Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 212 858 PLN
Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w ramach zadania ,,Budowa drogi gminnej 118013 L na odcinku 0+279 w miejscowości Rudnik Szlachecki od km 0+000 do km 0+279''
Numer referencyjny: IG.271.3.2026
Zamawiający
Gmina Wilkołaz
Wilkołaz Pierwszy 9
23-212 Wilkołaz Pierwszy, Lubelskie
NIP: 7151799358
REGON: 431020204
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Dokumenty zamówienia
Dokumentacja zamówienia
1_dokumentacja zamówienia.zip
Dokumentacja projektowa
2_Załącznik 12 - dokumentacja projektowa.zip
Wyjaśnieie treści SWZ
3_wyjaśnienie treści SWZ.zip
Wyjaśnienie treści SWZ
4_wyjaśnienie treści SWZ.zip
Zmiana treści SWZ
4_Zmiana Terści SWZ.zip
Informacja z otwarcia ofert
5_informacja z otwarcia ofert.pdf
Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty
24_informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty.docx
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| PPTHU ROLBUD i Kopalnia Piasku Roman Madejek, | Chodel | 430228285 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | PPTHU ROLBUD i Kopalnia Piasku Roman Madejek, (Chodel) | Umowa podpisana | 212 858 PLN | 212 858 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Lubelskie — na podstawie 151 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg)
Najniższa cena
87 640 PLN
Średnia cena
1 251 481 PLN
Najwyższa cena
16 550 847 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| LACH-POL SP. Z O. O. Golce | 8 | 255 477 PLN | 766 430 PLN |
| Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. Lubartów | 6 | 770 287 PLN | 2 310 860 PLN |
| PBI Infrastruktura S.A. Kraśnik | 5 | 1 683 978 PLN | 5 051 934 PLN |
| Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. Lubartów | 4 | 562 632 PLN | 1 687 896 PLN |
| Przedsiębiorstwo Komunalne PEGIMEK Sp. z o.o. Świdnik | 4 | - | 11 570 660 PLN |
| PPTHU ROLBUD i Kopalnia Piasku Roman Madejek, Chodel | 3 | 545 251 PLN | 1 090 502 PLN |
| Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. Zamość | 3 | 802 322 PLN | 1 604 644 PLN |
| Prywatne Przedsiębiorstwo Transportowo Handlowo Usługowe ROLBUD i Kopalnia Piasku Roman Madejek ; Chodel | 3 | 521 515 PLN | 1 074 095 PLN |
| Przedsiebiorstwo Robót Inzynieryjno-Drogowych S.A Łuków | 3 | 707 746 PLN | 1 415 492 PLN |
| Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno – Drogowych – Spółka Akcyjna Łuków | 2 | 599 897 PLN | 1 199 795 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Przebudowa drogi gminnej Wojsławice – Rozięcin – Nowy Majdan
2026-09-03 10:58:13Z
Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w ramach zadania ,,Budowa drogi gminnej 118013 L na odcinku 0+279 w miejscowości Rudnik Szlachecki od km 0+000 do km 0+279''
2026-09-02 07:15:37Z
Drogi na terenie gminy Bychawa – edycja III/2026 - Modernizacja (przebudowa) drogi gminnej nr 107215L w miejscowości Wola Gałęzowska
2026-08-27 08:37:55Z
Przebudowa dróg gminnych nr 107408L od km 0+318,00 do km 0+568,20 oraz nr 124058L od km 0+002,50 do km 0+321,50 w miejscowości Baranów
2026-08-27 07:54:09Z
Budowa, przebudowa i modernizacja dróg gminnych i wewnętrznych na terenie gminy Trawniki.
2026-08-24 13:34:43Z
Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w m. Dorohucza, gm. Trawniki na działce nr ew. 2158.
2026-08-24 13:07:37Z
Zwiększenie ruchu pieszego i rowerowego oraz poprawa transportu publicznego z niezbędną infrastrukturą na drogach Gminy Konopnica - MEDISEPT
2026-08-24 12:37:52Z
„Przebudowa (modernizacja) drogi gminnej nr 107450L dojazdowej do gruntów rolnych w msc. Jaworów na odcinku od km 0+000 do km 0+568”
2026-08-19 10:57:29Z
„Przebudowa (modernizacja) drogi wewnętrznej - dz. ew. 663 dojazdowej do gruntów rolnych w msc. Kośmin na odcinku do km 0+000 do km 0+730”
2026-08-19 09:32:40Z
Budowa drogi do oczyszczalni ścieków w Dobużku wraz z modernizacją oczyszczalni ścieków
2026-08-18 14:04:20Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00198339 z dnia 2026-04-14 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w ramach zadania ,,Budowa drogi gminnej 118013 L na odcinku 0+279 w miejscowości Rudnik Szlachecki od km 0+000 do km 0+279''
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wilkołaz
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431020204
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wilkołaz Pierwszy 9
1.5.2.) Miejscowość: Wilkołaz Pierwszy
1.5.3.) Kod pocztowy: 23-212
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski
1.5.7.) Numer telefonu: (81) 821 20 01
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@wilkolaz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wilkolaz.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w ramach zadania ,,Budowa drogi gminnej 118013 L na odcinku 0+279 w miejscowości Rudnik Szlachecki od km 0+000 do km 0+279''
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a272b3c0-3d89-4f1d-9554-08c5af7b7e4e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00198339
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00050206/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa drogi gminnej nr 118013L- Rudnik Szlachecki (ok. 300 m)
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a4222945-29e2-4d72-b937-bfbf61bcb3363.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
3. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania: ocds-148610-a4222945-29e2-4d72-b937-bfbf61bcb336
4. Identyfikator (ID) postępowania na Platformie e-Zamówienia: ocds-148610-a272b3c0-3d89-4f1d-9554-08c5af7b7e4e
Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korzystania z Platformy e-Zamówienia określone zostały w SWZ oraz Regulaminie Platformy E-Zamówienia.
