Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 11.09.2026 06:00 (5 dni)
Budowa drogi gminnej łączącej ul. Główną z ul. Polną w Jasionej
Zamawiający
Gmina Zdzieszowice
Bolesława Chrobrego 34
47-330 Zdzieszowice, Opolskie
NIP: 1990004025
REGON: 531413120
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Dokumenty zamówienia
Załącznik nr 7a do SWZ - Wykaz robót budowlanych
Zał. Nr 7a - Wykaz robót budowlanych.odt
Załącznik nr 3 do SWZ - Oświadczenie Wykonawcy składane na podstawie arr. 125 ust. 1 ustawy Pzp
Zał. Nr 3 - Oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.odt
Załącznik nr 2 do SWZ - Formularz oferty
Zał. Nr 2 - Formularz oferty.odt
Załącznik nr 10 do SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ)
Zał. Nr 10 - Opis Przedmiotu Zamówienia.odt
Załącznik nr 1 do SWZ - Projektowane postanowienia umowne
Zał. Nr 1 -Projektowane postanowienia umowne.odt
Załącznik nr 4 do SWZ - Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby
Zał. Nr 4 - Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o niepodleganiu wykluczeniu i spełnieniu warunków udziału.odt
Załącznik nr 8 do SWZ - Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 117 ust. 4 ustawy Pzp)
Zał. Nr 8 - Oświadczenie o którym mowa w art. 117 ust. 4.odt
Załącznik nr 7b do SWZ - Wykaz osób
Zał. Nr 7b - Wykaz osób.odt
Załącznik nr 9 do SWZ - Dokumentacja projektowa
Zał. Nr 9 -Dokumentacja projektowa do przetargu.zip
Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ)
SPECYFIKACJA WARUNKÓW ZAMÓWIENIA (3)-sig.pdf
Załącznik nr 5 do SWZ - Zobowiązanie do oddania do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia
Zał. Nr 5 - Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania.odt
Załącznik nr 6 do SWZ - Oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej
Zał. Nr 6 - Oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej.odt
Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy
Kto wygrywa podobne przetargi?
Opolskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)
Najniższa cena
14 490 PLN
Średnia cena
1 059 136 PLN
Najwyższa cena
9 409 500 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE "CWALIK" PIOTR CWALINA Opole | 5 | 155 568 PLN | 777 841 PLN |
| Poloczek Firma Remontowo-Budowlana Łowkowice | 5 | 47 292 PLN | 236 458 PLN |
| IZOLKOMEX FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA S.C. BOGDAN KULIG, TOMASZ GRZEGORCZYN Opole | 4 | 143 750 PLN | 575 000 PLN |
| PWU BEST-OPEBEL S.C MARTA KATOLIK MATEUSZ WÓJCIK WIESŁAW WÓJCIK OPOLE | 3 | 65 000 PLN | 65 000 PLN |
| MAKAT Tomasz Makuch Kędzierzyn-Koźle | 3 | 197 983 PLN | 593 950 PLN |
| Bednarz-Budownictwo Kompleksowe Inwestycje Budowlane Dawid Bednarz Paczków | 3 | - | - |
| Przedsiębiorstwo Budowlane „Profbud” Wojtas Spółka Jawna Opole | 3 | 37 710 PLN | 113 130 PLN |
| COMPLIDO Michał Dziubek Domaszowice | 3 | - | - |
| BUDUJEMYZPASJA.PL SP. Z O.O. Opole | 2 | 137 236 PLN | 274 473 PLN |
| PB BAUMAR Sp. z o.o. Sp. k. Polska Nowa Wieś | 2 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
„Przebudowa i ocieplenie dachu wraz z pracami towarzyszącymi w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Opolu”
2026-09-04 07:53:17Z
Modernizacja gminnego magazynu i adaptacja pomieszczeń znajdujących się w Pietrowicach 14 do pełnienia funkcji koordynacji działań pomocowych dla ludności - w formule "zaprojektuj i wybuduj".
2026-09-03 12:05:29Z
Przebudowa Domu Studenta „Zaścianek” Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka 4-6 w Opolu
2026-09-03 12:03:41Z
Rozbudowa Zakładu Karnego w Nysie o pawilon penitencjarny wraz z infrastrukturą - dokończenie budowy
2026-09-03 10:27:15Z
Przebudowa i rozbudowa budynku starostwa powiatowego na potrzeby magazynu ochrony ludności i obrony cywilnej
2026-09-03 09:32:11Z
Remont budynku Urzędu Miejskiego w Głuchołazach
2026-09-03 08:02:36Z
Odbudowa placu street workout oraz torów pumptrack w Głuchołazach uszkodzonych w trakcie powodzi w 2024 r.- Część 1
2026-09-03 07:35:49Z
Posiłek w domu i w szkole - usługi remontowo-adaptacyjne w stołówce lub pomieszczeniu przeznaczonym do spożywania posiłków
2026-09-03 07:31:48Z
Posiłek w domu i w szkole - usługi remontowo-adaptacyjne w stołówce lub pomieszczeniu przeznaczonym do spożywania posiłków
2026-09-03 07:31:48Z
Posiłek w domu i w szkole - usługi remontowo-adaptacyjne w stołówce lub pomieszczeniu przeznaczonym do spożywania posiłków
2026-09-03 07:31:48Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00386967 z dnia 2026-08-11 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Budowa drogi gminnej łączącej ul. Główną z ul. Polną w Jasionej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zdzieszowice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413120
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Bolesława Chrobrego 34
1.5.2.) Miejscowość: Zdzieszowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 47-330
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.7.) Numer telefonu: 77 40 64 400
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: jbg@zdzieszowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdzieszowice.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi gminnej łączącej ul. Główną z ul. Polną w Jasionej
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-643f90a8-4c7e-4a3b-a1bb-c9cb99d73622
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00386967
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038606/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa drogi gminnej łączącej ul. Główną z ul. Polną w Jasionej
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-643f90a8-4c7e-4a3b-a1bb-c9cb99d736223.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https:// zamowienia.gov.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Wszelka korespondencja w postępowaniu prowadzona będzie za pośrednictwem platformy zakupowej e-Zamówienia oraz w zakresie dopuszczonym niniejszą SWZ, a także przy użyciu poczty elektronicznej na adres jbg@zdzieszowice.pl, z zastrzeżeniem, że złożenie oferty jest możliwe wyłącznie za pośrednictwem platformy e-Zamówienia.
