Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 09.09.2026 08:00 (4 dni)

Budowa budynku zaplecza szatniowo-sanitarnego na boisku LKS Lubań Maniowy wraz z infrastrukturą techniczną

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00406059

Numer referencyjny: GPI.271.16.2026

Zamawiający

Gmina Czorsztyn

Gorczańska 3

34-436 Maniowy, Małopolskie

NIP: 7352851410

REGON: 491892179

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. „Budowa budynku zaplecza szatniowo-sanitarnego na boisku LKS Lubań Maniowy wraz z infrastrukturą techniczną”, na działce ewid. nr 5319/24 w Maniowach, na podstawie decyzji Starosty Nowotarskiego nr 121/2025 z dnia 12 lutego 2025 r., znak BA.6740.1.1227.2024.MMB. Rozbiórka istniejącego budynku zaplecza szatniowego została wykonana przed wszczęciem niniejszego postępowania i nie jest objęta przedmiotem zamówienia. 2. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności: budowę nowego, trzykondygnacyjnego budynku zaplecza sportowego o powierzchni zabudowy ok. 214,82 m², powierzchni użytkowej ok. 482,69 m² i wysokości ok. 11,96 m; wykonanie robót ziemnych, fundamentowych, konstrukcyjnych, murowych, dachowych, izolacyjnych i wykończeniowych; montaż stolarki i dźwigu osobowego; wykonanie instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, chłodzenia, instalacji elektrycznych, teletechnicznych i fotowoltaicznej; wykonanie przyłączy wodociągowego, kanalizacyjnego i ciepłowniczego; przebudowę kolidującej sieci elektroenergetycznej; zagospodarowanie i utwardzenie terenu oraz wykonanie pozostałych robót, prób, rozruchów i dokumentacji wymaganych do oddania obiektu do użytkowania. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają dokumentacja projektowa, Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), przedmiar robót, decyzja o pozwoleniu na budowę oraz wzór umowy, stanowiące załączniki do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji jakości 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 84 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków)

Najniższa cena

59 409 PLN

Średnia cena

1 832 686 PLN

Najwyższa cena

15 461 100 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
GLOBAL CONSTRUCTIONS Sp. z o.o. Kraków 4 189 555 PLN 189 555 PLN
M.B.M. Electronics spółka jawna, Maria Francuz, Bogusław Śliwa Kraków 3 - -
Mirosław Nowak Firma Handlowo-Budowlana MIX-BUD Chronów 188 2 189 646 PLN 189 646 PLN
Spółdzielnia Rzemieślnicza Wielobranżowa Tarnów 2 343 399 PLN 343 399 PLN
F.P.H.U. " WIÓR" Piotr Kołodziejczyk Brzoskwinia 2 189 387 PLN 378 774 PLN
F.P.H.U. WIÓR Piotr Kołodziejczyk Brzoskwinia 2 393 170 PLN 786 339 PLN
PUBLIC 3 INVEST GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ UL. WŁADYSŁAWA ORKANA 59, 34-730 MSZANA DOLNA MSZANA DOLNA 2 208 571 PLN 208 571 PLN
F.P.H.U. "WIÓR" Piotr Kołodziejczyk Brzoskwinia 2 229 899 PLN 459 799 PLN
Firma Handlowo-Usługowa EL-BUD Leszek Wójcik Borzęcin 1 1 286 065 PLN 1 286 065 PLN
IMPULS CONTRACTOR sp. z o.o. Kraków 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Budowa 8 budynków mieszkalnych jednorodzinnych, dwukondygnacyjnych (6 w zabudowie szeregowej i 2 w zabudowie bliźniaczej) wraz z infrastrukturą techniczną w miejscowości Skrzyszów.

SAMSON Sp. z o. o. 7 489 620 PLN

2026-09-02 17:47:34Z

Likwidacja barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych poprzez budowę windy oraz przebudowę, rozbudowę i nadbudowę istniejącego budynku Zespołu Szkół w Radłowie .

Spółdzielnia Rzemieślnicza Wielobranżowa -

2026-09-02 12:01:24Z

Modernizacja Domu Ludowego w Kłyżu

Z akład Remontowo – Budowlany „GOTEL” Paweł Bigos 298 200 PLN

2026-09-02 10:48:53Z

Modernizacja budynku Zespołu Placówek Oświatowych w Wiśniowej.

PUBLIC 3 INVEST GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ UL. WŁADYSŁAWA ORKANA 59, 34-730 MSZANA DOLNA -

2026-08-31 09:48:58Z

Modernizacja hali widowiskowo – sportowej w Skawinie

RE-Bau Sp. z o.o. 15 461 100 PLN

2026-08-31 06:46:38Z

podobne roboty budowlane do zamówienia podst. na wykonanie robót bud pn.: ,,Budowa budynku inwentarskiego dla ptaków wraz (...) infrastrukturą techniczną przy ul. Kasy Oszczędności Miasta Krakowa 14”

Firma Remontowo Budowlana PROFIL-LUX Tadeusz Milc -

2026-08-28 11:38:59Z

Adaptacja pomieszczeń gospodarczych na trzy kancelarie

JANDURA MARIUSZ MAR-BUD 399 366 PLN

2026-08-27 08:18:24Z

„Remont tarasów I i IV piętra w budynku Nowy Dom Zdrojowy w Krynicy-Zdroju”.

