Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 2 263 200 PLN

Budowa budynku magazynowego na terenie KM PSP w Łomży

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00371268

Numer referencyjny: MT.2370.3.2025

Zamawiający

KOMENDA MIEJSKA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W ŁOMŻY

ul. Gen. W. Sikorskiego 48/94

18-400 Łomża, Podlaskie

NIP: 7181700034

REGON: 450672550

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie budynku garażowego KM PSP w Łomży i infrastrukturą techniczną: doziemną instalacją elektroenergetyczną, doziemną instalacją wodociągową, doziemną instalacją kanalizacją sanitarną wraz z separatorem koalescencyjnym. Przedmiot zamówienia obejmuje również: - dostawę, montaż i zakotwienie do posadzki ciągu regałów paletowych magazynowych przeznaczonych do składowania palet typu EURO (1200 × 800 mm) - dostawę fabrycznie nowej, profesjonalnej myjki wysokociśnieniowej gorącowodnej przeznaczonej do intensywnego użytkowania w jednostce Państwowej Straży Pożarnej, służącej do mycia pojazdów pożarniczych, sprzętu ratowniczego, urządzeń technicznych oraz powierzchni utwardzonych. Udostępniony przedmiar robót ma charakter wyłącznie pomocniczy i informacyjny. Nie stanowi on dokumentu określającego przedmiot zamówienia ani podstawy do określenia całego zakresu robót. Użyte znaki towarowe lub inne odniesienia do produktów mają charakter przykładowy i zamawiający dopuszcza rozwiązani równoważne zgodnie z treścią pkt 4.3 SWZ. 2. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia za pomocą następujących dokumentów: • dokumentacja projektowa, STWiORB oraz opis regałów i myjki – (załącznik nr 2 do SWZ) • Projektowanych Postanowień Umowy (załącznik nr 3 do SWZ)

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Gwarancja i rękojmia Wykonawcy na wykonanie robót budowlanych objętych przedmiotem umowy 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Przedsiębiorstwo Budowlane PBI Niewczas, Patoka s.j. Olszewo – Borki 7582356938

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Przedsiębiorstwo Budowlane PBI Niewczas, Patoka s.j. (Olszewo – Borki) Umowa podpisana 2 263 200 PLN 2 263 200 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Podlaskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)

Najniższa cena

38 130 PLN

Średnia cena

2 202 029 PLN

Najwyższa cena

18 850 000 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
BIK - PROJEKT Sp. z o.o. Łomża 4 426 843 PLN 1 707 371 PLN
Przedsiębiorstwo Budowy Dróg "BITUM" Zambrów 3 - -
Sylwester Kamiński Dachy Kamiński Trzcianne 3 127 500 PLN 255 000 PLN
STRABAG Sp. z o.o. Pruszków 3 691 400 PLN 691 400 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWO-MOSTOWYCH "MIKST" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Węgrów 2 592 452 PLN 592 452 PLN
BUD-MAR Marek Łopieński Nowe Piekuty 2 - -
REMONT-BUD Andrzej Gosk SZEPIETOWO 2 6 490 000 PLN 6 490 000 PLN
KDBUD Sp. z o. o. Dabrowa Białostocka 2 399 822 PLN 799 644 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO EKSPLOATACJI ULIC I MOSTÓW Sp. z o.o. Białystok 2 332 574 PLN 665 148 PLN
ZAKŁAD REMONTOWO-BUDOWLANY SYLWESTER ZAWADZKI ŁOMŻA 2 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Przebudowa drogi gminnej nr 108085B w miejscowości Lubowicz Wielki

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWO-MOSTOWYCH "MIKST" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ -

2026-09-04 06:53:27Z

Przebudowa drogi gminnej Nr 108086B Usza Wielka - granica gminy

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych „Trakt” Sp. z o.o. -

2026-09-04 06:50:52Z

Przebudowa odcinka drogi gminnej Nr 109055B w m. Malewice.

Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe MAKSBUD Sp. z o.o. 139 818 PLN

2026-09-03 12:44:12Z

Budowa budynku magazynowego na terenie KM PSP w Łomży

Przedsiębiorstwo Budowlane PBI Niewczas, Patoka s.j. 2 263 200 PLN

2026-09-03 11:11:55Z

Hala (wraz z rampą CT i wszystkimi instalacjami, klapami p.poż., instalacją fotowoltaiczną, pompami ciepła i zagospodarowaniem terenu)

Defero Sp. z o.o. 15 751 688 PLN

2026-09-03 08:38:08Z

Rozbudowa drogi gminnej Nr 101877B przez wieś Wólka na terenie Gminy Filipów

EKODROM Sp. z o.o. 3 585 671 PLN

2026-09-03 07:43:26Z

BMS (Building Management System)

Defero Sp. z o.o. 15 751 688 PLN

2026-09-03 07:26:42Z

Wykonanie robót budowlanych na zadaniu pn.: „Remont oświetlenia zewnętrznego na terenie Komendy POSG w m. Białystok”

E&D Energo Sp z o.o. -

2026-09-02 13:18:23Z

Dostosowanie budynku użyteczności publicznej na cele magazynu zasobów ochrony ludności w Bobrówce

Sylwester Kamiński Dachy Kamiński -

2026-09-02 13:02:56Z

„Przebudowa i rozbudowa drogi gminnej w Gminie Giby” (Droga gminna nr 102303B Pomorze - Posejnele - Kukle o długości 470 m)

Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Spółka Akcyjna 651 029 PLN

2026-09-02 10:56:10Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 64 PLN Średnia: 1 191 734 PLN Max: 15 751 688 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Budowa budynku magazynowego na terenie KM PSP w Łomży

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: KOMENDA MIEJSKA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W ŁOMŻY

1.3.) Oddział zamawiającego: województwo podlaskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450672550

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Gen. W. Sikorskiego 48/94

1.5.2.) Miejscowość: Łomża

1.5.3.) Kod pocztowy: 18-400

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kmpsplo@straz.lomza.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/kmpsp-lomza

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa budynku magazynowego na terenie KM PSP w Łomży

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f4c9095a-5f26-4876-af10-7e73e3bcdfed

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00371268

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00369525/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa budynku magazynowego na terenie KM PSP w Łomży

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f4c9095a-5f26-4876-af10-7e73e3bcdfed

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f4c9095a-5f26-4876-af10-7e73e3bcdfed

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1.1. Przedmiotowe postępowanie jest prowadzone przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia (https://ezamowienia.gov.pl/pl/)
Komunikacja w postępowaniu odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”).
Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem ws. komunikacji elektronicznej (Dz. U z 2020r. poz. 2452) opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrznego. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
1.2. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
1.3. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”.
1.4. Składanie ofert następuje za pośrednictwem modułu składania ofert i wniosków (MOW) Platformy e-Zamówienia .
1.5. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
Szczególowe uregulowania w dokumnetach zamówienia.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zamawiający zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119
z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuje, że:
• administratorem Pani/Pana (Wykonawcy) danych osobowych jest: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, ul. gen. Władysława Sikorskiego 48/94, 18-400 Łomża, tel. 47 711 74 10, e-mail: kmpsplo@straz.lomza.pl, adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej ePUAP: /kmpsplomza/skrytka.
• Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych możliwy jest pod adresem e-mail: iod@straz.bialystok.pl, telefonicznie: 85 670 27 53, fax: 85 653 72 16
• Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego, prowadzonym w trybie podstawowym bez przeprowadzania negocjacji;
• odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 ustawy Pzp „ustawa Pzp”;
• Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
• obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
• w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
• posiada Pani/Pan:
- na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
- na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych;
- na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem okresu trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu oraz przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;
- prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
• nie przysługuje Pani/Panu:
- w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
- prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
- na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO;
• Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na niezgodne z RODO przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych przez administratora. Organem właściwym dla przedmiotowej skargi jest Urząd Ochrony Danych Osobowych ul. Stanisława Moniuszki 1A, 00-014 Warszawa.

