Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

25/26 "Zimowe utrzymanie dróg powiatowych będących w administracji Z w Gryficach w sezonie zimowym 2025/2026 Zarządu Dróg Powiatowych"

Rozstrzygnięty Usługi 2025/BZP 00500437

Numer referencyjny: ZDP.2311.05.02.2025

Zamawiający

Powiat Gryficki - Zarząd Dróg Powiatowych

Piłsudskiego 18

72-300 Gryfice, Zachodniopomorskie

NIP: 8571696542

REGON: 811773869

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi zimowego utrzymanie dróg powiatowych będących w administracji Zarządu Dróg Powiatowych w Gryficach w sezonie zimowym 2025/2026. Zimowe utrzymanie dróg powiatowych obejmuje w szczególności teren gminy: Gryfice – Trzebiatów ale także Wykonawca zobowiązany będzie do wykonywania usługi na innych drogach niż wymienione w zadaniach wg potrzeby i wskazania Zamawiającego na terenie całego powiatu Gryfickiego.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Czas rozpoczęcia akcji zimowej 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Krystian Jaśnikowski Gryfice 8571943704

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Krystian Jaśnikowski (Gryfice) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Zachodniopomorskie — na podstawie 54 rozstrzygniętych przetargów (CPV 90620000-9 - Usługi odśnieżania)

Najniższa cena

52 205 PLN

Średnia cena

69 377 PLN

Najwyższa cena

92 413 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Krystian Jaśnikowski Gryfice 3 - -
PHU Dominika Brzozowska Strzekęcino 2 - -
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o. o. Mokrawica 2 84 670 PLN 169 339 PLN
Zakład Usług Drogowo-Mostowo-Transportowych Jan Kruszewski Białogard 2 - -
Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. Świdwin 1 - -
Usługi Zimowe Grzegorz Jesionowski Łubowo 1 55 963 PLN 55 963 PLN
Firma Wielobranżowa "AutoFix" Grzegorz Kita Barwice 1 52 205 PLN 52 205 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

25/26 "Zimowe utrzymanie dróg powiatowych będących w administracji Z w Gryficach w sezonie zimowym 2025/2026 Zarządu Dróg Powiatowych"

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Krystian Jaśnikowski -

2026-05-11 12:55:21Z

Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu szczecineckiego w sezonie 2025/2026

Usługi Zimowe Grzegorz Jesionowski 55 963 PLN

2026-04-28 09:18:45Z

Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu szczecineckiego w sezonie 2025/2026

Firma Wielobranżowa "AutoFix" Grzegorz Kita 52 205 PLN

2026-04-28 09:18:45Z

Usługi odśnieżania i likwidacji śliskości na ulicach miasta Białogard w sezonie 2025/2026

Zakład Usług Drogowo-Mostowo-Transportowych Jan Kruszewski -

2026-04-20 12:25:27Z

Usługi odśnieżania i likwidacji śliskości na ulicach miasta Białogard w sezonie 2025/2026

Zakład Usług Drogowo-Mostowo-Transportowych Jan Kruszewski -

2026-04-20 12:06:05Z

Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie Powiatu Koszalińskiego w sezonie zimowym 2025/2026

PHU Dominika Brzozowska -

2026-04-07 09:52:24Z

Zimowe utrzymanie dróg, placów i chodników na terenie Miasta Świdwin

Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. -

2026-04-07 06:56:23Z

25/26 "Zimowe utrzymanie dróg powiatowych będących w administracji Z w Gryficach w sezonie zimowym 2025/2026 Zarządu Dróg Powiatowych"

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Krystian Jaśnikowski -

2026-03-05 13:36:42Z

25/26 "Zimowe utrzymanie dróg powiatowych będących w administracji Z w Gryficach w sezonie zimowym 2025/2026 Zarządu Dróg Powiatowych"

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Krystian Jaśnikowski -

2026-03-05 13:15:39Z

Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie Powiatu Koszalińskiego w sezonie zimowym 2025/2026

PHU Dominika Brzozowska -

2026-02-26 06:32:03Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 139 PLN Średnia: 165 460 PLN Max: 1 181 000 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
25/26 "Zimowe utrzymanie dróg powiatowych będących w administracji Z w Gryficach w sezonie zimowym 2025/2026 Zarządu Dróg Powiatowych"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Gryficki - Zarząd Dróg Powiatowych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811773869

