Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 04.09.2026 08:00 (Jutro)

Budowa 3 wiat handlowych o konstrukcji stalowej na terenie targowiska miejskiego przy ul. Sejneńskiej w Suwałkach.

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00393260

Numer referencyjny: ZP1/2026

Zamawiający

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Suwałkach Sp. z o.o.

Sejneńska, 82

16-400 Suwałki, Podlaskie

NIP: 8440004207

REGON: 000151868

Opis przedmiotu zamówienia

1) Część 1 - Posadowienie oraz dostawa i montaż konstrukcji stalowej wiat handlowych, w zakresie: a. Obsługa geodezyjna budowy w tym inwentaryzacja powykonawcza b. Zapewnienie kierownika i prowadzenie dokumentacji budowy a w szczególności dziennika budowy c. Roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, d. Wykonanie mikropali metodą wierconą o średnicy fi 350mm wypełnionych betonem C25/30, W8, zbrojonych stalą AIII oraz oczepów żelbetowych posadowionych na podłożu z betonu C89/10 gr 10 cm. Klasa betonu i stali oczepów taka sama jak dla pali wierconych, e. Dostawa i montaż konstrukcji stalowej wiaty W1 wykonanej z profili zamkniętych kwadratowych i prostokątnych. Układ słupowo – ryglowy z płatwiami dachowymi. Słupy konstrukcyjne mocowane przegubowo do fundamentów. Kotwienie słupów za pomocą kotew chemicznych. Połączenia elementów konstrukcji stalowej śrubowe. Wiata podzielona na dwie strefy ścianą z bloczka silikatowego gr 18 cm. f. Dostawa i montaż konstrukcji stalowej wiaty W2 słupy z profili zamkniętych, rygle z kształtowników IPE . Układ słupowo – ryglowy z płatwiami dachowymi. Słupy konstrukcyjne mocowane przegubowo do fundamentów. Kotwienie słupów za pomocą kotew chemicznych. Połączenia elementów konstrukcji stalowej śrubowe. g. Dostawa i montaż konstrukcji stalowej wiaty W3 słupy z profili zamkniętych, rygle z kształtowników IPE . Układ słupowo – ryglowy z płatwiami dachowymi. Słupy konstrukcyjne mocowane przegubowo do fundamentów. Kotwienie słupów za pomocą kotew chemicznych. Połączenia elementów konstrukcji stalowej śrubowe. h. Konstrukcja wiaty nr 3 zabezpieczona farbami ogniochronnymi do klasy odporności ogniowej co najmniej R60, i. Zabezpieczenie konstrukcji poprzez malowanie farbami epoksydowymi w kolorze uzgodnionym z Zamawiającym j. Konstrukcja obiektu zakwalifikowana do klasy EXC2 wg PN-EN-1090-2. k. Zamawiający wymaga aby montaż konstrukcji stalowych wiat odbywał się w sposób umożliwiający stopniowe przekazanie poszczególnych konstrukcji wykonawcy Części 2 w celu prowadzenia prac wykończeniowych

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 60%
Okres gwarancji 40%

Część 2

Cena 60%
Okres gwarancji 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Na podstawie 3 rozstrzygniętych przetargów z kodem CPV 45262400-5 - Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej (cała Polska)

Najniższa cena

319 219 PLN

Średnia cena

586 534 PLN

Najwyższa cena

853 848 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
LEHMANN SP. Z .O. S.K. KIEŁPINO 1 319 219 PLN 319 219 PLN
MATEO Przedsiębiorstwo Budowlane Usługowo - Handlowe Józef Firmuga Ładna 1 - -
Usługi Remontowo-Budowlane FAS-BUD Jacek Pieprz Żelazówka 1 853 848 PLN 853 848 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Budowa 3 wiat handlowych o konstrukcji stalowej na terenie targowiska miejskiego przy ul. Sejneńskiej w Suwałkach.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Suwałkach Sp. z o.o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000151868

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sejneńska, 82

1.5.2.) Miejscowość: Suwałki

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-400

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pgk.suwalki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pgk.suwalki.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa 3 wiat handlowych o konstrukcji stalowej na terenie targowiska miejskiego przy ul. Sejneńskiej w Suwałkach.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ccb48ea4-8cdf-48e6-8e21-d4a2994194fc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00393260

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00006063/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa 3 wiat handlowych o konstrukcji stalowej na terenie targowiska miejskiego przy ul. Sejneńskiej w Suwałkach.

