Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 08.09.2026 10:00 (4 dni)
1. Szkolenie z obsługi FortiGate 2. Szkolenie pracownicze z zakresu cyber bezpieczeństwa 3. Szkolenie z cyberbezpieczeństwa dla informatyka 4. Szkolenie z bezpieczeństwa stron WWW i aplikacji webowych
Numer referencyjny: ZP.271.8.2026
Zamawiający
Gmina Świerzno
Świerzno
72-405 Świerzno, Zachodniopomorskie
NIP: 9860157007
REGON: 811685533
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Część 1
Część 2
Część 3
Część 4
Kto wygrywa podobne przetargi?
Zachodniopomorskie — na podstawie 39 rozstrzygniętych przetargów (CPV 80500000-9 - Usługi szkoleniowe)
Najniższa cena
12 000 PLN
Średnia cena
164 958 PLN
Najwyższa cena
591 600 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| West Pomeranian Tomasz Krysiak Szczecin | 5 | - | - |
| B-CONSULTING Bartłomiej Gębarowski Rzeszów | 5 | 368 900 PLN | 1 844 500 PLN |
| West Pomeranian Tomasz Krysiak Szczecin | 3 | - | - |
| MW Consulting Spółka z o.o. Szczecin | 2 | 49 500 PLN | 49 500 PLN |
| HAGA Agnieszka Pawlik Nowogard | 2 | - | - |
| VULCAN TRAINING CENTER SP. Z O.O. Szczecin | 2 | 39 690 PLN | 39 690 PLN |
| Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o. Kraków | 2 | 132 750 PLN | 265 500 PLN |
| Altkom Akademia S.A. Warszawa | 2 | 30 100 PLN | 60 200 PLN |
| Gender Solution S.C. Małgorzata Druciarek, Aleksandra Niżyńska, Izabela Przybysz Grodzisk Mazowiecki | 1 | - | - |
| Karina Lniska Przodkowo | 1 | 12 000 PLN | 12 000 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Przeprowadzenie kursu uzupełniającego języka angielskiego w 21. Bazie Lotnictwa Taktycznego
2026-08-28 10:39:31Z
Kompleksowa realizacja konferencji i warsztatów towarzyszących SmartUp! High Tide Szczecin 2026
2026-08-21 08:35:43Z
Szkolenie zdalne z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego dla Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie
2026-08-06 11:07:03Z
Szkolenie zdalne z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego dla Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie
2026-08-06 11:07:03Z
Realizacja usług społecznych w ramach projektu pn.: „Centrum Usług Społecznych w Świdwinie”
2026-08-04 13:45:36Z
Realizacja usług społecznych w ramach projektu pn.: „Centrum Usług Społecznych w Świdwinie”
2026-08-04 13:45:36Z
Realizacja usług społecznych w ramach projektu pn.: „Centrum Usług Społecznych w Świdwinie”
2026-08-04 13:45:36Z
Realizacja usług społecznych w ramach projektu pn.: „Centrum Usług Społecznych w Świdwinie”
2026-08-04 13:45:36Z
Realizacja usług społecznych w ramach projektu pn.: „Centrum Usług Społecznych w Świdwinie”
2026-08-04 13:45:36Z
Organizacja stacjonarnych szkoleń informatycznych dla Zespołu Szkół nr 8 w Szczecinie
2026-08-04 13:08:41Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00415623 z dnia 2026-09-01 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
1. Szkolenie z obsługi FortiGate
2. Szkolenie pracownicze z zakresu cyber bezpieczeństwa
3. Szkolenie z cyberbezpieczeństwa dla informatyka
4. Szkolenie z bezpieczeństwa stron WWW i aplikacji webowych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Świerzno
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811685533
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Świerzno
1.5.2.) Miejscowość: Świerzno
1.5.3.) Kod pocztowy: 72-405
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@swierzno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.swierzno.biuletyn.net/
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
1. Szkolenie z obsługi FortiGate
2. Szkolenie pracownicze z zakresu cyber bezpieczeństwa
3. Szkolenie z cyberbezpieczeństwa dla informatyka
4. Szkolenie z bezpieczeństwa stron WWW i aplikacji webowych
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7433d730-9a6d-4f41-bf0a-96dee898a6a1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00415623
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00029744/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.3 Szkolenia pracownicze
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.15.) Nazwa projektu lub programu
FERC.02.02-CS.01-001/23.
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13671783.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1367178
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Oferta wraz z załącznikami musi zostać sporządzona w języku polskim, złożona w Oferta, wniosek oraz przedmiotowe środki dowodowe (jeżeli były wymagane) składane elektronicznie muszą zostać podpisane elektronicznym kwalifikowanym podpisem lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. W procesie składania oferty, wniosku w tym przedmiotowych środków dowodowych na platformie, kwalifikowany podpis elektroniczny lub podpis zaufany lub podpis osobisty Wykonawca składa bezpośrednio na dokumencie, który następnie przesyła do systemu.Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio Wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego albo podwykonawca, w zakresie dokumentów, które każdego z nich dotyczą. Poprzez oryginał należy rozumieć dokument podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym przez osobę/osoby upoważnioną/upoważnione.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Dane osobowe wykonawcy będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego pn. Remont szatni na stadionie w Stuchowie.