ZAW-BUD Fabian Zawiłowicz 1 056 256 PLN

2026-08-20 08:53:05Z

Modernizacja budynku Urzędu Miejskiego w Sułkowicach

Zakład Remontowo - Budowlany, Malarstwo, Tapeciarstwo Barzycki Mieczysław 357 093 PLN

2026-08-10 12:38:07Z

Radlna, Dwór (XIX w.) renowacja - etap II

Firma Handlowo-Usługowa „EFEKT” Jarosław Smosna 594 629 PLN

2026-08-10 09:17:01Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 43 PLN Średnia: 2 226 907 PLN Max: 15 696 538 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Budowa budynku zaplecza szatniowo-sanitarnego na boisku LKS Lubań Maniowy wraz z infrastrukturą techniczną

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Czorsztyn

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892179

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Gorczańska 3

1.5.2.) Miejscowość: Maniowy

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-436

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski

1.5.7.) Numer telefonu: 182750070/71

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@czorsztyn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czorsztyn.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa budynku zaplecza szatniowo-sanitarnego na boisku LKS Lubań Maniowy wraz z infrastrukturą techniczną

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f8b64958-0c3a-4def-a146-dbed978bf3de

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00406059

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00024023/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Budowa budynku zaplecza szatniowo-sanitarnego na boisku LKS Lubań Maniowy wraz z infrastrukturą techniczną

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/ug_czorsztyn

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/ug_czorsztyn

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Wykonawca składa, w szczególności oświadczenia, dokumenty, podmiotowe środki dowodowe lub inne informacje na wezwanie Zamawiającego za pośrednictwem internetowej strony postępowania, z wykorzystaniem formularza „Wyślij wiadomość do Zamawiającego”.
2. Ofertę, wraz z wymaganymi dokumentami, należy złożyć za pośrednictwem strony internetowej postępowania z wykorzystaniem dedykowanego formularza składania oferty, zgodnie z postanowieniami zawartymi w Rozdziale 22.
3. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem strony internetowej postępowania (platformy zakupowej), poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do Zamawiającego”, po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do Zamawiającego.
4. Zaleca się aby Wykonawca sprawdzał komunikaty i wiadomości przesłane przez Zamawiającego bezpośrednio na internetowej stronie postępowania, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM.
5. Niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające pracę na internetowej stronie postępowania (platformie zakupowej):
1) Stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
2) Komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji:
a) pamięć min. 2 GB Ram,
b) procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja,
c) jeden z systemów operacyjnych: MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje;
3) Zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimum wersja 10 0.,
4) Włączona obsługa JavaScript,
5) Zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
6) Oznaczenie czasu odbioru danych przez internetową stronę postępowania (platformę zakupową) stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany według czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
6. Internetowa strona postępowania (platforma zakupowa) działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej - kodowanie UTF8.
7. Komunikacja za pośrednictwem internetowej platformy zakupowej jest bezpłatna.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z rozdziałem 30 SWZ

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zgodnie z rozdziałem 30 SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: GPI.271.16.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. „Budowa budynku zaplecza szatniowo-sanitarnego na boisku LKS Lubań Maniowy wraz z infrastrukturą techniczną”, na działce ewid. nr 5319/24 w Maniowach, na podstawie decyzji Starosty Nowotarskiego nr 121/2025 z dnia 12 lutego 2025 r., znak BA.6740.1.1227.2024.MMB. Rozbiórka istniejącego budynku zaplecza szatniowego została wykonana przed wszczęciem niniejszego postępowania i nie jest objęta przedmiotem zamówienia.
2. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności: budowę nowego, trzykondygnacyjnego budynku zaplecza sportowego o powierzchni zabudowy ok. 214,82 m², powierzchni użytkowej ok. 482,69 m² i wysokości ok. 11,96 m; wykonanie robót ziemnych, fundamentowych, konstrukcyjnych, murowych, dachowych, izolacyjnych
i wykończeniowych; montaż stolarki i dźwigu osobowego; wykonanie instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, chłodzenia, instalacji elektrycznych, teletechnicznych i fotowoltaicznej; wykonanie przyłączy wodociągowego, kanalizacyjnego i ciepłowniczego; przebudowę kolidującej sieci elektroenergetycznej; zagospodarowanie i utwardzenie terenu oraz wykonanie pozostałych robót, prób, rozruchów i dokumentacji wymaganych do oddania obiektu do użytkowania.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają dokumentacja projektowa, Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), przedmiar robót, decyzja o pozwoleniu na budowę oraz wzór umowy, stanowiące załączniki do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45313100-5 - Instalowanie wind

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 13 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji jakości