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ccb48ea4-8cdf-48e6-8e21-d4a2994194fc

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 1) Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem portalu e-Zamówienia - poprzez stronę internetową postępowania https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ccb48ea4-8cdf-48e6-8e21-d4a2994194fc
zakładka „Formularze" lub poczty elektronicznej.
2) Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
3) Zamawiający do kontaktu z wykonawcami wyznacza następujące osoby:
Marek Wrona kontakt poprzez stronę internetową postępowania https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ccb48ea4-8cdf-48e6-8e21-d4a2994194fc
4) Postępowanie można wyszukać również ze strony głównej Platformy e-Zamówienia (przycisk Przeglądaj postępowania/konkursy") identyfikator (ID) postępowania na Platformie e-Zamówienia: ocds-148610-ccb48ea4-8cdf-48e6-8e21-d4a2994194fc

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 2. Wymagania techniczne i organizacyjne dot. korespondencji elektronicznej
1) Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca" na Platformie e-Zamówienia.
2) Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia R.M. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki. W przypadku formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, ww. regulacje nie będą miały bezpośredniego zastosowania.
3) Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1
rozporządzenia Prezesa R.M. w sprawie wymagań dla dokumentów
elektronicznych, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci
elektronicznej:
a. w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia R.M. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (i przekazuje się jako załącznik), lub
b. jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (np. w treści wiadomości e-mail lub w treści „Formularza do komunikacji").
4) Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2020 r. poz. 1913 oraz z 2021 r. poz. 1655) wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku „Tajemnica przedsiębiorstwa".
5) W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/ wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrznego. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
6) Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji" w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy" na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji" służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
7) Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja".
8) Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji" wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
9) W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (32) 77 88 999 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem".

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Opisano w SWZ

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Opisano w SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP1/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 2

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Część 1 - Posadowienie oraz dostawa i montaż konstrukcji stalowej wiat handlowych, w zakresie:
a. Obsługa geodezyjna budowy w tym inwentaryzacja powykonawcza
b. Zapewnienie kierownika i prowadzenie dokumentacji budowy a w szczególności dziennika budowy
c. Roboty przygotowawcze i rozbiórkowe,
d. Wykonanie mikropali metodą wierconą o średnicy fi 350mm wypełnionych betonem C25/30, W8, zbrojonych stalą AIII oraz oczepów żelbetowych posadowionych na podłożu z betonu C89/10 gr 10 cm. Klasa betonu i stali oczepów taka sama jak dla pali wierconych,
e. Dostawa i montaż konstrukcji stalowej wiaty W1 wykonanej z profili zamkniętych kwadratowych i prostokątnych. Układ słupowo – ryglowy z płatwiami dachowymi. Słupy konstrukcyjne mocowane przegubowo do fundamentów. Kotwienie słupów za pomocą kotew chemicznych. Połączenia elementów konstrukcji stalowej śrubowe. Wiata podzielona na dwie strefy ścianą z bloczka silikatowego gr 18 cm.
f. Dostawa i montaż konstrukcji stalowej wiaty W2 słupy z profili zamkniętych, rygle z kształtowników IPE . Układ słupowo – ryglowy z płatwiami dachowymi. Słupy konstrukcyjne mocowane przegubowo do fundamentów. Kotwienie słupów za pomocą kotew chemicznych. Połączenia elementów konstrukcji stalowej śrubowe.
g. Dostawa i montaż konstrukcji stalowej wiaty W3 słupy z profili zamkniętych, rygle z kształtowników IPE . Układ słupowo – ryglowy z płatwiami dachowymi. Słupy konstrukcyjne mocowane przegubowo do fundamentów. Kotwienie słupów za pomocą kotew chemicznych. Połączenia elementów konstrukcji stalowej śrubowe.
h. Konstrukcja wiaty nr 3 zabezpieczona farbami ogniochronnymi do klasy odporności ogniowej co najmniej R60,
i. Zabezpieczenie konstrukcji poprzez malowanie farbami epoksydowymi w kolorze uzgodnionym z Zamawiającym
j. Konstrukcja obiektu zakwalifikowana do klasy EXC2 wg PN-EN-1090-2.
k. Zamawiający wymaga aby montaż konstrukcji stalowych wiat odbywał się w sposób umożliwiający stopniowe przekazanie poszczególnych konstrukcji wykonawcy Części 2 w celu prowadzenia prac wykończeniowych

