiński". Numer referencyjny: ZPK0008/21, Ogłoszenie nr 2021/BZP
00119902/01 z 20 lipca 2021 r.,

3. rozbiórkę budynków związanych z szybem "Julian IV" Oddziału KWK "Piekary I" w
tym budynku przetwornic Szybu IV, budynku nadszybia szybu "Julian IV", budynku
maszyny wyciągowej szybu "Julian" IV". Numer referencyjny: ZPPI0007/21,

4. rozbiórkę budynku łaźni kopalnianej i lampiarni SRK S.A. Oddział KWK "Piekary I w
Piekarach Śląskich. Nr referencyjny: ZPPI0008/21,

5. likwidację górniczego wyciągu szybowego szybu "Witczak" w ramach zadania
zasypanie i nakrycie szybu płytą przykrywającą" dla Spółki Restrukturyzacji Kopalń
S.A. Oddział KWK "Centrum". Nr referencyjny: ZPC0020/21,

6. likwidację obiektów budowlanych położonych w rejonie szybu "Pułaski" dla Spółki
Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Bytomiu Oddział w Katowicach KWK "Wieczorek II" z
podziałem na 5 zadań. Nr referencyjny: ZPWII0010/21,

7. likwidację 23 obiektów budowlanych dla Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. w
Bytomiu, Oddział KWK "Piekary", w tym Część 17. Numer referencyjny: ZPPI0003/21

Postępowania prowadzone są zgodnie z przepisami z 11 września 2019 r. - Prawo
zamówień publicznych (Dz.U. 2021 poz. 1129 ze zm.) zwanej dalej w skrócie Pzp.

Izba ustaliła, że 9 lutego 2022 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej złożone zostały
odwołania przez:

1. Dominex Sp. z o.o. z siedzibą w Świętochłowicach (KIO 340/22 w sprawie
postępowania ZPBD0003/21),

2. Dominex Sp. z o.o. z siedzibą w Świętochłowicach (KIO 341/22 w sprawie
postępowania ZPK0008/21),

3. Dominex Sp. z o.o. z siedzibą w Świętochłowicach (KIO 342/22 w sprawie
postępowania ZPPI0007/21),

4. Dominex Sp. z o.o. z siedzibą w Świętochłowicach (KIO 343/22 w sprawie
postępowania ZPPI0008/21),

5. wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Recycling Logo
Group Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Rudzie Śląskiej i Dominex Sp. z o.o. z siedzibą
w Świętochłowicach (KIO 346/22 w sprawie postępowania ZPC0020/21),

6. wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Nomet Sp. z o.o.
z siedzibą w Porębie i Dominex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą
w Świętochłowicach (KIO 348/22 w sprawie postępowania ZPWII0010/21),

7. wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Nomet Sp. z o.o.
z siedzibą w Porębie i Dominex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą
w Świętochłowicach (KIO 349/22 w sprawie postępowania ZPPI0003/21).

22 lutego 2022 r. ww. Odwołujący złożyli oświadczenie o wycofaniu odwołań. Izba uznała
w tej sytuacji, że odwołania zostały skutecznie wycofane przed otwarciem rozprawy.
Tym samym Izba stwierdziła, że zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie
postępowania, zgodnie z unormowaniem art. 520 Pzp.

O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i 575 Pzp
w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit. a) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie
szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania
oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania z dnia 30 grudnia 2020 r.
(Dz. U. z 2020 r. poz. 2437), nakazując dokonanie na rzecz Odwołującego zwrotu
z rachunku Urzędu Zamówień Publicznych 90% kwoty uiszczonej tytułem wpisu.

Przewodniczący: ......................................................................

6