Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 5 852 PLN

Bieżące utrzymanie i remont dróg gminnych

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00327375

Numer referencyjny: IKM.271.1.10.2026

Zamawiający

GMINA KOŁACZYCE

ul. Rynek 1

38-213 Kołaczyce, Podkarpackie

NIP: 6851642635

REGON: 370440324

Opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie obejmuje: Miejscowość Bieździadka: Remont drogi wewnętrznej na dz. nr ewid. 1052 polegający na zabezpieczeniu skarpy poprzez umocnienie płytami ażurowymi typu JOMB – 27,0 m2 wraz z przykołkowaniem i wypełnieniem otworów mieszanką cementowo-piaskową oraz ułożenie koryt betonowych typu mulda szer. 50 cm na długości 23 mb na podsypce cementowo-piaskowej

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Skrócenie terminu wykonania zamówienia podstawowego 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Zakład Gospodarki Komunalnej w Kołaczycach Sp. z o.o. Kołaczyce 6851760139

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Zakład Gospodarki Komunalnej w Kołaczycach Sp. z o.o. (Kołaczyce) Umowa podpisana 5 852 PLN 5 852 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Podkarpackie — na podstawie 96 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg)

Najniższa cena

1 690 PLN

Średnia cena

372 242 PLN

Najwyższa cena

4 477 718 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Zakład Gospodarki Komunalnej w Kołaczycach Sp. z o.o. Kołaczyce 4 13 462 PLN 53 847 PLN
BUDOWA DRÓG I MOSTÓW Gospodarstwo Agroturystyczne „SWOBODA” Sp. z o.o. Pruchnik 4 241 055 PLN 482 109 PLN
ARMANCO Sp. z o.o. Krosno 4 67 037 PLN 67 037 PLN
PRZEDSIEBIORSTWO DROGOWE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Staszów 3 230 084 PLN 460 168 PLN
Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie Sp. z o.o. Krosno 2 142 852 PLN 142 852 PLN
LESZEK KOCHANOWICZ Firma - Usługowo - Handlowo - Produkcyjna Raniżów 2 717 035 PLN 1 434 070 PLN
Usługi Budowlane i Brukarskie Mark-Bud Marek Chromik Nosówka 181 2 - -
Zakład Robót Drogowych i Budowlanych s. c. „Drog-Rem” Adam Długosz Jasienica Rosielna 2 26 847 PLN 26 847 PLN
Bieżące utrzymanie dróg Mariusz Ślimak Ruszelczyce 2 538 679 PLN 1 077 357 PLN
Przedsiębiorstwo Drogowo- Mostowe Spółka Akcyjna Dębica 2 1 068 005 PLN 1 068 005 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Remont cząstkowy oraz likwidacja przełomów w nawierzchniach dróg gminnych zlokalizowanych na terenie miasta i gminy Ropczyce w 2026 roku

Usługi Budowlane i Brukarskie Mark-Bud Marek Chromik -

2026-09-03 12:05:39Z

Czyszczenie fos i urządzenie drogi Sowina - ,,Szubienice" – Środek

Zakład Gospodarki Komunalnej w Kołaczycach Sp. z o.o. 4 305 PLN

2026-09-01 08:14:01Z

Czyszczenie fos i urządzenie drogi Sowina –„Na Stawiska”

Zakład Gospodarki Komunalnej w Kołaczycach Sp. z o.o 3 000 PLN

2026-09-01 07:56:35Z

Utrzymanie dróg gminnych, oraz czyszczenie rowów i przepustów

Zakład Gospodarki Komunalnej w Kołaczycach Sp. z o.o. 10 283 PLN

2026-09-01 07:31:46Z

Remont oraz bieżące utrzymanie dróg gminnych na terenie gminy Kołaczyce

Zakład Gospodarki Komunalnej w Kołaczycach Sp. z o.o. 33 407 PLN

2026-08-31 12:37:59Z

Bieżące utrzymanie i remont dróg gminnych

Zakład Gospodarki Komunalnej w Kołaczycach Sp. z o.o. 5 852 PLN

2026-08-31 12:25:20Z

“Przebudowa drogi powiatowej nr 1823R Stubno-Kalników-Korczowa”

Bieżące Utrzymanie Dróg Mariusz Ślimak 241 986 PLN

2026-08-31 08:54:14Z

Budowa i modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych

FIRMA USŁUGOWO – BUDOWLANA MARIUSZ DRYLA 86 243 PLN

2026-08-31 05:50:23Z

Budowa i modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie miejsc. Ciemięrzowice dz. nr 21/16,151, 153, 77/68 w km 0+000 – 0+500

Zakład Transportowo Drogowy Jolanta Oleksów 155 880 PLN

2026-08-28 07:48:09Z

„Inwestycje drogowe na terenie dróg gminnych – Przebudowa ul. Piastów – kolejny etap”.

