Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 08:00 (5 dni)

Budowa instalacji fotowoltaicznej na potrzeby Urzędu przy ul. Kcyńskiej 12 w Szubinie, w celu poprawy efektywności energetycznej i rozwoju odnawialnych źródeł energii.

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00406685

Numer referencyjny: ZP.271.19.2026

Zamawiający

GMINA SZUBIN

ul. Kcyńska 12

89-200 Szubin, Kujawsko-pomorskie

NIP: 5581723233

REGON: 092350910

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem postępowania jest dostawa, montaż, uruchomienie i serwis gwarancyjny instalacji fotowoltaicznej w ramach zadania pn. „Budowa instalacji fotowoltaicznej na potrzeby Urzędu przy ul. Kcyńskiej 12 w Szubinie, w celu poprawy efektywności energetycznej i rozwoju odnawialnych źródeł energii w rozumieniu ustawy o odnawialnych źródłach energii”.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Gwarancja inwertera 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Na podstawie 36 rozstrzygniętych przetargów z kodem CPV 09332000-5 - Instalacje słoneczne (cała Polska)

Najniższa cena

78 000 PLN

Średnia cena

172 436 PLN

Najwyższa cena

253 742 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
PERSEM Sp. z o. o. Bytom 7 - -
INTELIGENTNY DOM Sp. z o.o. Toruń 3 145 333 PLN 436 000 PLN
Antinus spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Radziwiłłów 1 - -
NEW SUN Sp. z o.o. Raszyn 1 - -
ECO-TEAM Sp. z o.o. Sp.k. Częstochowa 1 - -
Piotr Błaszczyk BLASPOL Linne 35 1 - -
Yuxta Sp. z o.o. Nowy Sącz 1 - -
3PNSU Opatówek 1 253 742 PLN 253 742 PLN
„3P NSU” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Opatówek 1 - -
Korabud Sp. z o.o. Gliwice 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Poprawa efektywności energetycznej poprzez montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach instytucji kultury i sportu w Gminie Krotoszynie

INTELIGENTNY DOM Sp. z o.o. 250 000 PLN

2026-08-20 09:50:47Z

Poprawa efektywności energetycznej poprzez montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach instytucji kultury i sportu w Gminie Krotoszynie

INTELIGENTNY DOM Sp. z o.o. 78 000 PLN

2026-08-20 09:50:47Z

Poprawa efektywności energetycznej poprzez montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach instytucji kultury i sportu w Gminie Krotoszynie

INTELIGENTNY DOM Sp. z o.o. 108 000 PLN

2026-08-20 09:50:47Z

Rozbudowa istniejącej instalacji PV wraz z wymianą nawierzchni dachu w obszarze generatora w budynku Collegium Geographicum

3PNSU 253 742 PLN

2026-08-12 05:10:12Z

"Dostawa stanowisk do badań instalacji fotowoltaicznych"

Piotr Błaszczyk BLASPOL -

2026-07-16 11:06:45Z

Budowa instalacji OZE do produkcji energii ze źródeł odnawialnych na terenie Gmin Turek i Przykona

ECO-TEAM Sp. z o.o. Sp.k. -

2026-06-26 15:10:47Z

Zaprojektowanie i wykonanie instalacji fotowoltaicznej na budynku Oddziału Terenowego TDT w Krakowie

RP SOLAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, -

2026-06-18 11:39:46Z

Montaż instalacji fotowoltaicznej w ramach projektu „Budowa zielono-niebieskiej infrastruktury na terenie Gminy Czempiń”

Yuxta Sp. z o.o. -

2026-04-30 10:42:03Z

Wykonanie instalacji fotowoltaicznych na budynkach Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie Gminy Babice wraz z magazynami energii w celu poprawy jakości środowiska naturalnego

FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA EL-MAX Adam Machaj -

2026-04-27 07:44:37Z

Kompleksowa modernizacja energetyczna obiektów komunalnych w zakresie OZE wraz z magazynowaniem energii w Gminie Bojszowy.

