Wyrok KIO KIO 90/22
Informacje podstawowe
- Sygnatura
- KIO 90/22
- Organ wydający
- Krajowa Izba Odwoławcza
- Rodzaj dokumentu
- postanowienie
- Data wydania
- 20.01.2022
- Przewodniczący
- Marzena Ordysińska
- Sposób rozstrzygnięcia
- umorzone (wycofanie)
Zamawiający
- Nazwa
- Gmina Miasto Szczecin
- Miejscowość
- Szczecin
Postępowanie
- Tryb postępowania
- przetarg nieograniczony
Streszczenie orzeczenia
Orzeczenie o sygnaturze KIO 90/22 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 20 stycznia 2022 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Gmina Miasto Szczecin z siedzibą w Szczecin w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.
Treść dokumentu
Pobierz PDFsygn. akt KIO 90/22
POSTANOWIENIE
z dnia 20 stycznia 2022 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodniczący: Marzena Teresa Ordysińska
po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron w dniu 20 stycznia 2022 r.
w Warszawie odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu
13 stycznia 2022 r. przez wykonawcę ECM Group Polska spółka akcyjna w Warszawie
w postępowaniu prowadzonym przez Gminę Miasto Szczecin
przy udziale zgłaszających przystąpienia do postępowania odwoławczego po stronie
zamawiającego:
- wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Przedsiębiorstwa Usług
Inwestycyjnych EKO-INWEST spółka akcyjna w Szczecinie i Przedsiębiorstwa Budowy
Tras Komunikacyjnych "TRAKT" w Szczecinie spółka z ograniczoną
odpowiedzialnością w Szczecinie,
- wykonawcy NBQ spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Szczecinie
postanawia:
1. umorzyć postępowanie odwoławcze,
2. nakazać zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz
wykonawcy ECM Group Polska spółka akcyjna w Warszawie kwoty 13 500 zł 00 gr
(słownie: trzynaście tysięcy pięćset złotych zero groszy), stanowiącej 90% kwoty
uiszczonego wpisu.
Stosownie do art. 579 ust. 1 i art. 580 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r.
Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129) na niniejsze postanowienie -
w terminie 14 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa
Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Warszawie.
Przewodniczący: ...........................
sygn. akt KIO 90/22
Przed otwarciem rozprawy, oświadczeniem złożonym w dniu 18 stycznia 2022 r.
odwołujący wykonawca ECM Group Polska spółka akcyjna w Warszawie cofnął odwołanie
wniesione w dniu 13 stycznia 2022 r. w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego -
Gminę Miasto Szczecin, działającą w imieniu własnym oraz Szczecińskiej Energetyki
Cieplnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Szczecinie i Zakładu Wodociągów
i Kanalizacji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Szczecinie (pełnomocnik
zamawiającego: Tramwaje Szczecińskie z ograniczoną odpowiedzialnością w Szczecinie),
którego przedmiotem jest „Nadzór inwestorski nad robotami pn.: Przebudowa torowiska
z trakcją w ul.: Nabrzeże Wieleckie, Nowa, Dworcowa, Kolumba, Chmielewskiego,
Smolańska, al. Powstańców Wlkp. z rozbudową pętli Pomorzany w Szczecinie”, nr ref.
16/ZP/DZ/4/UM/2021.
W konsekwencji Izba, na podstawie art. 568 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r.
Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1129), umorzyła postępowanie
odwoławcze, orzekając w formie postanowienia na podstawie art. 553 zd. 2 ustawy Prawo
zamówień publicznych.
O kosztach postępowania orzeczono na podstawie art. 574 i 575 ustawy Prawo
zamówień publicznych oraz § 9 ust. 1 pkt 3 lit. a) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów
z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania
odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania
(Dz. U. 2020 r. poz. 2437), z którego wynika, że w sytuacji cofnięcia odwołania przed
otwarciem rozprawy najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który został wyznaczony
termin rozprawy lub posiedzenia z udziałem stron lub uczestników postępowania
odwoławczego - odwołującemu zwraca się 90% wpisu. W takim przypadku Izba orzeka
o dokonaniu zwrotu odwołującemu z rachunku Urzędu kwoty uiszczonej tytułem wpisu,
w wysokości stanowiącej 90% jego wartości.
Przewodniczący: ..............................
2