Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 09.09.2026 08:00 (4 dni)

Budowa hali na maszyny rolnicze służące celom dydaktycznym

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00405929

Numer referencyjny: ZP.7/2026

Zamawiający

ZESPÓŁ SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO IM. WINCENTEGO WITOSA W RÓŻAŃCU

Różaniec Pierwszy 94

23-420 Tarnogród, Lubelskie

NIP: 9181039877

REGON: 000098186

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: „Budowa hali na maszyny rolnicze służące celom dydaktycznym” 1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie prac budowlanych zgodnie z opisem technicznym obejmującym wykonanie nowej hali na maszyny rolnicze na terenie działki nr 990/23 przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Różańcu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ

Kryteria oceny ofert

Cena 100%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Lubelskie — na podstawie 35 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Najniższa cena

147 108 PLN

Średnia cena

1 455 012 PLN

Najwyższa cena

8 092 549 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Simba Group Sp. z o.o. Lublin 2 220 363 PLN 475 760 PLN
,,Irkop" Ireneusz Ruszkiewicz Brusów 2 198 970 PLN 198 970 PLN
PRD Sp. z o.o. , Zwoleń Zwoleń 2 532 489 PLN 532 489 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH W ANIELOWIE Sp. z o.o Anielów 26 2 478 362 PLN 478 362 PLN
Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno – Drogowych – Spółka Akcyjna Łuków 2 2 116 750 PLN 4 233 500 PLN
TRES-BUD Usługi Ogólnobudowlane Mateusz Treska Rakowiska 1 8 092 549 PLN 8 092 549 PLN
TRES-BUD Usługi ogólnobudowlane Mateusz Treska Rakowiska 1 943 322 PLN 943 322 PLN
Wojtal Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Siennica Nadolna 1 - -
P.P.H.U. STYL-BUD Małgorzata Świeca-Ignatiuk Orchówek 1 1 198 020 PLN 1 198 020 PLN
P.P.H.U "Styl-Bud" Małgorzata Świeca-Ignatiuk Orchówek 1 2 973 574 PLN 2 973 574 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Budowa zadaszenia amfiteatru w Janowie

Wilkbud Sp. z o.o. -

2026-09-01 09:26:36Z

Przebudowa drogi gminnej nr 102649L od km 1+023,40 do km 2+022,40 oraz od km 2+022,40 do km 3+021,40 oraz od km 3+028,60 do km 3+450,00 w miejscowości Jeleniec

Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno – Drogowych – Spółka Akcyjna 2 470 377 PLN

2026-08-27 09:01:43Z

RDW Puławy: „Rozbudowa wiaty biurowo-magazynowej na terenie OD w Kurowie -Rozbudowa i przebudowa budynku biurowo-magazynowego (Etap I)”

DACH-MUR Piotr Sycz 897 900 PLN

2026-08-26 09:45:18Z

Przebudowie drogi gminnej nr 114364L od km 0+000,00 do km 0+480,00 oraz nr 114363L od km 0+000,00 do km 0+474,00 oraz od km 0+474,00 do km 1+300,00 w miejscowości Stanin

Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno – Drogowych – Spółka Akcyjna 1 763 123 PLN

2026-08-21 14:37:19Z

Przebudowa drogi gminnej nr 103044L od km 0+326 do km 1+012 w miejscowości Nowodwór.

PRD Sp. z o.o. , Zwoleń -

2026-08-19 10:43:15Z

Przebudowa drogi gminnej nr 103044L od km 0+326 do km 1+012 w miejscowości Nowodwór.

PRD Sp. z o.o. , Zwoleń 532 489 PLN

2026-08-19 10:36:41Z

Remont drogi powiatowej nr 1416L w miejscowości Zaryte od km 1+885,00 do km 2+173,00

,,Irkop" Ireneusz Ruszkiewicz -

2026-08-13 13:03:31Z

Przebudowa elementów małej architektury – mogił na Cmentarzu Wojennym Rotunda w Zamościu, etap 5

Kamieniarstwo GRANBUD Waldemar Rycyk 147 108 PLN

2026-08-12 11:32:47Z

„ Przebudowa drogi gminnej Nr 102733L od km 0+042 do km 1+039 w miejscowości Urszulin”

FEDRO Sp. z o.o 441 PLN

2026-07-31 13:09:56Z

Budowa wiaty garażowej dla Obwodu Drogowego nr 2 w Bychawie

Wojtal Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością -

2026-07-14 10:14:14Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 21 513 PLN Średnia: 1 160 749 PLN Max: 11 365 830 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Budowa hali na maszyny rolnicze służące celom dydaktycznym

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZESPÓŁ SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO IM. WINCENTEGO WITOSA W RÓŻAŃCU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000098186

