Wyrok KIO KIO 432/20
Informacje podstawowe
- Sygnatura
- KIO 432/20
- Organ wydający
- Krajowa Izba Odwoławcza
- Rodzaj dokumentu
- postanowienie
- Data wydania
- 13.03.2020
- Przewodniczący
- Renata Tubisz
- Sposób rozstrzygnięcia
- umorzone (wycofanie)
Zamawiający
- Miejscowość
- Zielona Góra
Postępowanie
- Tryb postępowania
- przetarg nieograniczony
Streszczenie orzeczenia
Orzeczenie o sygnaturze KIO 432/20 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 13 marca 2020 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Szpital Uniwersytecki im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze Sp. z o.o. z siedzibą w Zielona Góra w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.
Treść dokumentu
Pobierz PDFSygn.akt KIO 432/20
Sygn. akt KIO 432/20
POSTANOWIENIE
z dnia 13 marca 2020 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodniczący: Renata Tubisz
Protokolant: Rafał Komoń
po rozpoznaniu na posiedzeniu z udziałem stron w dniu 13 marca 2020 r.
w Warszawie odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 28 luty
2020 r. przez odwołującego: Siemens Healthcare sp. z o.o. Warszawa ul. Żupnicza 11, 03-
821 Warszawa w postępowaniu powadzonym przez zamawiającego: Szpital Uniwersytecki
im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze Sp. z o.o. ul. Zyty 26; 65-046 Zielona Góra
przy udziale przystępującego:
1. GE Medical Systems Polska Sp. z o.o. ul. Wołoska 9; 02-583 Warszawa, po stronie
zamawiającego
postanawia:
1. umorzyć postępowanie odwoławcze
2. kosztami postępowania obciąża Siemens Healthcare sp. z o.o. Warszawa ul.
Żupnicza 11, 03-821 Warszawa i:
2.1. zalicza do kosztów postępowania odwoławczego kwotę 1.500 zł 00 gr (słownie:
jeden tysiąc pięćset złotych zero groszy) uiszczoną przez Siemens Healthcare
sp. z o.o. Warszawa ul. Żupnicza 11, 03-821 Warszawa tytułem wpisu od
odwołania
2.2. nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz
Siemens Healthcare sp. z o.o. Warszawa ul. Żupnicza 11, 03-821 Warszawa
kwotę 13.500,00 zł 00 gr (słownie: trzynaście tysięcy pięćset złotych zero
groszy), stanowiącą 90% uiszczonego wpisu od odwołania.
Stosownie do art. 198a i 198b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień
publicznych (j.t. Dz. U. z 2019 r., poz. 1843 ze zm.) na niniejsze postanowienie - w terminie 7
dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby
Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Zielonej Górze.
Przewodniczący: ......................................
Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie
przetargu nieograniczonego na „zakup aparatury na wyposażenie Centrum Zdrowia Matki i
Dziecka” -zadanie nr 1” nr referencyjny :TZ.372.8.2020.
Ogłoszenie o zamówieniu w dniu 18 lutego 2020r. w Dzienniku Urzędowym Unii
Europejskiej 2020/S 034-079322.
Odwołujący pismem z dnia 12 marca 2020 roku, wniesionym drogą mailową w dniu 12
marca na EPUAP, cofnął odwołanie.
Krajowa Izba Odwoławcza przyjęła wniosek cofnięcia odwołania i na podstawie art. 187 ust.
8 zdanie pierwsze oraz art. 192 ust. 1 zdanie drugie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku
Prawo zamówień publicznych, umorzyła postępowanie odwoławcze wydając postanowienie
w sprawie.
Krajowa Izba Odwoławcza na podstawie art. 187 ust. 8 zdanie drugie ustawy z dnia 29
stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych oraz § 5 ust. 1 pkt 3 lit. a Rozporządzenia
Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 marca 2010 r. w sprawie wysokości i sposobu pobierania
wpisu od odwołania oraz rodzajów kosztów w postępowaniu odwoławczym i sposobu ich
rozliczania (j.t. Dz. U. 2018r. z dnia 7 maja 2018r. poz.972) orzekła o dokonaniu zwrotu na
rzecz odwołującego 90 % należnego wpisu od odwołania w kwocie 13.500,00zł. zaliczając w
koszty postępowania kwotę 1.500,00zł. z kwoty wpisu 15.000,00złotych.
Przewodniczący: ......................................
3