Wyrok KIO KIO 409/22
Informacje podstawowe
- Sygnatura
- KIO 409/22
- Organ wydający
- Krajowa Izba Odwoławcza
- Rodzaj dokumentu
- postanowienie
- Data wydania
- 04.03.2022
- Przewodniczący
- Magdalena Grabarczyk
- Sposób rozstrzygnięcia
- umorzone (wycofanie)
Zamawiający
- Miejscowość
- Oświęcim
Postępowanie
- Tryb postępowania
- przetarg nieograniczony
Streszczenie orzeczenia
Orzeczenie o sygnaturze KIO 409/22 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 4 marca 2022 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu z siedzibą w Oświęcim w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.
Treść dokumentu
Pobierz PDFSygn. akt KIO 409/22
POSTANOWIENIE
z dnia 4 marca 2022 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodnicząca: Magdalena Grabarczyk
Protokolant: Klaudia Kwadrans
po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym z udziałem stron i uczestników w dniu 4 marca
2022 r. w Warszawie odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu
14 lutego 2022 r. przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
ERA Sp. z o.o. w Chorzowie, NOVIA Sp. z o.o. w Chorzowie w postępowaniu prowadzonym
przez zamawiającego Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu
przy udziale wykonawcy Zakłady Usługowe „EZT” S.A. w Sosnowcu
wobec cofnięcia odwołania przed otwarciem rozprawy
postanawia:
1. umarza postępowania odwoławcze;
2. nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych kwoty 13.500 zł 00
gr (słownie: trzynaście tysięcy pięćset złotych zero groszy) poniesionej z tytułu wpisu od
odwołania na rzecz wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia ERA
Sp. z o.o. w Chorzowie, NOVIA Sp. z o.o. w Chorzowie.
Stosownie do art. 579 oraz art. 580 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo
zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.) na niniejsze postanowienie - w
terminie 14 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa
Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie.
Przewodnicząca:
Sygn. akt KIO 409/22
Odwołujący - wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ERA Sp.
z o.o. w Chorzowie, NOVIA Sp. z o.o. w Chorzowie - oświadczeniem z 3 marca 2022 r.
cofnęli odwołanie wniesione w postępowaniu prowadzonym przez Państwowe Muzeum
Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu na usługę sprzątania w obiektach i na terenach
Państwowego Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu. Ogłoszenie o zamówieniu
opublikowane zostało w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2021/S 228-
600503 24 listopada 2021 r.
Oświadczenie o cofnięciu odwołania skutkuje umorzeniem postępowania
odwoławczego. Art. 520 ust. 1 Pzp stanowi bowiem, że odwołujący może cofnąć odwołanie
do czasu zamknięcia rozprawy. Natomiast zgodnie z art. 568 pkt 1) Pzp Izba umarza
postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania.
W tym stanie rzeczy Izba umorzyła postępowanie odwoławcze na podstawie art. 568
pkt 1) Pzp. Orzeczenie zapadło w formie postanowienia na podstawie art. 553 zd. 2 oraz art.
568 pkt 1) Pzp.
O kosztach postępowania orzeczono na podstawie art. 574 i art. 575 Pzp oraz § 9
ust. 1 pkt 3 lit. a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w
sprawie wysokości szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich
rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania (Dz. U. 2020 r. poz.
2437).