Sposób sporządzania i przekazywania dokumentów elektronicznych określony został w SWZ.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zamawiający informuje, że wypełnił obowiązki informacyjne przewidziane w art. 13 i 14 RODO wobec osób fizycznych, od których dane osobowe bezpośrednio lub pośrednio pozyskał w związku z prowadzeniem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zamawiający informuje, że
1) skorzystania z prawa do sprostowania danych osobowych (art. 16 RODO) nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postępowań umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszyć integralności protokołu oraz jego załączników.
2) prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych ( art. 18 RODO) nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej albo z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego;
3) prawo do usunięcia danych osobowych (art. 17 RODO) nie przysługuje w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO;
4) prawo do przenoszenia danych osobowych art. 20 RODO), nie przysługuje;
5) prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych (art. 21 RODO) nie przysługuje, gdyż podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest art. 6 ust.1 lit c RODO
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: IG.271.3.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak
4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:
Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn. Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w ramach zadania ,,Budowa drogi gminnej 118013 L na odcinku 0+279 w miejscowości Rudnik Szlachecki od km 0+000 do km 0+279’’ obejmująca budowędrogi gminnej nr 118013L w miejscowości Rudnik Szlachecki na odcinku o długości 279 mb (od km 0+000 do km 0+279), na działkach nrewid. 36,37/1, 37/2, 38/1 38/11 położonych w obrębie geod. Rudnik Szlachecki.
2.Zamówienie jest realizowane w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych (FOGR)
3.Zaprojektowano do wykonania drogę odpowiadającą parametrom klasy D –jednopasową, dwukierunkową, o nawierzchni bitumicznej podstawowej szerokości 3,5 m z obustronnymi poboczami umocnionymi kruszywem łamanym szerokości po 0,75 m, o następujących założeniach:
klasa techniczna drogi gminnej D;
prędkość projektowa 30 km/godz;
kategoria obciążenia ruchem KR-1/KR-2
grupa nośności podłoża G1;
przekrój poprzeczny szlakowy;
podstawowa szerokość jezdni 3,50 m;
Pobocza dwustronne gruntowe szerokość 0,75 m.
4.Zamówienie należy wykonać w szczególności zgodnie z dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót stanowiącymi załącznik nr 12 do SWZ z uwzględnieniem zapisów SWZ i umowy (załącznik nr 10 do SWZ).
5.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają w szczególności:
1)dokumentacja projektowa,
2)specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-09-15
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zamawiający wybierze najkorzystniejszą ofertę tj. z największą liczbą punktów, spośród nieodrzuconych ofert.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
Art. 109 ust. 1 pkt 8
Art. 109 ust. 1 pkt 10
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym - Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie;
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej - Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie;
3) sytuacji ekonomicznej i finansowej - Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie;
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
a) w zakresie doświadczenia - wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert wykonał co najmniej 1 robotę budowlaną polegającą na budowie lub przebudowie dróg, chodników, zjazdów, parkingów, ścieżek rowerowych lub placów manewrowych o nawierzchni asfaltowej o wartości minimum 300 000,00 zł brutto;
b) w zakresie osób - wykonawca musi dysponować co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej bez ograniczeń.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Zamawiający wezwie wykonawcę do złożenia:
1) oświadczenia o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy;
2) oświadczenia o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej.
3) odpisu lub informacji z KRS lub CEIDG.
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia:
1) wykazu robót budowlanych wykonywanych w okresie ostatnich 5 lat wraz z dowodami potwierdzającymi ich należyte wykonanie;
2) wykazu osób skierowanych do realizacji zamówienia wraz z informacjami o ich kwalifikacjach, uprawnieniach oraz podstawie dysponowania.
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych.5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
1) formularz ofertowy2) oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy;
3) pełnomocnictwo - jeżeli dotyczy;
4) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby - jeżeli dotyczy;
5) oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - jeżeli dotyczy.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty.W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. oświadczenia o braku podstaw wykluczenia składa każdy z wykonawców oddzielnie,
2. warunki udziału w postępowaniu wykonawcy mogą spełniać łącznie,
3. w odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy mogą polegać na zdolnościach tych wykonawców, którzy wykonują roboty budowlane, do realizacji których te zdolności są wymagane,
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Do SWZ dołączony jest wzór umowy stanowiący jej integralną część, będący załącznikiem nr 10 do SWZ, w którym Zamawiający przewidział wszystkie istotne dla stron postępowania oraz przyszłe zobowiązania Wykonawcy i Zamawiającego.7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-04-29 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: Oferty należy składać za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia (https://ezamówienia.gov.pl)
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-04-29 10:30
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-05-28
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 14.04.2026
- Termin składania ofert
- 30.04.2026 09:00
- Wartość umowy
- 212 858 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
do 2026-09-15