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Różaniec Pierwszy 94

1.5.2.) Miejscowość: Tarnogród

1.5.3.) Kod pocztowy: 23-420

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zsckrrozaniec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: zsckrrozaniec.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa hali na maszyny rolnicze służące celom dydaktycznym

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9fe6a918-9a0d-45f9-b2df-19cac5c9542d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00405929

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00059206/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Budowa hali na maszyny rolnicze służące celom dydaktycznym

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9fe6a918-9a0d-45f9-b2df-19cac5c9542d

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia.
2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
3. Zamawiający wyznacza następujące osoby do kontaktu z Wykonawcami:
Pani Renata Majewska, tel. 84 689 93 82, e-mail: sekretariat@zsckrrozaniec.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 10. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert (sposób składania ofert opisano w rozdziale 14 SWZ) odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze”(„Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
11. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
12. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”.
13. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
14. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa § 12 Regulamin Platformy e-Zamówienia, a mianowicie:
W celu prawidłowego korzystania z usług Platformy e-Zamówienia wymagany jest:
a) Komputer PC:
 parametry minimum: Intel Core2 Duo, 2 GB RAM, HD,
 zainstalowany jedne z poniższych systemów operacyjnych: MS Windows 7 lub nowszy, OSX/Mac OS 10.10, Ubuntu 14.04,
 zainstalowana jedna z poniższych przeglądarek: Chrome 66.0 lub nowsza, Firefox 59.0 lub nowszy, Safari 11.1 lub nowsza, Edge 14.0 i nowsze,
albo
b) Tablet/Telefon:
 parametry minimum: 4 rdzenie procesora, 2GB RAM, Android 6.0 Marshmallow, iOS 10.3,
 przeglądarka Chrome 61 lub nowa
15. Dla skorzystania z pełnej funkcjonalności może być konieczne włączenie w przeglądarce obsługi protokołu bezpiecznej transmisji danych SSL,
obsługi Java Script, oraz cookies;
16. Specyfikacja połączenia, formatu przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu odbioru danych:
a) specyfikacja połączenia – formularze udostępnione są za pomocą protokołu TLS 1.2,
b) format danych oraz kodowanie: formularze dostępne są w formacie HTML
z kodowaniem UTF-8,
c) oznaczenia czasu odbioru danych: wszelkie operacje opierają się o czas serwera
i dane zapisywane są z dokładnością co do sekundy.
17. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”.
18. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację Wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mai: zamowienia@zsckrrozaniec.pl (nie dotyczy składania ofert w postępowaniu).
19. Przy porozumiewaniu się w ramach niniejszego postępowania Wykonawcy powinni posługiwać się znakiem postępowania: ZP.7/2026

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Obowiązek informacyjny wynikający z art. 13 RODO w przypadku zbierania danych osobowych bezpośrednio od osoby fizycznej, której dane dotyczą, w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest:
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Różańcu
tel. (+48) 846899346
fax. (+48) 846899382
e-mail: sekretariat@zsckrrozaniec.pl
https://www.gov.pl/web/zsckr-w-rozancu/ochrona-danych-osobowych. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi należy kontaktować się z inspektorem ochrony danych osobowych w ZSCKR im. W. Witosa w Różańcu, kontakt pisemny za pomocą poczty tradycyjnej: Różaniec Pierwszy 94, 23-420 Tarnogród, pocztą e-mail: zsarozanieciodo@op.pl ;

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.7/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: „Budowa hali na maszyny rolnicze służące celom dydaktycznym”

1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie prac budowlanych zgodnie z opisem technicznym obejmującym wykonanie nowej hali na maszyny rolnicze na terenie działki nr 990/23 przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Różańcu.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ

4.2.6.) Główny kod CPV: 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-12-20

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: wg rozdziału XVII SWZ

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z udziału w postępowaniu w okolicznościach wskazanych:

1) w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp.,
2) w art. 109 ust. 1 pkt. 1 i pkt. 4 ustawy Pzp.,

z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp.
3) w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U z 2025 r. poz. 514 z późń.zm.) tj. z postępowania wyklucza się:
a) wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt. 3 ustawy;
b) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt. 3 ustawy;
c) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt. 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt. 3 ustawy.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1) Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym.
Określenie warunków: Zamawiający nie określa warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie.
2) Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej,
o ile wynika to z odrębnych przepisów.
Określenie warunków: Zamawiający nie określa warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie.
3) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej.
Określenie warunków: Zamawiający nie określa warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie.

