Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 11.09.2026 07:00 (5 dni)
Budowa drogi gminnej Jaworówko-Strzeszkowo II Etap
Numer referencyjny: ZP.271.15.2026
Zamawiający
MIASTO I GMINA MIEŚCISKO
Plac Powstańców Wielkopolskich 13
62-290 Mieścisko, Wielkopolskie
NIP: 7661896008
REGON: 572140590
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Kto wygrywa podobne przetargi?
Wielkopolskie — na podstawie 30 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)
Najniższa cena
184 039 PLN
Średnia cena
1 012 041 PLN
Najwyższa cena
3 553 218 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| KOST-BUD Piotr DRUCHLIŃSKI LĄD | 3 | - | - |
| PB-Power Piotr Bącler Malanów | 3 | 184 039 PLN | 184 039 PLN |
| FIRMA DROGOWA BEGIER SŁAWOMIR SPÓŁKA KOMANDYTOWO - AKCYJNA NEKLA | 2 | 1 260 000 PLN | 2 520 000 PLN |
| Polbud Polak sp. z o.o. Mogilno | 1 | 1 458 448 PLN | 1 458 448 PLN |
| Cegiełka Włodzimierz Gościniak Wilkowyja | 1 | - | - |
| Przedsiębiorstwo Robót Drogowych DROBUD SA Jarocin | 1 | 824 226 PLN | 824 226 PLN |
| MM2021 Sp. z o.o. Koźmin Wielkopolski | 1 | - | - |
| Dekarstwo Ciesielstwo Monika Szczepaniak Raczyce | 1 | - | - |
| Bir-Bud Firma Ogólnobudowlana Jacek Maciejewski Gniezno | 1 | - | - |
| INFRAKOM KOŚCIAN SP. Z O. O. Kościan | 1 | 1 495 679 PLN | 1 495 679 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Przebudowa drogi gminnej nr G620033P Lubinia Mała – Budy
2026-09-04 09:25:39Z
Budowa wiaty rekreacyjnej w Cieni Pierwszej
2026-09-02 06:43:23Z
Budowa żłobka publicznego w Skokach wraz z infrastrukturą towarzyszącą, parkingami, wiatą śmietnikową, wiatą na rowery i placem zabaw
2026-08-07 08:52:28Z
Przebudowa i dostosowanie pomieszczeń piwnic Szkoły Podstawowej w Rychwale do zorganizowania miejsca doraźnego schronienia
2026-07-29 09:36:02Z
Przebudowa ulicy Trakt Napoleoński w Rokietnicy na odcinku od ul. Noblistów do linii kolejowej wraz z przebudową skrzyżowania z ulicą Szamotulską.
2026-07-22 11:52:56Z
Budowa ulicy Jasnej, Przyjemnej i Miłej w Rokietnicy.
2026-07-22 07:00:21Z
Modernizacja układu odwodnienia w rejonie ulicy Jodłowej w Rostworowie
2026-07-20 11:30:49Z
Budowa świetlicy wiejskiej w msc Izabelin – etap II
2026-07-07 10:37:10Z
Budowa żłobka przy Szkole Podstawowej nr 3 w Jarocinie
2026-07-06 12:04:14Z
Budowa świetlicy wiejskiej w msc Izabelin – etap II
2026-07-02 09:21:47Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00407032 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Budowa drogi gminnej Jaworówko-Strzeszkowo II Etap
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO I GMINA MIEŚCISKO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 572140590
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Powstańców Wielkopolskich 13
1.5.2.) Miejscowość: Mieścisko
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-290
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@miescisko.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://miescisko.pl/
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi gminnej Jaworówko-Strzeszkowo II Etap
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8acfc3d2-e4be-4212-ac88-d9171928a84f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00407032
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00005946/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Budowa drogi gminnej Jaworówko-Strzeszkowo II etap
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13638443.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/miescisko
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zamawiający, zgodnie z § 11 ust.
2Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji
oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie
zamówienia publicznego lub konkursie zamieszcza wymagania dotyczące specyfikacji połączenia, formatu przesyłanych danych
oraz szyfrowania i oznaczania czasu przekazania i odbioru danych za pośrednictwem platformazakupowa.pl, tj.:
a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
b) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja,
jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Osx
10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
c) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 100.,
d) włączona obsługa JavaScript,
e) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików.pdf,
f) Platformazakupowa.pl działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej - kodowanie UTF8,
g) Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu
lokalnego serwera
synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
2. Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje w
formie elektronicznej za pośrednictwem https://platformazakupowa.pl/pn/miescisko. Informacje dotyczące odpowiedzi na
pytania,zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie
zamieszczał na platformie w sekcji “Komunikaty”.
Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie przekazywana w formie
elektronicznej za pośrednictwem https://platformazakupowa.pl/pn/miescisko do konkretnego wykonawcy.
3. Wykonawca, jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na
platformazakupowa.pl przesłanych przez zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może
trafić do folderu SPAM.
4. W celu skrócenia czasu udzielenia odpowiedzi na pytania preferuje się, aby komunikacja między zamawiającym a Wykonawcami,
w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, przekazywane były za pośrednictwem
https://platformazakupowa.pl/pn/miesciskoi i formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego”.
5. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:
a) akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod
linkiem w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący,
b) zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków
6. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z platformazakupowa.pl
dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności
podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu platformazakupowa.pl znajdują się w zakładce „Instrukcje dla
Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje. 7. Zamawiający nie ponosi
odpowiedzialności za złożenie oferty w sposób niezgodny z Instrukcją korzystania z platformazakupowa.pl.