Szczegółowe uregulowania w dokumnetach zamówienia.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: MT.2370.3.2025

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie budynku garażowego KM PSP w Łomży i infrastrukturą techniczną: doziemną instalacją elektroenergetyczną, doziemną instalacją wodociągową, doziemną instalacją kanalizacją sanitarną wraz z separatorem koalescencyjnym.
Przedmiot zamówienia obejmuje również:
- dostawę, montaż i zakotwienie do posadzki ciągu regałów paletowych magazynowych przeznaczonych do składowania palet typu EURO (1200 × 800 mm)
- dostawę fabrycznie nowej, profesjonalnej myjki wysokociśnieniowej gorącowodnej przeznaczonej do intensywnego użytkowania w jednostce Państwowej Straży Pożarnej, służącej do mycia pojazdów pożarniczych, sprzętu ratowniczego, urządzeń technicznych oraz powierzchni utwardzonych.

Udostępniony przedmiar robót ma charakter wyłącznie pomocniczy i informacyjny. Nie stanowi on dokumentu określającego przedmiot zamówienia ani podstawy do określenia całego zakresu robót. Użyte znaki towarowe lub inne odniesienia do produktów mają charakter przykładowy i zamawiający dopuszcza rozwiązani równoważne zgodnie z treścią pkt 4.3 SWZ.

2. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia za pomocą następujących dokumentów:
• dokumentacja projektowa, STWiORB oraz opis regałów i myjki – (załącznik nr 2 do SWZ)
• Projektowanych Postanowień Umowy (załącznik nr 3 do SWZ)

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45262310-7 - Zbrojenie

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45410000-4 - Tynkowanie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45431000-7 - Kładzenie płytek

45442100-8 - Roboty malarskie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45321000-3 - Izolacja cieplna

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45261320-3 - Kładzenie rynien

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-12-03

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Gwarancja i rękojmia Wykonawcy na wykonanie robót budowlanych objętych przedmiotem umowy

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia, tj.:
1.1. Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie wyznacza warunku w tym zakresie.

1.2. Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia wymagań w tym zakresie.
1.3. Sytuacji ekonomicznej lub finansowej
Zamawiający nie stawia wymagań w tym zakresie.

1.4. Zdolności technicznej lub zawodowej:
a) Posiadają wiedzę i doświadczenie:
Wykonawca musi wykazać spełnienie warunku udziału w postępowaniu w następującym zakresie
w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał co najmniej jedną robotę budowlaną polegających na budowie lub przebudowie/ lub rozbudowie lub remoncie lub nadbudowie obiektu budowlanego kubaturowego, które obejmowało swym zakresem roboty ogólnobudowlane oraz roboty instalacyjne sanitarne i elektryczne o wartości min. 1 000 000,00 zł brutto.

Uwaga:
- przez „robotę budowlaną” należy rozumieć wykonanie całości prac w ramach jednej umowy (kontraktu).
- Do przeliczenia na PLN wartości wskazanej w dokumentach złożonych na potwierdzenie spełniania warunków udziału, wyrażonej w walutach innych niż PLN, Zamawiający przyjmie średni kurs publikowany przez Narodowy Bank Polski dla tej waluty z dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu.

b) Będzie dysponował osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
1. co najmniej: jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi odpowiadającymi przedmiotowi zamówienia w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane lub odpowiednie do realizacji przedmiotu zamówienia, ważne uprawnienia budowlane wydane w świetle wcześniej obowiązujących przepisów prawa
Osoba musi posiadać ważny wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego.


Zgodnie z art. 12a ustawy Prawo budowlane samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, określone w art. 12 ust. 1 ustawy mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych. Regulację odrębną stanowią przepisy ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej.