3.7.) Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-643f90a8-4c7e-4a3b-a1bb-c9cb99d73622
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula informacyjna wynikająca z RODO spełniająca obowiązek informacyjny wobec Wykonawcy związany z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”.
Informujemy, że:
1. Administratorem Państwa danych osobowych w Urzędzie Miejskim w Zdzieszowicach jest Burmistrz Zdzieszowic, ul. Bolesława Chrobrego 34, 47-330 Zdzieszowice.
2. Inspektorem Ochrony Danych jest Witold Trybała, 47-330 Zdzieszowice, ul. Bolesława Chrobrego 34, I piętro - pokój nr 118, z którym można się skontaktować pod nr tel. 77 40 64 415, adresem email: iod@zdzieszowice.pl lub osobiście po uprzednim potwierdzeniu wizyty telefonicznie.
3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w związku postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego.
4. Państwa dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy; zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych (tj. Dz. U z 2011 nr 14, poz. 67) teczki aktowe będą przechowywane w archiwum zakładowym przez okres 5 lat w przypadku dokumentacji zamówień publicznych; w przypadku zamówień dofinansowanych dane osobowe oraz wszelka dokumentacja związana z realizacją projektu będą przechowywane przez okres trwałości Projektu.
5. Obowiązek podania przez Państwa danych osobowych bezpośrednio Państwa dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp.
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Nie przysługuje Państwu:
1) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
2) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
3) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
Posiadacie Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak
4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:
Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania inwestycyjnego pn. „Budowa drogi gminnej łączącej ul. Główną z ul. Polną w Jasionej”.
Zamówienie obejmuje wykonanie robót budowlanych mających na celu kompleksową odbudowę drogi gminnej łączącej ul. Główną z ul. Polną w Jasionej. Obszar inwestycji obejmuje działki o nr ew. 126/4, 126/5, 151, 152/2, 153, 155, 159, 160, 161, 181/1, 416, 417, 418/1, 418/2 oraz 636/3 w miejscowości Jasiona , gmina Zdzieszowice.
Celem zadania jest przywrócenie prawidłowej funkcjonalności drogi, zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu oraz zapewnienie odpowiedniego standardu technicznego i komunikacyjnego.
W ramach robót budowlanych Zamawiający przewiduje wykonanie:
- budowę ulicy – dł. 400,53 m + 35,14 m
- budowę skrzyżowań,
- budowę i przebudowę przepustów drogowych,
- budowę zjazdów wraz z przepustami,
- przebudowę kolidującej infrastruktury technicznej
4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233140-2 - Roboty drogowe
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45232210-7 - Roboty budowlane zakresie budowy linii napowietrznych
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45231600-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2027-05-31
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60,00
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji i rękojmi
4.3.6.) Waga: 40,00
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej, jeżeli:- wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał w sposób należyty, co najmniej 1 robotę budowlaną polegającą na budowie/rozbudowie/przebudowie drogi o wartości nie mniejszej niż 1.200.000,00 zł brutto
- wskaże osobę do wykonania niniejszego zamówienia wraz z informacjami na temat jej wykształcenia, kwalifikacji zawodowych, doświadczenia, a także zakresu wykonywanych przez nią czynności, która spełnia następujące warunki: jedna osoba, która będzie pełniła funkcję Kierownika robót drogowych posiadająca:
• uprawnienia budowlane do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, tj.: do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej drogowej bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
• doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy/kierownika robót na min. 1 zadaniu obejmującym wykonanie robót budowlanych polegających na: budowie/rozbudowie/ przebudowie lub remoncie drogi.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Zgodnie z zapisami z SWZ6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 ustawy Pzp oraz wskazanym w projektowanych postanowieniach umownych. Zmiana umowy wymaga dla swojej ważności, pod rygorem nieważności zachowania formy pisemnej.7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-11 08:00
8.2.) Miejsce składania ofert: platforma e-Zamówienia
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-11 09:00
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-10
8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 11.08.2026
- Termin składania ofert
- 11.09.2026 06:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
do 2027-05-31