Wyrok KIO KIO 390/21

Streszczenie orzeczenia

Orzeczenie o sygnaturze KIO 390/21 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 8 marca 2021 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Szpital Miejski w Miastku Sp. z o.o. z siedzibą w Miastko w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.

Istota sprawy

Odwołujący, tj. Archimmodicus spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu, w dniu 8 marca 2021 r., tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 8 lutego 2021 r., ‎ w postępowaniu o udzielenie zamówienia na „ Wykonanie dokumentacji projektowej - Projektu budowlanego i wykonawczego wraz z opracowaniem kosztorysowym w zakresie przebudowy istniejących pomieszczeń Szpitala Miejskiego w Miastku przy ul. Wybickiego 30...

Treść dokumentu

Pobierz PDF

Sygn. akt KIO 390/21

POSTANOWIENIE

z dnia 8 marca 2021 r.

Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:

Przewodniczący: Małgorzata Rakowska

po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron w Warszawie w dniu
8 marca 2021 r. odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu
8 lutego 2021r. przez wykonawcę Archimmodicus spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu, ul. Kluczborska 13 w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego Szpital Miejski w Miastku spółka
z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Miastku, ul. Wybickiego 30

przy udziale Industria Project spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą
w Gdańsku, ul. Azymutalna 9 zgłaszającego swoje przystąpienie w sprawie o sygn. akt
KIO 390/21 po stronie zamawiającego

postanawia :

1.umorzyć postępowanie odwoławcze,

2.nakazać zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz wykonawcy Archimmodicus spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu, ul. Kluczborska kwoty 6750 zł 00 gr (słownie: sześć tysięcy siedemset pięćdziesiąt złotych zero groszy) stanowiącej 90% uiszczonego wpisu

Stosownie do art. 579 ust. 1 i art. 580 ust.1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2019 ze zm.) na niniejsze postanowienie
– w terminie 14 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Przewodniczący: ……………………..
Sygn. akt KIO 390/21

Uzasadnienie

Odwołujący, tj. Archimmodicus spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu, w dniu 8 marca 2021 r., tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 8 lutego 2021 r.,
w postępowaniu o udzielenie zamówienia na „Wykonanie dokumentacji projektowej - Projektu budowlanego i wykonawczego wraz z opracowaniem kosztorysowym w zakresie przebudowy istniejących pomieszczeń Szpitala Miejskiego w Miastku przy ul. Wybickiego 30 wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz sprawowaniem nadzoru autorskiego”.

Ze względu na fakt, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy, jego cofnięcie, zgodnie z art. 520 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2019 ze zm.) oznacza, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu.

Dlatego też postanowiono jak w sentencji.

Na podstawie § 9 ust. 1 pkt. 3 lit. a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania z dnia 30 grudnia 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 2437) w przypadku umorzenia postępowania odwoławczego przez Izbę w całości na skutek cofnięcia odwołania przed otwarciem rozprawy najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który został wyznaczony termin rozprawy lub posiedzenia z udziałem stron lub uczestników postępowania odwoławczego - odwołującemu zwraca się 90% wpisu; w takim przypadku Izba orzeka o dokonaniu zwrotu odwołującemu z rachunku Urzędu kwoty uiszczonej tytułem wpisu, w wysokości stanowiącej 90% jego wartości.

     Przewodniczący: ………………………..