Wyrok KIO KIO 841/22
Informacje podstawowe
- Sygnatura
- KIO 841/22
- Organ wydający
- Krajowa Izba Odwoławcza
- Rodzaj dokumentu
- postanowienie
- Data wydania
- 11.04.2022
- Przewodniczący
- Luiza Łamejko
- Sposób rozstrzygnięcia
- umorzone (wycofanie)
Zamawiający
- Miejscowość
- Warszawa
Postępowanie
- Tryb postępowania
- przetarg ograniczony
Streszczenie orzeczenia
Orzeczenie o sygnaturze KIO 841/22 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 11 kwietnia 2022 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Centralny Ośrodek Informatyki z siedzibą w Warszawa w trybie przetarg ograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.
Treść dokumentu
Pobierz PDFSygn. akt: KIO 841/22
POSTANOWIENIE
z dnia 11 kwietnia 2022 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodniczący: Luiza Łamejko
po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym z udziałem stron w dniu 11 kwietnia 2022 r.
w Warszawie odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu
24 marca 2021 r. przez wykonawcę Enigma Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o., ul.
Jutrzenki 116, 02-230 Warszawa w postępowaniu prowadzonym przez Centralny Ośrodek
Informatyki, Aleje Jerozolimskie 132-136, 02-305 Warszawa
przy udziale:
A. wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Integrated
Solutions Sp. z o.o., ul. Karolkowa 30, 01-207 Warszawa i TP Teltech Sp. z o.o., Al.
Tadeusza Kościuszki 5/7, 90-418 Łódź zgłaszających przystąpienie do postępowania
odwoławczego po stronie odwołującego
B. wykonawcy Advatech Sp. z o.o., ul. Klecińska 123, 54-413 Wrocław
zgłaszającego przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego
postanawia:
1. umarza postępowanie odwoławcze,
2. nakazuje zwrot z rachunku Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz wykonawcy
Enigma Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o., ul. Jutrzenki 116, 02-230
Warszawa kwoty 13 500 zł 00 gr (słownie: trzynaście tysięcy pięćset złotych zero
groszy) stanowiącej 90% uiszczonego wpisu.
Stosownie do art. 580 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych
(Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.) na niniejsze postanowienie w terminie 14 dni od dnia
jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej
do Sądu Okręgowego w Warszawie.
Przewodniczący : ....................................
Sygn. akt: KIO 841/22
Centralny Ośrodek Informatyki w Warszawie(dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie
przetargu ograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Dostawa
sprzętu i oprogramowania wraz ze wsparciem technicznym (3 Części)”. Postępowanie to
prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo
zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1129 ze zm.), zwanej dalej: „ustawa Pzp”.
Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej
w dniu 4 sierpnia 2021 r. pod pozycją 2021/S 149-398369.
W postępowaniu tym wykonawca Enigma Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o.
z siedzibą w Warszawie (dalej: „Odwołujący”) w dniu 24 marca 2021 r. złożył odwołanie do
Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej.
W dniu 8 kwietnia 2022 r. Odwołujący złożył oświadczenie, że cofa zarzuty
odwołania. Odwołujący wniósł o zwrot 90% kwoty uiszczonej tytułem wpisu.
Uwzględniając powyższe Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 ustawy Pzp oraz
§ 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 31 grudnia 2020 r. w sprawie
postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. poz.
2453), postanowiła umorzyć postępowanie odwoławcze wywołane ww. odwołaniem.
O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono stosownie do treści
§ 9 ust. 1 pkt 3a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r.
w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania
oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania (Dz. U. poz. 2437).
Przewodniczący : ....................................
3