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, dotyczące:
1) Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – Zamawiający nie określa warunku w powyższym zakresie.
2) Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów – Zamawiający nie określa warunku w powyższym zakresie.
3) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej – Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie; obowiązek posiadania ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej na etapie realizacji określa wzór umowy.
4) Zdolności technicznej lub zawodowej – O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
a) wykażą, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonali należycie co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie lub przebudowie budynku użyteczności publicznej, obejmującą roboty konstrukcyjno-budowlane oraz instalacje sanitarne i elektryczne, o wartości nie mniejszej niż 2 500 000,00 zł brutto, wykonaną zgodnie z przepisami Prawa budowlanego i prawidłowo ukończoną; Zamawiający nie dopuszcza sumowania wartości odrębnych robót w celu wykazania spełnienia warunku,
b) wykażą, że dysponują osobami zdolnymi do realizacji zamówienia tj.:
a) jedną osobą skierowaną do pełnienia funkcji Kierownika Budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej w zakresie umożliwiającym kierowanie robotami objętymi zamówieniem;
b) jedną osobą skierowaną do pełnienia funkcji Kierownika Robót Sanitarnych, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych;
c) jedną osobą skierowaną do pełnienia funkcji Kierownika Robót Elektrycznych, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia:
a) oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 ze zm.), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (Załącznik nr 9 do SWZ),
b) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: W celu potwierdzenia spełniania warunku udziału w postępowaniu dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej określonego w Rozdziale 8 ust.2. SWZ:
a) wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty (Załącznik nr 7 do SWZ).
b) wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (Załącznik nr 8 do SWZ).

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

1. Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości 30 000,00 złotych (słownie: trzydzieści tysięcy złotych 00/100).
2. Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert w jednej lub kilku następujących formach wymienionych w art. 97 ust. 7 ustawy Pzp, w zależności od wyboru Wykonawcy.
3. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej. Wadium takie musi obejmować cały okres związania ofertą. Jako Beneficjenta wadium wnoszonego w formie gwarancji lub poręczenia należy wskazać Gminę Czorsztyn, 34-436 Maniowy.
4. W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczenia, koniecznym jest, aby gwarancja lub poręczenie obejmowały odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę, określone w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2. W przypadku, gdy Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia w ujęciu art. 58 ust 1 ustawy Pzp, ustanawiają pełnomocnika wskazanego w art. 58 ust 2 ustawy Pzp.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do:
1) Reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub
2) Reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia i zawarcia umowy
w sprawie zamówienia publicznego.
4. Przepisy dotyczące Wykonawcy, stosuje się odpowiednio do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
5. Wykonawcy, o których mowa w ust. 1 ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.
6. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie, oświadczenie o niepodleganiu wykluczenia, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (Załącznik nr 2 do SWZ).
7. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
8. W przypadku, o którym mowa w ust. 7, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane wykonają poszczególni Wykonawcy (Załącznik nr 5 do SWZ).

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zgodnie z § 15 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 10 do SWZ

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-09 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy złożyć poprzez stronę internetową prowadzonego postępowania znajdującą się na Platformie zakupowej pod adresem https://platformazakupowa.pl/pn/ug_czorsztyn

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-09 10:10

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-08

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

1. Poza przypadkami, o których mowa w art.108 ust.1 oraz art.109 ust.1 pkt 4 PZP, z ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się również Wykonawcę na podstawie art.7 ust.1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
2. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
3. Ofertę, pod rygorem nieważności, należy złożyć w formie elektronicznej (opatrzonej podpisem kwalifikowanym) lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
4. Wykonawca wraz z ofertą składa:
1) Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału
w postępowaniu, o którym mowa w Rozdziale 13 ust. 1:
a) Wykonawcy lub każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia,
b) podmiotu udostępniającego zasoby – jeżeli dotyczy,
2) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami podmiotów udostępniających, jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu – jeżeli dotyczy,
3) Oświadczenie dotyczące rodzajów robót wykonywanych przez poszczególne podmioty występujące wspólnie – jeżeli dotyczy,
4) Pełnomocnictwo, w przypadku Wykonawców działających przez pełnomocnika,
5) Dokumenty/oświadczenia dotyczące wykazania, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa – jeżeli dotyczy,
6) Oświadczenie o odbyciu wizji lokalnej – jeżeli Wykonawca je uzyskał (dokument fakultatywny),
7) Kosztorys ofertowy wykonany metodą szczegółową, uwzględniający podziały zgodnie z przedmiarem robót.
2026-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
25.08.2026
Termin składania ofert
09.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45210000-2 (Roboty budowlane w zakresie budynków) 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne) 45110000-1 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne) 45260000-7 (Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze) 45300000-0 (Roboty instalacyjne w budynkach) 45310000-3 (Roboty instalacyjne elektryczne) 45330000-9 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne) 45313100-5 (Instalowanie wind) 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne 45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45313100-5 - Instalowanie wind

Okres realizacji

13 miesiące