4.2.6.) Główny kod CPV: 45262400-5 - Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45262210-6 - Fundamentowanie

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2) Część 2 - Roboty wykończeniowe polegające na wykonaniu:
a. Stropodachów z płyt warstwowych z rdzeniem z pianki PIR gr 100mm,
b. Ścian zewnętrznych z płyt warstwowych z rdzeniem PIR gr 100m oraz ściany w wiacie nr 3 od strony przyległych obiektów handlowych z rdzeniem z wełny mineralnej o klasie odporności ogniowej min EI60
c. Ścian wewnętrznych z płyt warstwowych z pianki PIR gr 60mm z obustronnym poszyciem z blachy stalowej powlekanej gr. 0,6mm,
d. Obróbek blacharskich z blachy stalowej powlekanej gr 0,6mm oraz rynien i rur spustowych
e. Podłóg z kostki betonowej polbruk gr 8 cm na podsypce cementowo – piaskowej oraz podbudowie z kruszywa łamanego gr 20 cm.
UWAGA ! Kostkę betonową polbruk gr. 8 cm dostarczy Zamawiający.
f. Montażu bram, drzwi i okien.
UWAGA ! Zamawiający nieodpłatnie przekaże Wykonawcy następujące materiały przewidziane do wbudowania w trakcie realizacji zamówienia:
a) bramy o wymiarach 210x210 kpl 1
b) bramy o wymiarach 396x210 kpl 3
c) drzwi jednoskrzydłowe 104x210 szt 1
d) drzwi dwuskrzydłowe 185x210 szt 1
e) okna o wymiarach 117x200 szt 1
f) okna o wymiarach 238x200 szt 1
g) okna o wymiarach 142x132 szt 1

4.2.6.) Główny kod CPV: 45320000-6 - Roboty izolacyjne

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3,5 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym
Zamawiający odstępuje od ustalenia warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Zamawiający odstępuje od ustalenia warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej
Zamawiający odstępuje od ustalenia warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej
a. W zakresie Części 1 zamówienia Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
a) dysponuje lub będzie dysponował co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno – budowlanej która będzie sprawowała funkcję kierownika budowy.
b) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie wykonał co najmniej dwie roboty budowlane polegające na budowie, przebudowie lub odbudowie obiektu budowlanego o stalowej konstrukcji szkieletowej i wartości nie mniejszej niż 200 tyś zł każda.
b. W zakresie Części 2 zamówienia Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie wykonał co najmniej dwie roboty budowlane polegające na wykonaniu poszycia z płyt warstwowych o wartości nie mniejszej niż 100 tyś zł każda.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 3. Oświadczenia Wykonawcy Załącznik nr 7 do SWZ o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w:
1) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp,
2) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
3) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, dotyczących zawarcia z innymi Wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
4) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp,
5) w zakresie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
6) w zakresie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona do złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych:
1. Wykazu robót budowlanych Załącznik Nr 5 do SWZ wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty;
2. Wykazu osób Załącznik Nr 6 SWZ, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