Odbiorcami przekazanych przez wykonawcę danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym zostanie udostępniona dokumentacja postępowania zgodnie z art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy Pzp, a także art. 6 ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.
Dane osobowe wykonawcy zawarte w protokole postępowania będą przechowywane przez okres 4 lat, od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy.
Klauzula informacyjna, o której mowa w art. 13 ust. 1 i 2 RODO znajduje się w załączniku nr 3 do SWZ.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Tak
4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.8.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak
4.1.9.) Liczba części: 4
4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
Część 1
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Szkolenie z obsługi FortiGate
4.2.6.) Główny kod CPV: 80500000-9 - Usługi szkoleniowe
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 9 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: W celu obliczenia ceny oferty, wykonawca wypełnia formularz ofertowy , stanowiący załącznik nr 1 do SWZ:
2. Wykonawca wskazuje formularzu cenowym
a) cenę jednostkową BRUTTO za całość zadania.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 2
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Szkolenie pracownicze z zakresu cyber bezpieczeństwa – 40 osób
4.2.6.) Główny kod CPV: 80500000-9 - Usługi szkoleniowe
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 9 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: W celu obliczenia ceny oferty, wykonawca wypełnia formularz ofertowy , stanowiący załącznik nr 1 do SWZ:
2. Wykonawca wskazuje formularzu cenowym
a) cenę jednostkową BRUTTO za całość zadania.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 3
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Szkolenie z cyberbezpieczeństwa dla informatyka – z certyfikatem CompTIA Security+ (SY0-701)
4.2.6.) Główny kod CPV: 80500000-9 - Usługi szkoleniowe
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 9 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: W celu obliczenia ceny oferty, wykonawca wypełnia formularz ofertowy , stanowiący załącznik nr 1 do SWZ:
2. Wykonawca wskazuje formularzu cenowym
a) cenę jednostkową BRUTTO za całość zadania.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 4
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Szkolenie z bezpieczeństwa stron WWW i aplikacji webowych – dla 2 osób – z certyfikatem
4.2.6.) Główny kod CPV: 80500000-9 - Usługi szkoleniowe
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 9 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: W celu obliczenia ceny oferty, wykonawca wypełnia formularz ofertowy , stanowiący załącznik nr 1 do SWZ:
2. Wykonawca wskazuje formularzu cenowym
a) cenę jednostkową BRUTTO za całość zadania.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
1) Wykonawca przystępujący do postepowania jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium na:Cz. 1 : Szkolenie z obsługi FortiGate – z certyfikacją Fortinet: w kwocie 400,00 zł. (słownie: czterysta złotych 00/100)
Cz. 2: Szkolenie pracownicze z zakresu cyber bezpieczeństwa – 40 osób w kwocie 2000,00 zł (słownie: dwa tysiące złotych 00/100)
Cz. 3 : Szkolenie z cyberbezpieczeństwa dla informatyka – z certyfikatem CompTIA Security+ (SY0-701) w kwocie 1700,00 zł. (słownie: jeden tysiąc siedemset złotych 00/100).
Cz. 4 : Szkolenie z bezpieczeństwa stron WWW i aplikacji webowych – dla 2 osób – z certyfikatem) w kwocie 500,00 zł (słownie: pięćset złotych 00/100
2) Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach wskazanych w art. 97 ust. 7 ustawy Pzp.
3) Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy w banku BS Wolin, numer rachunku 04 9393 0000 0008 6075 2000 0040. Wadium musi wpłynąć na wskazany rachunek bankowy zamawiającego najpóźniej przed upływem terminu składania ofert (decyduje data wpływu na rachunek bankowy zamawiającego).
4) Wadium wnoszone w poręczeniach lub gwarancjach należy załączyć do oferty w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowalnym podpisem elektronicznym przez wystawcę dokumentu i powinno zawierać następujące elementy:
- nazwę dającego zlecenie (wykonawcy), beneficjenta gwarancji (zamawiającego), gwaranta/poręczyciela oraz wskazanie ich siedzib. Beneficjentem wskazanym w gwarancji lub poręczeniu musi być ważne do dnia 08.10.2026 roku,
- określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem,
- kwotę gwarancji/poręczenia,
- termin ważności gwarancji/poręczenia,
- zobowiązanie gwaranta do zapłacenia kwoty gwarancji/poręczenia bezwarunkowo, na pierwsze pisemne żądanie zamawiającego, w sytuacjach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.
5) W przypadku, gdy wykonawca nie wniósł wadium lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium, w przypadku o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy Pzp.
6) Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 98 ust. 1–5 ustawy Pzp.
7) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami na podstawie art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zamawiający dopuszcza możliwość zmian postanowień zawartej Umowy w stosunku do treści oferty na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy polegających na wprowadzeniu zmian w zakresie terminu realizacji Przedmiotu Umowy, w zakresie zmiany sposobu wykonania robót oraz w zakresie zmiany wynagrodzenia7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-08 12:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1367178
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-08 12:05
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-08
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 01.09.2026
- Termin składania ofert
- 08.09.2026 10:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
9 dni