4) Zdolności technicznej lub zawodowej.
Określenie warunków: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
a) w okresie ostatnich 5 lat (liczonym wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert), a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał należycie minimum dwie roboty budowlane, z których każda polegała na budowie lub przebudowie, remoncie lub modernizacji o zakresie zbliżonym do opisanego w OPZ.
b) dysponuje osobami, które będą skierowane do realizacji zamówienia posiadającymi odpowiednie uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, w tym:
 osobą, posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno – budowlanej, których zakres uprawnia go do kierowania robotami objętymi przedmiot zamówienia lub uprawnienia równoważne do powyższych, a wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa oraz posiadającą, co najmniej 2-letnie doświadczenie w uzyskanej specjalności,

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 4) Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa powyżej, także oświadczenie podmiotuudostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu orazodpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawcapowołuje się na jego zasoby – wg wzoru stanowiącego Załącznik Nr 4 do SWZ.
5) Wykonawca, w przypadku zamiaru powierzenia wykonania części zamówieniaPodwykonawcy niebędącego podmiotem udostępniającym zasoby, (jeżeli jest już znany na etapie składania oferty), przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa powyżej, także oświadczeniePodwykonawcy, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego Podwykonawcyz postępowania – wg wzoru stanowiącego Załącznik Nr 5 do SWZ.
6) Oświadczenia podmiotów składających ofertę wspólnie, podmiotów udostępniających zasoby oraz Podwykonawców składane są w formie określonej powyżej w pkt. 1).

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. W celu wstępnej oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia z postępowania, Wykonawcy wraz z ofertą składają aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. Oświadczenie tymczasowo zastępuje wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe.
1) Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp., składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
2) Obowiązek złożenia oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp., w sposób kreślony powyżej w pkt. 1) dotyczy również oświadczenia składanego na wezwanie w trybie art. 128ust. 1 ustawy Pzp.
3) W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa powyżej, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu – wg wzoru stanowiącego Załącznik Nr 3 do SWZ.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Zamawiający nie wymaga od Wykonawcy złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

1. Wykonawca jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości: 29 992,76 PLN
(słownie: osiem tysięcy trzysta siedemdziesiąt pięć złotych 49/100).
2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu;
b) gwarancjach bankowych;
c) gwarancjach ubezpieczeniowych;
d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na następujący rachunek bankowy Zamawiającego:
Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Lublinie
Nr 38 1010 1339 0025 4113 9800 0000, z adnotacją
„Wadium – Numer referencyjny: ZP.7/2026”.

4. Za skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu, Zamawiający uzna wadium, które zostanie zaksięgowane na rachunku bankowym Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert.
5. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej – przed upływem terminu składania ofert.
6. W przypadku wnoszenia wadium w formie gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej, lub poręczenia gwarancja lub poręczenie musi być nieodwołalne, bezwarunkowe i płatne na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, sporządzone zgodnie z obowiązującymi przepisami i powinna zawierać następujące elementy:
a) nazwę: dającego zlecenie (Wykonawcy), Beneficjenta gwarancji/poręczenia (Zamawiającego), gwaranta lub poręczyciela oraz wskazanie ich siedzib,
b) kwotę wadium,
c) termin ważności gwarancji/poręczenia w formule: „od dnia …. do dnia …”,
d) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do zapłacenia kwoty wskazanej
w gwarancji/poręczeniu na pierwsze żądanie Zamawiającego w sytuacjach zatrzymania wadium określonych w przepisach ustawy.
7. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt. 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy Pzp.
8. Zasady dokonywania zatrzymania i zwrotu wadium określono w przepisach art. 98 ustawy Pzp.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie (konsorcjum, spółka cywilna) ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
3. Ten sam Wykonawca może być członkiem tylko jednego konsorcjum.
4. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązani są ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo musi być dołączone do oferty.
5. Pełnomocnictwo musi wynikać z umowy lub innej czynności prawnej, musi mieć formę elektroniczną pod rygorem nieważności oraz być podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, przez osobę do tego umocowaną.
6. Pełnomocnictwo przekazuje się w formach określonych w Rozdziale VII.
7. Przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy stanowią Załącznik Nr 10 do SWZ.
Z Wykonawcą, którego oferta zostanie uznana przez Zamawiającego za ofertę najkorzystniejszą, zostanie podpisana umowa w miejscu i terminie wskazanym przez Zamawiającego.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-09 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: 1. Wykonawca składa ofertę za pomocą Platformy e-Zamówienia dostępnej pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9fe6a918-9a0d-45f9-b2df-19cac5c9542d

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-09 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
25.08.2026
Termin składania ofert
09.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne) 45262311-4 (Betonowanie konstrukcji) 45223100-7 (Montaż konstrukcji metalowych) 45262500-6 (Roboty murarskie i murowe) 45421000-4 (Roboty w zakresie stolarki budowlanej) 45310000-3 (Roboty instalacyjne elektryczne) 45262311-4 - Betonowanie konstrukcji 45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych 45262500-6 - Roboty murarskie i murowe 45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

Okres realizacji

do 2026-12-20