Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 07.09.2026 07:00 (3 dni)

Budowa odcinka sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłoczonej wraz z przepompownią ścieków sanitarnych i przyłączami kanalizacji sanitarnej w miejscowości Zapole – Lipny Bór

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00400587

Numer referencyjny: SI.271.11.2026

Zamawiający

Gmina Niwiska

Niwiska 430

36-147 Niwiska, Podkarpackie

NIP: 8141588011

REGON: 690581672

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa odcinka sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej oraz odcinka kanalizacji sanitarnej tłoczonej od projektowanej przepompowni ścieków sanitarnych do studni rozprężnej S92 w Zapolu. Projektowana kanalizacja sanitarna ma zapewnić odprowadzanie ścieków z istniejących i planowanych budynków zlokalizowanych w rejonie drogi gminnej w Zapolu – Lipny Bór. Projekt zawiera lokalizację przepompowni ścieków. Zasilanie energetyczne przepompowni pozalicznikowe wraz z przyłączem energetycznym do projektowanego złącza kablowego wraz z licznikiem.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji 40%

Dokumenty zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu - SI.271.11.2026

Ogłoszenie o zamówieniu - SI.271.11.2026.pdf

Załączniki do SWZ - SI.271.11.2026

Załączniki do SWZ - SI.271.11.2026.zip

Specyfikacja warunków zamówienia - SI.271.11.2026

Specyfikacja warunków zamówienia - SI.271.11.2026-sig.pdf

Załącznik Nr 5 - Przedmiar robót po zmianie 27.08.2026

Załącznik Nr 5 - Przedmiar robót po zmianie 27.08.2026.zip

Odpowiedź na pytania oferenta 3

Odpowiedź na pytania oferenta 3-sig.pdf

Odpowiedź na pytania oferenta 4

Odpowiedź na pytania oferenta 4-sig.pdf

Odpowiedź na pytania oferenta 5

Odpowiedź na pytania oferenta 5-sig.pdf

Odpowiedź na pytania oferenta 2

Odpowiedź na pytania oferenta 2-sig.pdf

Odpowiedź na pytania oferenta 8

Odpowiedź na pytania oferenta 8-sig.pdf

Specyfikacja warunków zamówienia - SI.271.11.2026 po zmianie 28.08.2026

Specyfikacja warunków zamówienia - SI.271.11.2026 po zmianie 28.08.2026-sig.pdf

Odpowiedź na pytania oferenta 6

Odpowiedź na pytania oferenta 6-sig.pdf

Odpowiedź na pytania oferenta 7

Odpowiedź na pytania oferenta 7-sig.pdf

Ogłoszenie o zamówieniu - Si.271.11.2026 - po zmianie 28.08.2026.

Ogłoszenie o zamówieniu - Si.271.11.2026 - po zmianie 28.08.2026.pdf

Odpowiedź na pytania oferenta 1

Odpowiedź na pytania oferenta 1-sig.pdf

Odpowiedź na pytania oferenta 9

Odpowiedź na pytania oferenta 9-sig.pdf

Odpowiedź na pytania oferenta 10

Odpowiedź na pytania oferenta 10-sig.pdf

Odpowiedź na pytania oferenta 11

Odpowiedź na pytania oferenta 11-sig.pdf

Załącznik Nr 3 - Projekt umowy po zmianie 02.09.2026

Załącznik Nr 3 - Projekt umowy po zmianie 02.09.2026.DOC

Odpowiedź na pytania oferenta 13

Odpowiedź na pytania oferenta 13-sig.pdf

Ogłoszenie o zamówieniu - SI.271.11.2026 - po zmianie 02.09.2026

Ogłoszenie o zamówieniu - SI.271.11.2026 - po zmianie 02.09.2026.pdf

Odpowiedź na pytania oferenta 12

Odpowiedź na pytania oferenta 12-sig.pdf

Specyfikacja warunków zamówienia - SI.271.11.2026 po zmianie 02.09.2026

Specyfikacja warunków zamówienia - SI.271.11.2026 po zmianie 02.09.2026-sig.pdf

Wypełnij dokumenty

Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy

Kto wygrywa podobne przetargi?