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piłsudskiego 18

1.5.2.) Miejscowość: Gryfice

1.5.3.) Kod pocztowy: 72-300

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński

1.5.7.) Numer telefonu: 9138421-13

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: z_d_p@gryfice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: zdp.gryfice.ibip.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

zarzadzanie drogami powiatowymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

25/26 "Zimowe utrzymanie dróg powiatowych będących w administracji Z w Gryficach w sezonie zimowym 2025/2026 Zarządu Dróg Powiatowych"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d3e85fd5-73c0-4e96-95ef-9410675bce66

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00500437

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00228435/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Zimowe utrzymanie dróg powiatowych będących w administracji Zarządu Dróg Powiatowych w Gryficach w sezonie zimowym 2025/2026

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/sp_gryfice

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/sp_gryfice

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 3. Oferta powinna być:
a) sporządzona na podstawie załączników niniejszej SWZ w języku polskim,
b) złożona przy użyciu środków komunikacji elektronicznej tzn. za pośrednictwem https://platformazakupowa.pl/pn/sp_gryfice
c) podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym przez osobę/osoby upoważnioną/upoważnione.
4. Podpisy kwalifikowane wykorzystywane przez Wykonawców do podpisywania wszelkich plików muszą spełniać wymogi ujęte w “Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym (eIDAS) (UE) nr 910/2014 - od 1 lipca 2016 roku”.
5. W przypadku wykorzystania formatu podpisu XAdES zewnętrzny. Zamawiający wymaga dołączenia odpowiedniej ilości plików tj. podpisywanych plików z danymi oraz plików XAdES. Wg zapisów SWZ rozdziału XIII

3.7.) Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne: https://platformazakupowa.pl/pn/sp_gryfice

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o danych) (Dz. U. UE L119 z dnia 4 maja 2016 r., str. 1; zwanym dalej „RODO”) informujemy, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest ZDP Gryfice
2) administrator wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym można się kontaktować pod adresem e-mail: iod@it-serwis.com.pl
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym w trybie podstawowym bez negocjacji art. 275 pkt 1.
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 ustawy PZP
5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy PZP przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy PZP, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO. Wg zapisów SWZ Rozdz. II

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZDP.2311.05.02.2025

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi zimowego utrzymanie dróg powiatowych będących w administracji Zarządu Dróg Powiatowych w Gryficach w sezonie zimowym 2025/2026. Zimowe utrzymanie dróg powiatowych obejmuje w szczególności teren gminy: Gryfice – Trzebiatów ale także Wykonawca zobowiązany będzie do wykonywania usługi na innych drogach niż wymienione w zadaniach wg potrzeby i wskazania Zamawiającego na terenie całego powiatu Gryfickiego.

4.2.6.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-04-13

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami oceny ofert:
1) Cena (C) – waga kryterium 60pkt;
2) Czas rozpoczęcia akcji zimowej – waga kryterium 40pkt.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Czas rozpoczęcia akcji zimowej

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1) Wykonawca wykaże spełnienie warunku poprzez dysponowanie pojazdami i sprzętem gwarantującym wykonanie przedmiotu zamówienia w postaci:
samochód o ładowności co najmniej 8 ton pracujący z piaskarką i pługiem Wykonawcy

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: d) wykaz pojazdów i sprzętu dostępnego wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego wraz z informacją o prawie dysponowania tymi zasobami - załącznik nr 5 do SWZ;
aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o braku podstaw do wykluczenia z postępowania – zgodnie z Załącznikiem nr 3 oraz Załącznikiem nr 4 do SWZ;

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o braku podstaw do wykluczenia z postępowania – zgodnie z Załącznikiem nr 3 oraz Załącznikiem nr 4 do SWZ;
a) zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności;
b) oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP,o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tj. Dz. U. z 2021 r. poz. 275), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 7 do SWZ;

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

art.7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2023r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale X ust. 1 SWZ, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, zgodnie z art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy w odniesieniu do warunków, które zostały opisane w rozdziale VIII ust. 2 pkt. 2) i/lub pkt 4) jeśli zamawiający stawia w tym punkcie warunki dotyczące wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia – zał. nr 9 do SWZ.
4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zgodnie z art.455 ust 2ustawy PZP

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2025-11-04 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: zdp.gryfice.ibip.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2025-11-04 10:05

8.4.) Termin związania ofertą: do 2025-11-27

2025-10-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
28.10.2025
Termin składania ofert
04.11.2025 09:00
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.3
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 90620000-9 - Usługi odśnieżania
90620000-9 (Usługi odśnieżania)

Okres realizacji

do 2026-04-13