Wyrok KIO KIO 944/19

Streszczenie orzeczenia

Orzeczenie o sygnaturze KIO 944/19 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 7 czerwca 2019 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawa w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.

Treść dokumentu

Pobierz PDF

Sygn. akt: KIO 944/19

POSTANOWIENIE
z dnia 7 czerwca 2019 r.

Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:

Przewodnicząca:    Ewa Sikorska

wobec cofnięcia przed otwarciem rozprawy w dniu 5 czerwca 2019 r. odwołania wniesionego
do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 23 maja 2019 roku przez
Orange Polska
Spółkę Akcyjną w Warszawie
w postępowaniu prowadzonym przez Zakład Ubezpieczeń
Społecznych w Warszawie

postanawia:

1.    Umarza postępowanie odwoławcze.

2.    Nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz Orange
Polska Spółki Akcyjnej w Warszawie
kwoty 13 500 zł 00 gr (słownie: trzynaście tysięcy
pięćset złotych zero groszy), stanowiącej 90% uiszczonego wpisu.

Stosownie do art. 198a ust. 1, 198b ust. 1 i 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo
zamówień publicznych (Dz. U. z 2018 roku, poz. 1986 ze zm.), na niniejsze postanowienie, w
terminie 7 dni od dnia jego doręczenia, przysługuje skarga, za pośrednictwem Prezesa
Krajowej Izby Odwoławczej, do Sądu Okręgowego w
Warszawie.

Sygn. akt: KIO 944/19

W dniu 5 czerwca 2019 roku, przed otwarciem rozprawy, Orange Polska SA w
Warszawie, cofnęła odwołanie wniesione w dniu 23 maja 2019 roku.

Uwzględniając powyższe, Krajowa Izba Odwoławcza, działając na podstawie art. 187

ust. 8 zd. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2018
r., poz. 1986 ze zm.), umorzyła postępowanie odwoławcze.

Zgodnie z art. 187 ust. 8 zd. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, Izba postanowiła
zwrócić na rzecz odwołującej 90% kwoty uiszczonego wpisu.

2