8. Informacje dotyczące wymogu podpisu elektronicznego zostały zawarte w dokumencie SWZ danego postępowania
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Wymagane informacje zostały zamieszczone w dokumencie SWZ danego postępowania
załącznik nr 9
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.15.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Planowana inwestycja dotyczy drugiego etapu budowy drogi gminnej w miejscowości Jaworówko na długości ok. 0,468 km,
położonej na terenie Miasta i Gminy Mieścisko w powiecie wągrowieckim, w województwie wielkopolskim.
Planowane przedsięwzięcie realizowane będzie po istniejącym śladzie drogi w Obrębie Jaworówko z koniecznymi zajęciami
pod pas drogowy części działek przyległych do pasa drogowego oraz korektą geometrii wpasowaną w środek pasa
drogowego. W stanie obecnym droga posiada na całej długości nawierzchnię gruntową utwardzoną kruszywem o szerokości
od 4,0 – 4,5 m. Woda opadowa odprowadzana jest poprzez spadki podłużne i poprzeczne w pobocza trawiaste.
W końcowej części drugiego etapu stan drogi jest bardzo zły, praktycznie uniemożliwiający poruszanie się pojazdami
osobowymi, używaną w praktyce jedynie przez pojazdy rolnicze. Szczególnie problematyczne jest utrzymanie drogi w
okresie jesienno – zimowym, gdzie jesienią błoto uniemożliwia przejazd, a zimą utrzymanie drogi w stanie przejezdności jest
trudne.
W ramach przebudowy drogi przewiduje się przeprofilowanie i zagęszczanie istniejącej nawierzchni tłuczniowej, wykonanie
podbudowy z kruszywa łamanego na całej szerokości, wykonanie górnej jezdnej warstwy z betonu asfaltowego SMA16
JENA.
Projektowane zagospodarowanie obejmuje przebudowę drogi gminnej stanowiącej połączenie innych dróg gminnych. W
ramach prac zostanie wybudowana jezdnia o szerokości 4,0 m z utwardzonymi kruszywem łamanym poboczami. W ramach
prac zostaną również przebudowane zjazdy do gospodarstw wiejskich oraz na pola uprawne.
Podstawowe parametry projektowe
•Kategoria drogi – gminna,
•Projektowana klasa techniczna drogi – „D” dojazdowa,
•długość przebudowywanego odcinka ok. 0,609 km,
•planowana szerokość jezdni: 4,00,
•szerokość poboczy: 2 x 0,75 m,
•prędkość projektowa drogi wynosi 30km/h,
•dopuszczalny nacisk na oś: 100 kN,
•kategoria ruchu: KR1
4.2.6.) Główny kod CPV: 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45233140-2 - Roboty drogowe
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak
4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Zamawiający
przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp. Zamówienia polegałoby na
powtórzeniu zamówienia podstawowego polegającego na budowie, przebudowie, modernizacji lub remoncie dróg, ulic, chodników,
parkingów na terenie Miasta i Gminy Mieścisko.
Maksymalna wartość (bez podatku od towarów i usług) udzielonych zamówień na podstawie art. 214 ust. 7 ustawy Pzp nie
przekroczy 80% wartości (bez podatku od towarów i usług) zamówienia podstawowego
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: okres dodatkowej gwarancji
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
Art. 109 ust. 1 pkt 8
Art. 109 ust. 1 pkt 9
Art. 109 ust. 1 pkt 10
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
Zamawiający stawia warunki dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej1)Zamawiający wymaga wykazania przez wykonawcę, że wykonał nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat (liczonych
wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert), a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym
okresie: wykonał przynajmniej dwie roboty budowlane w zakresie budowy / przebudowy / drogi o nawierzchni asfaltowej, o
wartości robót budowlanych minimum 500.000 zł brutto
2)Zamawiający wymaga aby Wykonawca na czas realizacji dysponował minimum jedną osobą posiadającą uprawnienia
budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej i posiadającą ww. uprawnienia od minimum 5 lat.
Zamawiający będzie dokonywał oceny spełnia / nie spełnia warunki udziału w postępowaniu na podstawie dokumentów
składanych przez Wykonawcę na wezwanie Zamawiającego.
2.Wykonawcy występujący wspólnie łącznie muszą spełnić warunki udziału w postępowaniu.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
1.Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości: 5.000,00 zł (pięć tysięcy złotych)2.Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania
ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy.
3.Wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
1)pieniądzu;
2)gwarancjach bankowych;
3)gwarancjach ubezpieczeniowych;
4)poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o
utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2019 r. poz. 310, 836 i 1572).
4.Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy nr: Wadium wnoszone w pieniądzu należy
wpłacić przelewem na następujący rachunek Zamawiającego:
Bank Spółdzielczy Gniezno odział Mieścisko
nr rachunku bankowego 72 9065 0006 0030 0300 0231 0002 tytuł (wadium „BUDOWA DROGI GMINNEJ JAWORÓWKO STRZESZKOWO
ETAP II ” - ZP.271.15.2026)
5.Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał
gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej.
6.Z treści gwarancji/poręczenia musi wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego
w terminie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w
okolicznościach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanymw PZP oraz wskazanym we Wzorze Umowy, stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ.
Zmiana umowy wymaga dla swej ważności, pod rygorem nieważności, zachowania formy pisemnej
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-11 09:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/miescisko
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-11 09:05
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 26.08.2026
- Termin składania ofert
- 11.09.2026 07:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
30 dni