Wyrok KIO KIO 973/19
Informacje podstawowe
- Sygnatura
- KIO 973/19
- Organ wydający
- Krajowa Izba Odwoławcza
- Rodzaj dokumentu
- postanowienie
- Data wydania
- 07.06.2019
- Przewodniczący
- Aneta Mlącka
- Sposób rozstrzygnięcia
- umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zamawiający
- Miejscowość
- Bydgoszcz
Postępowanie
- Tryb postępowania
- przetarg nieograniczony
Streszczenie orzeczenia
Orzeczenie o sygnaturze KIO 973/19 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 7 czerwca 2019 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Kujawsko – Pomorskie Centrum Pulmonologii z siedzibą w Bydgoszcz w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.
Treść dokumentu
Pobierz PDFSygn. akt: KIO 973/19
POSTANOWIENIE
z dnia 07 czerwca 2019 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodniczący: Aneta Młącka
po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron w dniu 07 czerwca 2019 r.
w Warszawie odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 30
maja 2019 r. przez Wykonawcę Medseven sp. z o.o. (ul. Szosa Gdańska 19, 86-031
Osielsko) w postępowaniu prowadzonym przez Zamawiającego Kujawsko - Pomorskie
Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy (ul. Seminaryjna 1, 85-326 Bydgoszcz)
postanawia:
1. umorzyć postępowanie odwoławcze,
2. nakazać zwrot z rachunku Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz Wykonawcy
Medseven sp. z o.o. (ul. Szosa Gdańska 19, 86-031 Osielsko) kwoty 7500 zł 00 gr
(słownie: siedem tysięcy pięćset złotych zero groszy), stanowiącej uiszczony wpis od
odwołania.
Stosownie do art. 198a i 198b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień
publicznych (Dz.U. z 2018 r. poz. 1986 z późn. zm.) na niniejsze postanowienie - w terminie
7 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby
Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy.
Przewodniczący:
Sygn. akt: KIO 973/19
Zamawiający Kujawsko - Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy prowadzi
postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego,
którego przedmiotem jest: Dostawa respiratorów aparatów do nieinwazyjnej wentylacji
mechanicznej.
Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu
26 kwietnia 2019 r. pod numerem 541794-N-2019.
Odwołujący Medseven sp. z o.o. wniósł odwołanie, w którym zarzucił Zamawiającemu
naruszenie artykułów 89 ust. 1 pkt 2, 29 ust. 1, 7 ust. 1 w związku z 29 ust. 2 oraz 26 ust. 3
ustawy Prawo zamówień publicznych.
Odwołujący wniósł o nakazanie Zamawiającemu powtórzenia czynności, o których mowa w
artykule 87 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych poprzez ponowne rozpatrzenie oferty
Odwołującego.
05 czerwca 2019 roku Zamawiający przesłał pismo, w którym oświadczył, że uwzględnia
odwołanie w całości.
Izba ustaliła, że do postępowania odwoławczego nie zgłosił przystąpienia żaden
Wykonawca.
W związku z powyższym postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 186
ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych. Jednocześnie Izba wskazuje, że powyższy
przepis zobowiązuje Zamawiającego do wykonania, powtórzenia lub unieważnienia
czynności zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu.
Wobec faktu, że uwzględnienie zarzutu nastąpiło przed otwarciem posiedzenia i rozprawy,
o kosztach postępowania orzeczono na podstawie art. 186 ust. 6 pkt 1) ustawy Prawo
zamówień publicznych. Izba orzekła o dokonaniu zwrotu Odwołującemu z rachunku Urzędu
kwoty uiszczonej tytułem wpisu od odwołania.
Przewodniczący:
2