Antinus spółka z ograniczoną odpowiedzialnością -

2026-04-27 07:29:27Z

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Budowa instalacji fotowoltaicznej na potrzeby Urzędu przy ul. Kcyńskiej 12 w Szubinie, w celu poprawy efektywności energetycznej i rozwoju odnawialnych źródeł energii.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SZUBIN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350910

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kcyńska 12

1.5.2.) Miejscowość: Szubin

1.5.3.) Kod pocztowy: 89-200

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@szubin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.szubin.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa instalacji fotowoltaicznej na potrzeby Urzędu przy ul. Kcyńskiej 12 w Szubinie, w celu poprawy efektywności energetycznej i rozwoju odnawialnych źródeł energii.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b243915a-f8f6-4a89-a87b-a90fedf45875

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00406685

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00053598/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Budowa instalacji fotowoltaicznej na potrzeby Urzędu przy ul. Kcyńskiej 12 w Szubinie.

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1357781

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1357781

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się w języku polskim drogą elektroniczną przy użyciu platformy zakupowej
https://platformazakupowa.pl/transakcja/1357781.
2. Ofertę oraz oświadczenia o braku podstaw wykluczenia i o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy złożyć, pod rygorem nieważności w formie elektronicznej tj. postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub w postaci elektronicznej z podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
3. Zamawiający, zgodnie z § 11 ust. 2 ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie zamieszcza wymagania dotyczące specyfikacji połączenia, formatu przesyłanych danych oraz szyfrowania i oznaczania czasu przekazania i odbioru danych za
pośrednictwem platforma zakupowa.pl
4. Formaty plików wykorzystywanych przez Wykonawców powinny być zgodne z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych. Szczegółowe wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące sporządzenia i przesłania oferty oraz pozostałych dokumentów w tym podmiotowych środków dowodowych zostały określone w SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art.19 ust.1 PZP obowiązek informacyjny o którym mowa w art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy95/46/WE (ogólne rozporządzenie o danych) (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 4 maja 2016 r., str. 1), został spełniony w SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.19.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem postępowania jest dostawa, montaż, uruchomienie i serwis gwarancyjny instalacji fotowoltaicznej w ramach zadania pn. „Budowa instalacji fotowoltaicznej na potrzeby Urzędu przy ul. Kcyńskiej 12 w Szubinie, w celu poprawy efektywności energetycznej i rozwoju odnawialnych źródeł energii w rozumieniu ustawy o odnawialnych źródłach energii”.

4.2.6.) Główny kod CPV: 09332000-5 - Instalacje słoneczne

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

09330000-1 - Energia słoneczna

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-11-30

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Sposób oceny ofert został opisany w SWZ

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Gwarancja inwertera

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

W zakresie doświadczenia Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał, co najmniej 2 zamówienia polegające na dostawie i montażu instalacji fotowoltaicznej o mocy min. 50 kWp każda.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Oświadczenie Wykonawcy o potwierdzeniu aktualności informacji zawartych w oświadczeniu o braku podstaw wykluczenia, o którym mowa w art. 125 PZP - według wzoru określonego w Załącznikach do SWZ.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Wykaz dostaw wykonanych, w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

1) Formularz ofertowy.
2) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby albo inny dokument, służący wykazaniu udostępnienia Wykonawcy (realne i rzeczywiste wykazanie, że będzie tym potencjałem dysponował) niezbędnych zasobów tych podmiotów w zakresie określonym SWZ (jeśli dotyczy),
3) W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania - odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru,
5) Pełnomocnictwo jeżeli ofertę, oświadczenie i inne dokumenty składa osoba nie uprawniona do reprezentacji podmiotu (jeżeli dotyczy).

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości: 5 000 zł (słownie: pięć tysięcy złotych 00/100).

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Rodzaj i zakres zmian umowy został określony w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik do SWZ znajdujących się na stronie prowadzonego postępowania.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-07 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1357781

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-07 10:05

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-06

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Pełna nazwa zamówienia to: Budowa instalacji fotowoltaicznej na potrzeby Urzędu przy ul. Kcyńskiej 12 w Szubinie, w celu poprawy efektywności energetycznej i rozwoju odnawialnych źródeł energii w rozumieniu ustawy o odnawialnych źródłach energii.
2026-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
25.08.2026
Termin składania ofert
10.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 09332000-5 - Instalacje słoneczne
09332000-5 (Instalacje słoneczne) 09330000-1 (Energia słoneczna) 45310000-3 (Roboty instalacyjne elektryczne) 09330000-1 - Energia słoneczna 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

Okres realizacji

do 2026-11-30