Wyrok KIO KIO 46/22
Informacje podstawowe
- Sygnatura
- KIO 46/22
- Organ wydający
- Krajowa Izba Odwoławcza
- Rodzaj dokumentu
- postanowienie
- Data wydania
- 24.01.2022
- Przewodniczący
- Emil Kuriata
- Sposób rozstrzygnięcia
- umorzone (wycofanie)
Zamawiający
- Miejscowość
- Warszawa
Postępowanie
- Tryb postępowania
- przetarg nieograniczony
Streszczenie orzeczenia
Orzeczenie o sygnaturze KIO 46/22 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 24 stycznia 2022 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. W. Orłowskiego, Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego z siedzibą w Warszawa w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.
Treść dokumentu
Pobierz PDFsygn. akt KIO 46/22
POSTANOWIENIE
z dnia 24 stycznia 2022 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodniczący: Emil Kuriata
Protokolant: Konrad Wyrzykowski
po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym z udziałem stron w dniu 24 stycznia 2022 r.
w Warszawie odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu
5 stycznia 2022 r. przez wykonawcę CATERMED sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi,
ul. Traktorowa 126 lok. 201; 91-204 Łódź, w postępowaniu prowadzonym przez
zamawiającego Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. W. Orłowskiego,
Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego z siedzibą w Warszawie,
ul. Czerniakowska 231; 00-416 Warszawa,
postanawia:
1. Umarza postępowanie odwoławcze.
2. Nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz
wykonawcy CATERMED sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi, ul. Traktorowa 126 lok. 201;
91-204 Łódź, kwoty 13 500 zł 00 gr (słownie: trzynaście tysięcy pięćset złotych zero groszy)
stanowiącej 90% kwoty uiszczonego wpisu.
Stosownie do art. 579 ust. 1 i art. 580 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo
zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129) na niniejsze postanowienie - w terminie
14 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej
Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie.
Przewodniczący: ...........................
sygn. akt KIO 46/22
Przed otwarciem rozprawy, oświadczeniem złożonym pismem z 21 stycznia 2022 r.
odwołujący wykonawca CATERMED sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi, cofnął odwołanie
wniesione do Prezesa Izby w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. W. Orłowskiego, Centrum Medycznego
Kształcenia Podyplomowego z siedzibą w Warszawie, pn. „Usługa żywienia pacjentów
Szpitala w systemie bemarowym z pełną obsługą pacjenta w ciągu 24 miesięcy”.
Izba na podstawie art. 568 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień
publicznych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1129), (dalej „ustawa Pzp”), umorzyła postępowanie
odwoławcze, orzekając w formie postanowienia na podstawie art. 553 zd. 2 ustawy Pzp.
O kosztach postępowania orzeczono na podstawie art. 574 i 575 ustawy Pzp oraz § 9 ust.
1 pkt 3 lit. a) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie
szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz
wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania (Dz. U. 2020 r. poz. 2437), z którego
wynika, że w sytuacji cofnięcia odwołania przed otwarciem rozprawy najpóźniej w dniu
poprzedzającym dzień, na który został wyznaczony termin rozprawy lub posiedzenia
z udziałem stron lub uczestników postępowania odwoławczego - odwołującemu zwraca się
90% wpisu. W takim przypadku Izba orzeka o dokonaniu zwrotu odwołującemu z rachunku
Urzędu kwoty uiszczonej tytułem wpisu, w wysokości stanowiącej 90% jego wartości.
Przewodniczący: ..............................
2