Podkarpackie — na podstawie 67 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)

Najniższa cena

78 181 PLN

Średnia cena

1 492 895 PLN

Najwyższa cena

7 321 270 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
MULTIKOP Sp. z o.o. Strzeszyn 567 3 6 744 428 PLN 6 744 428 PLN
Zakład Instalacji Sanitarnych Adam Niedziałek Czudec 3 1 919 292 PLN 1 919 292 PLN
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe "KILBUD" Barbara Bieniasz Krzemienica 3 - -
Zakład Instalacji Sanitarnych Adam Niedziałek Czudec 3 368 262 PLN 368 262 PLN
HYDRAULIK USŁUGI WOD-KAN I CO Grzegorz Reguła Dzikowiec 3 135 722 PLN 271 444 PLN
HYDROMONTER Józef Różański CZARNA SĘDZISZOWSKA, 135B 2 - -
Zakład Instalacyjny Ryszard Staroń Krosno 2 650 000 PLN 650 000 PLN
ZAKŁAD BUDOWLANO-INSTALACYJNY GRZEGORZ FALGER ALBIGOWA 2 7 321 270 PLN 7 321 270 PLN
Zakład Instalacyjno-Budowlany "LISBUD" Paweł Lisowski Pstrągowa 2 1 129 079 PLN 2 058 589 PLN
MONTERES SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Przeworsk 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

„Budowa awaryjnych, zapasowych zbiorników hydrologicznych w Gminie Iwierzyce”

FSW INSTAL Waldemar Flis 2 386 001 PLN

2026-09-02 08:22:41Z

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z pompownią ścieków i zasilaniem energetycznym w Sędziszowie Małopolskim przy ul. Wschodniej

HYDROMONTER Józef Różański -

2026-08-19 09:02:10Z

Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej z miejscowości Mrzygłód do miejscowości Dębna

Zakład Instalacji Sanitarnych Adam Niedziałek 368 262 PLN

2026-08-18 07:42:58Z

Budowa sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w m. Pruchnik w obrębie ulic: Spacerowej, Spokojnej, Klonowej i Dębowej – rozbudowa sieci

Józef Lis USŁUGOWY ZAKŁAD WOD-KAN-GAZ 920 864 PLN

2026-08-04 08:51:14Z

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej na ulicy Spacerowej w miejscowości Brzozów

ROLBUD Krystyna Świzdor 692 490 PLN

2026-08-03 12:54:56Z

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Wyżne „Kosina” i Czudec, ul. Leśna

Zakład Instalacyjno-Budowlany LISBUD Paweł Lisowski 335 790 PLN

2026-07-31 10:40:06Z

Rozbudowa sieci wodociągowej wraz z przebudową stacji uzdatniania wody w Horyńcu-Zdroju

Usługi Komunalne Sp. z o. o. 2 012 454 PLN

2026-07-22 08:33:13Z

Budowa kanalizacji sanitarnej poza aglomeracją w miejscowości Stara Wieś - Mała Strona.

Zakład Instalacyjny Ryszard Staroń -

2026-07-20 12:37:15Z

Budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami, budynkiem hydroforni w miejscowości Trepcza

Zakład Instalacyjno-Budowlany Edward Kwiek 1 157 600 PLN

2026-07-17 08:12:00Z

Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji na osiedlu Św. Brata Alberta realizowana w ramach inwestycji p.n.: "Rozwój systemu gospodarowania wodami na terenie Gminy Kolbuszowa"

Hydromonter Józef Różański 2 198 000 PLN

2026-07-13 10:22:43Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 23 370 PLN Średnia: 670 345 PLN Max: 4 494 174 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Budowa odcinka sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłoczonej wraz z przepompownią ścieków sanitarnych i przyłączami kanalizacji sanitarnej w miejscowości Zapole – Lipny Bór

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Niwiska

1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Niwiska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581672

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Niwiska 430

1.5.2.) Miejscowość: Niwiska

1.5.3.) Kod pocztowy: 36-147

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.7.) Numer telefonu: 17 2279 002

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzadgminy@gmina.niwiska.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gmina.niwiska.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa odcinka sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłoczonej wraz z przepompownią ścieków sanitarnych i przyłączami kanalizacji sanitarnej w miejscowości Zapole – Lipny Bór

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-efde82e4-5601-47b2-a54a-3ab13199cff7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00400587

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00092172/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Zapole

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-efde82e4-5601-47b2-a54a-3ab13199cff7