BUDOWA DRÓG I MOSTÓW Gospodarstwo Agroturystyczne „SWOBODA” Sp. z o.o. -

2026-08-27 12:40:06Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 2 909 PLN Średnia: 1 027 501 PLN Max: 9 990 984 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Bieżące utrzymanie i remont dróg gminnych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KOŁACZYCE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440324

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Kołaczyce

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-213

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@kolaczyce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.kolaczyce.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Bieżące utrzymanie i remont dróg gminnych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-775e0584-970f-496b-b6e6-f6e48a605b50

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00327375

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036996/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Remont oraz bieżące utrzymanie dróg gminnych na terenie gminy Kołaczyce

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://kolaczyce-itl.logintrade.net/zapytania_email,235208,ff10e36b40282036b3a92f2c9fdb614c.html

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://kolaczyce-itl.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Minimalne wymagania techniczne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy użyciu Platformy Przetargowej:
Dopuszczalne przeglądarki internetowe:
- Edge
- Google Chrome
- Mozilla Firefox
- Opera
Pozostałe wymagania techniczne:
- dostęp do sieci internet
- obsługa przez przeglądarkę protokołu XMLHttpRequest - ajax
- włączona obsługa JavaScript
- zalecana szybkość łącza internetowego powyżej 500 KB/s
- zainstalowany Acrobat Reader
- zainstalowane środowisko uruchomieniowe Java - Java SE Runtime Environment 6 Update 24 lub nowszy
- W przypadku pojawienia się w trakcie trwania aukcji białego ekranu bądź informacji "Przerwa techniczna" obowiązkowo w pierwszej kolejności należy odświeżyć przeglądarkę.
- W przypadku wystąpienia dalszych problemów prosimy o kontakt z działem Helpdesk Logintrade: +48 71 787 35 34.

Wspierane są rozwiązania dostarczane przez firmy:
- Polskie Centrum Certyfikacji Elektronicznej Sigillum Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A.
- Centrum Obsługi Podpisu Elektronicznego Szafir Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A.
- Powszechne Centrum Certyfikacji Certum firmy Unizeto Technologies SA.
- Kwalifikowane Centrum certyfikacji Kluczy CenCert firmy Safe Technologies S.A.
- Centrum Certyfikacji EuroCert firmy EuroCert Sp. z o.o.
Uwaga! Wymagane jest korzystanie z czytników w pełni kompatybilnych z kartą. Np. w przypadku karty dostarczonej przez firmę Certum należy również używać czytnika dostarczonego przez firmę Certum.
Poprawność działania podpisu elektronicznego uzależnione jest od działania aplikacji Logintrade oraz Operatora podpisu elektronicznego.
W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów prosimy o kontakt z działem Helpdesk Logintrade: +48 71 787 35 34.

Dopuszczalne formaty przesyłanych danych:
image/bmp, image/x-windows-bmp, application/msword, application/drafting, image/gif,
application/x-compressed, application/x-gzip, multipart/x-gzip, image/jpeg, image/pjpeg,
application/x-latex, application/pdf, image/pict, image/png, application/mspowerpoint,
application/postscript, application/rtf, application/x-rtf, text/richtext, image/tiff, image/x-tiff, application/mswrite, application/excel, application/x-excel, application/vnd.ms-excel,
application/x-msexcel, application/vnd.ms-excel, text/xml, application/x-zip-compressed,
application/zip, application/vnd.ms-office, image/x-ms-bmp, video/x-msvideo, audio/x-ms
wma, application/vnd.oasis.opendocument.spreadsheet, application/acad, application/x
acad, application/autocad_dwg, image/x-dwg, application/dwg, application/x-dwg,
application/x-autocad, image/vnd.dwg, drawing/dwg

Kodowanie i oznaczenie czasu przekazania danych:
Czas zapisywany jest w formacie YYYY-MM-DD HH:MM:SS. Czas przekazania danych jest to czas, w którym zostanie potwierdzone złożenie oferty, dokumentu przez Wykonawcę.
W przypadku wybrania opcji złożenia oferty bez logowania, potwierdzenie odbywa się poprzez kliknięcie w link dostępny w wiadomości mailowej, wysłanej automatycznie po złożeniu oferty, dokumentu będąc niezalogowanym na Platformie zakupowej. Wiadomość otrzymuje Wykonawca na adres e-mail wskazany w formularzu w ikonę „Złóż ofertę”. W przypadku Wykonawcy zalogowanego na Platformie Przetargowej, czas przekazania danych jest to czas wysłania dokumentu, oferty przez Platformę Przetargową.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Informacje zostały zawarte w SWZ - Rozdział XXIII. OBOWIĄZKI W ZAKRESIE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH ZGODNIE Z RODO

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: IKM.271.1.10.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie obejmuje:
Miejscowość Bieździadka:
Remont drogi wewnętrznej na dz. nr ewid. 1052 polegający na zabezpieczeniu skarpy poprzez umocnienie płytami ażurowymi typu JOMB – 27,0 m2 wraz z przykołkowaniem i wypełnieniem otworów mieszanką cementowo-piaskową oraz ułożenie koryt betonowych typu mulda szer. 50 cm na długości 23 mb na podsypce cementowo-piaskowej

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 120 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Skrócenie terminu wykonania zamówienia podstawowego

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: a) oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1714) z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (załącznik nr 4).

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Wzór umowy stanowią załączniki nr 3 do SWZ.
2. Warunki zmian treści umowy zostały określone w projekcie umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-22 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://kolaczyce-itl.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-22 10:10

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-20

2026-07-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
07.07.2026
Termin składania ofert
22.07.2026 08:00
Wartość umowy
5 852 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg)

Okres realizacji

120 dni