Wyrok KIO KIO 985/22
Informacje podstawowe
- Sygnatura
- KIO 985/22
- Organ wydający
- Krajowa Izba Odwoławcza
- Rodzaj dokumentu
- postanowienie
- Data wydania
- 26.04.2022
- Przewodniczący
- Ernest Klauziński
- Sposób rozstrzygnięcia
- umorzone (wycofanie)
Zamawiający
- Nazwa
- Gmina Głuchołazy
- Miejscowość
- Głuchołazy
Postępowanie
- Tryb postępowania
- przetarg nieograniczony
Streszczenie orzeczenia
Orzeczenie o sygnaturze KIO 985/22 zostało wydane przez Krajową Izbę Odwoławczą w dniu 26 kwietnia 2022 r.. Sprawa dotyczyła postępowania prowadzonego przez Gmina Głuchołazy z siedzibą w Głuchołazy w trybie przetarg nieograniczony. Postępowanie odwoławcze zostało umorzone.
Treść dokumentu
Pobierz PDFSygn. akt KIO 985/22
POSTANOWIENIE
z 26 kwietnia 2022 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
Przewodniczący: Ernest Klauziński
wobec cofnięcia 22 kwietnia 2022 r. przed otwarciem rozprawy odwołania wniesionego
do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 11 kwietnia 2022 r. przez wykonawcę PHU
Komunalnik Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu w postępowaniu prowadzonym przez
zamawiającego: Gminę Głuchołazy z siedzibą w Głuchołazach
postanawia:
1) umarza postępowanie odwoławcze;
2) nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz
odwołującego: PHU Komunalnik Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu kwoty 13 500 zł
00 gr (słownie: trzynaście tysięcy pięćset złotych zero groszy), stanowiącej 90%
należnego wpisu.
Stosownie do art. 579 i 580 ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych
(Dz. U. z 2019 r., poz. 2019 ze zm.) na niniejsze postanowienie - w terminie 14 dni od dnia
jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej
do Sądu Okręgowego w Warszawie.
Przewodniczący:....................................................................
Sygn. akt: KIO 985/22
Gmina Głuchołazy z siedzibą w Głuchołazach (dalej: Zamawiający) prowadzi postępowanie
o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Odbiór
i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z terenu Gminy Głuchołazy
z nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości niezamieszkałych będących własnością
Gminy Głuchołazy”, nr referencyjny ZP.271.1.11.2022.JSz, (dalej: Postępowanie).
Postępowanie jest prowadzone zgodnie z przepisami z 11 września 2019 r. - Prawo
zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 2019 ze zm.) zwanej dalej w skrócie Pzp.
Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 1 kwietnia 2022 r. w Dzienniku Urzędowym
Unii Europejskiej pod numerem 2022/S 065-170591.
Izba ustaliła, że 11 kwietnia 2022 r. wykonawca PHU Komunalnik Sp. z o.o. z siedzibą
we Wrocławiu (dalej: Odwołujący) złożył odwołanie wobec niezgodnych z przepisami Pzp
czynności Zamawiającego w zakresie treści Specyfikacji Warunków Zamówienia.
22 kwietnia 2022 r. Odwołujący złożył oświadczenie o wycofaniu odwołania. Izba uznała
w tej sytuacji, że odwołanie zostało skutecznie wycofane przed otwarciem rozprawy. Izba
stwierdziła, że zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania, zgodnie
z unormowaniem art. 520 Pzp.
O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i 575 Pzp
w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit. a) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie
szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz
wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania z dnia 30 grudnia 2020 r. (Dz. U. z 2020
r. poz. 2437), nakazując dokonanie na rzecz Odwołującego zwrotu z rachunku Urzędu
Zamówień Publicznych 90% kwoty uiszczonej tytułem wpisu.
Przewodniczący: ....................................................................
2