6. W przypadku, kiedy ofertę składa kilka podmiotów, oferta musi spełniać następujące warunki:
1) Oferta winna być podpisana (elektronicznie) przez każdego partnera lub upoważnionego przedstawiciela / partnera wiodącego;
2) Upoważnienie do pełnienia funkcji przedstawiciela / partnera wiodącego wymaga elektronicznych podpisów prawnie upoważnionych przedstawicieli każdego z partnerów.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, chyba, że zmiana będzie dotyczyła następujących zdarzeń:
1) Zmiany terminów realizacji zamówienia, w przypadku:
a. Przerw w realizacji robót budowlanych dotyczących Inwestycji, powstałych z przyczyn nie leżących po stronie Wykonawcy - o ilość dni równą udokumentowanej, niezależnej od Wykonawcy, przerwie w realizacji robót budowlanych,
b. Powierzenia przez Zamawiającego wykonania zamówień dodatkowych na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1) ustawy PZP lub robót zamiennych dotyczących Inwestycji, jeżeli terminy ich powierzenia, rodzaj lub zakres uniemożliwiają dotrzymanie pierwotnych terminów o ilość dni równą okresowi, o jaki zostanie z tego powodu wydłużony okres realizacji robót budowlanych;
c. Pisemnego uzgodnienia pomiędzy Stronami dotyczącego skrócenia terminu zakończenia realizacji umowy;
d. Wstrzymania przez właściwe organy realizacji prac objętych umową, co uniemożliwia zakończenie realizacji określonych prac – o ilość dni wstrzymania realizacji robót budowlanych, dostaw lub usług;
e. Niezależnych od Wykonawcy przerw w realizacji robót budowlanych, dostaw i usług spowodowanych siłą wyższą, o ilość dni od udokumentowanego zaistnienia konieczności przerwania realizacji dostaw i usług do ich wznowienia, liczonych od zgłoszenia przez Wykonawcę konieczności przerwania dostaw i usług. Pod pojęciem siły wyższej Strony będą rozumieć zdarzenie nagłe, nieprzewidywalne i niezależne od woli Stron, uniemożliwiające wykonanie umowy w całości lub części, na stałe lub na pewien czas, któremu nie można zapobiec ani przeciwdziałać przy zachowaniu należytej staranności Stron. Przejawami siły wyższej są w szczególności:
a) klęski żywiołowe, w tym: pożar, powódź, susza, trzęsienie ziemi, huragan,
b) wprowadzenie aktów władzy państwowej, w tym: stan wojenny, stan wyjątkowy, embarga, blokady, ograniczenia w dostawach gazu, energii elektrycznej, itd.,
c) działania wojenne, akty sabotażu,
d) strajki powszechne (za wyjątkiem strajków u Stron) lub inne niepokoje społeczne, w tym publiczne demonstracje.
2) Zmiany siedziby stron umowy i numeru rachunku bankowego.
3) Powierzenia, zmiany lub rezygnacji z podwykonawców, w przypadku gdy zostanie uprzednio wykazane przez Wykonawcę, że zachowane będą warunki wynikające z ustawy PZP oraz że zrealizowane będą w odpowiednim zakresie wynikającym z części realizowanych dostaw i usług warunki stawiane dla tej części przez Zamawiającego w SWZ,
4) Udokumentowanych, niezależnych od Wykonawcy opóźnień w dostawach materiałów niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia.
2. Zmiana któregokolwiek postanowienia umowy wymaga zgody obu stron wyrażonej na piśmie w formie aneksu do umowy pod rygorem nieważności.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-31 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ccb48ea4-8cdf-48e6-8e21-d4a2994194fc

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-31 10:10

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-29

2026-08-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
14.08.2026
Termin składania ofert
04.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.6
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45262400-5 - Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej
45262400-5 (Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej) 45262210-6 (Fundamentowanie) 45320000-6 (Roboty izolacyjne) 45233250-6 (Roboty w zakresie nawierzchni z wyjątkiem dróg) 45262210-6 - Fundamentowanie

Okres realizacji

2 miesiące