Zamawiający dopuszcza zmianę osoby skierowanej do realizacji zamówienia, pod warunkiem, że osoba zastępująca będzie posiadała kwalifikacje, uprawnienia oraz doświadczenie spełniające wymagania określone w postępowaniu. Jednocześnie Zamawiający wymaga zachowania ciągłości realizacji prac na każdym etapie wykonywania umowy. W przypadku, gdy doświadczenie tej osoby podlegało ocenie w ramach kryteriów oceny ofert, osoba zastępująca musi posiadać doświadczenie nie mniejsze niż doświadczenie osoby wskazanej w ofercie.

Potencjał kadrowy, podany przez Wykonawcę w ofercie nie wyczerpuje wymagań dla rzetelnego wypełnienia zobowiązań wynikających z przedmiotu zamówienia i winien być traktowany, jako minimalne wymogi Zamawiającego dla spełnienia warunków udziału w postępowaniu przetargowym. Mając na uwadze termin wykonania inwestycji oraz jej zakres, wykonawca musi samodzielnie ocenić ilość niezbędnych zasobów. Wykonawca jako profesjonalista musi skierować do realizacji przedmiotu zamówienia odpowiednią liczbę osób tak aby wykonać przedmiot zamówienia w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie. Zamawiający nie przewiduje możliwości zmiany terminu realizacji przedmiotu zamówienia z uwagi na brak odpowiedniego potencjału kadrowego do realizacji zamówienia w szczególności pracowników fizycznych wykonujących prace na podstawie dokumentacji projektowej.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1) Oświadczenie Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2021 r. poz. 275 ) z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej.
Zamawiający odstąpi od wezwania do złożenia ww. oświadczenia w sytuacji gdy w postępowaniu zostanie złożona tylko jedna oferta.
2) Oświadczenia o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu składanym na podstawie art. 125 ustawy Pzp.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 10 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty;
2) Wykaz osób którymi dysponuje lub będzie dysponował i które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, wykształcenia, niezbędnych do wykonania zamówienia, zakresu wykonywanych przez nich czynności oraz podstawie do dysponowania tymi osobami - zgodnie ze wzorem załącznik nr 6 do SWZ .
3) Jeżeli dotyczy: Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu
4) Jeżeli dotyczy: Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w sytuacji polegania na zdolnościach technicznych lub zawodowych zgodnie z wymaganiami pkt 8.10 – 8.11 SWZ, jeżeli wykonawca wykazując spełnienie warunków udziału w postępowaniu polega na zdolnościach innych podmiotów.
5) Jeżeli dotyczy: Oświadczenie Wykonawców składających ofertę wspólną

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia zawierając projetowane postanowienia umowy stanowią załącznik nr 3 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-14 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Oferty należy składać za pośrednictwem portalu e-zamówienia

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-14 09:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-12

2026-07-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
30.07.2026
Termin składania ofert
14.08.2026 07:00
Wartość umowy
2 263 200 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.4
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45000000-7 - Roboty budowlane
45000000-7 (Roboty budowlane) 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne) 45262310-7 (Zbrojenie) 45262311-4 (Betonowanie konstrukcji) 45320000-6 (Roboty izolacyjne) 45262500-6 (Roboty murarskie i murowe) 45410000-4 (Tynkowanie) 45430000-0 (Pokrywanie podłóg i ścian) 45431000-7 (Kładzenie płytek) 45442100-8 (Roboty malarskie) 45421000-4 (Roboty w zakresie stolarki budowlanej) 45321000-3 (Izolacja cieplna) 45443000-4 (Roboty elewacyjne) 45261210-9 (Wykonywanie pokryć dachowych) 45261320-3 (Kładzenie rynien) 45111291-4 (Roboty w zakresie zagospodarowania terenu) 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45262310-7 - Zbrojenie 45262311-4 - Betonowanie konstrukcji 45320000-6 - Roboty izolacyjne 45262500-6 - Roboty murarskie i murowe 45410000-4 - Tynkowanie 45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian 45431000-7 - Kładzenie płytek 45442100-8 - Roboty malarskie 45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej 45321000-3 - Izolacja cieplna 45443000-4 - Roboty elewacyjne 45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych 45261320-3 - Kładzenie rynien 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

Okres realizacji

do 2026-12-03