Wyrok KIO KIO 671/17
Informacje podstawowe
- Sygnatura
- KIO 671/17
- Organ wydający
- Krajowa Izba Odwoławcza
- Rodzaj dokumentu
- postanowienie
- Przewodniczący
- Jolanta Markowska
- Sposób rozstrzygnięcia
- odrzucone
Zamawiający
- Miejscowość
- Węgrów
Postępowanie
- Tryb postępowania
- przetarg nieograniczony
Kluczowe przepisy ustawy Pzp
Zagadnienia merytoryczne
Streszczenie orzeczenia
Orzeczenie o sygnaturze KIO 671/17 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej z siedzibą w Węgrów w trybie przetarg nieograniczony. Odwołanie zostało odrzucone. Rozstrzygnięcie odnosi się do zagadnień: odrzucenie odwołania. W orzeczeniu powołano się na przepisy ustawy Pzp: art. 187 ust. 8.
Istota sprawy
W dniu 18 kwietnia 2017 r., tj. przed otwarciem rozprawy, odwołujący się wykonawca: V. Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Poznaniu złożył do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej drogą elektroniczną pismo z dnia 18 kwietnia 2017 r. zawierające oświadczenie ww. wykonawcy o wycofaniu odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 4 kwietnia 2017 r....
Treść dokumentu
Pobierz PDFSygn. akt: KIO 671/17
POSTANOWIENIE
z dnia 19 kwietnia 2017 r.
Krajowa Izba Odwoławcza- w składzie:
Przewodniczący: Jolanta Markowska
Protokolant: Edyta Paziewska
wobec cofnięcia w dniu 18 kwietnia 2017 r., przed otwarciem rozprawy, odwołania
wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 4 kwietnia 2017 r. przez
wykonawcę:V. Sp. z o.o. Sp.k., (...)w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego:
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Kościuszki 15, 07-100 Węgrów,
postanawia:
1. umarza postępowanie odwoławcze,
2. nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz
wykonawcy:V. Sp. z o.o. Sp.k., (...)kwoty13 500 zł 00 gr(słownie: trzynaście
tysięcy pięćset złotych zero groszy), stanowiącej
90% uiszczonego wpisu.
Stosownie do art. 198a i 198b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień
publicznych (t.j. Dz. U. z 2015 r., poz. 2164 ze zm.) na niniejsze postanowienie - w terminie
7 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby
Odwoławczej do Sądu Okręgowego wSiedlcach.
Przewodniczący: ………………….…
1
Sygn. akt: KIO 671/17
Uzasadnienie
W dniu 18 kwietnia 2017 r., tj. przed otwarciem rozprawy, odwołujący się wykonawca:
V. Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Poznaniu złożył do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej drogą
elektroniczną pismo z dnia 18 kwietnia 2017 r. zawierające oświadczenie ww. wykonawcy o
wycofaniu odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej
w dniu 4 kwietnia 2017 r. w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym
przez zamawiającego: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Węgrowie, w trybie
przetargu nieograniczonego - w przedmiocie: „Unowocześnienie systemu i infrastruktury
informatycznej oraz wdrożenie usług E-zdrowie w Samodzielnym Publicznym Zakładzie
Opieki Zdrowotnej w Węgrowie”. Jednocześnie wykonawca przesłał ww. pismo w oryginale
drogą pocztową.
Uwzględniając powyższe, działając na podstawie art. 187 ust. 8 oraz art. 192 ust. 1
zd. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych, Izba umorzyła
postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie.
Na podstawie art. 187 ust. 8 zd. 2 ustawy Prawo Zamówień Publicznych oraz
§ 5 ust. 1 pkt 3 lit.a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 marca 2010 r.
w sprawie wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania oraz rodzajów kosztów
w postępowaniu odwoławczym i sposobu ich rozliczania (Dz. U. nr 41, poz. 238 ze zm.),
Izba orzekła o dokonaniu zwrotu na rzecz odwołującego z rachunku bankowego Urzędu
Zamówień Publicznych 90 % kwoty uiszczonej tytułem wpisu od odwołania.
Przewodniczący: …………….…….…
2