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1.Ofertę, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 p.z.p., podmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwa, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby sporządza się w postaci elektronicznej, w ogólnie dostępnych formatach danych, w szczególności w formatach ".txt, .rtf, .pdf, .doc, .docx, .odt". Zamawiający dopuszcza inne formaty, jeżeli będzie posiadał narzędzia do ich odczytania, ryzyko braku narzędzi i nie odczytania dokumentów obciąża wykonawcę. Zaleca się przesyłanie dokumentów w formacie pdf.
2.Ofertę, a także oświadczenie składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
3. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem dedykowanych formularzy wynosi 150MB.
4. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o danych) (Dz. U. UE L119 z dnia 4 maja 2016 r., str. 1; zwanym dalej „RODO”) informujemy, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Niwiska, Niwiska 430, 36- 147 Niwiska, w imieniu którego działa Wójt.
2) administrator wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym można się kontaktować pod adresem e-mail: iod@niwiska.pl , nr tel. 693 776 126;
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego.
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 ustawy Pzp
5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z Jednolitego Rzeczowego Wykazu Akt obowiązującego u administratora,
6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO.
8) posiada Pani/Pan:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących (w przypadku, gdy skorzystanie z tego prawa wymagałoby po stronie administratora niewspółmiernie dużego wysiłku może zostać Pani/Pan zobowiązana do wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu albo sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia);
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych (skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników);
c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem okresu trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu oraz przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego);
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
9) nie przysługuje Pani/Panu:
a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO;
10) przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na niezgodne z RODO przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych przez administratora. Organem właściwym dla przedmiotowej skargi jest Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: SI.271.11.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa odcinka sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej oraz odcinka kanalizacji sanitarnej tłoczonej od projektowanej przepompowni ścieków sanitarnych do studni rozprężnej S92 w Zapolu. Projektowana kanalizacja sanitarna ma zapewnić odprowadzanie ścieków z istniejących i planowanych budynków zlokalizowanych w rejonie drogi gminnej w Zapolu – Lipny Bór. Projekt zawiera lokalizację przepompowni ścieków. Zasilanie energetyczne przepompowni pozalicznikowe wraz z przyłączem energetycznym do projektowanego złącza kablowego wraz z licznikiem.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2027-05-31

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu dotyczący sytuacji ekonomicznej lub finansowej, jeżeli wykaże, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 1 500 000,00 PLN.
4) zdolności technicznej lub zawodowej dotyczące :
a) doświadczenia Wykonawcy.
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał w sposób należyty co najmniej trzy roboty budowlane, których przedmiotem była budowa sieci kanalizacji sanitarnej, przy czym każda z wykazanych robót budowlanych miała wartość co najmniej 2 000 000,00 zł brutto o zakresie minimum:
- wykonanie sieci kanalizacji grawitacyjnej o długości co najmniej 2 500 mb,
- wykonanie sieci kanalizacji tłoczonej o długości co najmniej – 800 mb,
- wykonanie pompowni sieciowych – 2 szt.
b) osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże że dysponuje lub będzie dysponował na czas realizacji zamówienia co najmniej jedną osobą skierowaną do realizacji zamówienia, która pełnić będzie funkcję kierownika robót, posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, bez ograniczeń, do kierowania robotami budowlanymi, lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
c) potencjału technicznego Wykonawcy.
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o braku podstaw do wykluczenia z postępowania – zgodnie z Załącznikiem nr 2.1 do SWZ.
2. Informacje zawarte w oświadczeniu, o którym mowa w pkt 1 stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w pkt. 1 składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
4. Na podstawie art. 125 ust. 5, Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w pkt. 1, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby.
5. Na podstawie art. 274 ustawy Pzp, Zamawiający wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, jeżeli wymagał ich złożenia w ogłoszeniu o zamówieniu lub dokumentach zamówienia, aktualnych na dzień złożenia, chyba że zamawiający jest w ich
posiadaniu lub ma dostęp do tych podmiotowych środków dowodowych.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, porównywalnych z robotami budowlanymi stanowiącymi przedmiot zamówienia, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty – Załącznik nr 6 do SWZ,
2) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – Załącznik nr 7 do SWZ,
3) informację z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed jej złożeniem,
4) oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1714), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej wraz z oświadczeniem potwierdzającym aktualność oświadczenia wstępnego na podstawie art.125 ust. 1 Pzp. – Załącznik nr 8 do SWZ.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Nie dotyczy

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 15 000, 00 zł (słownie: piętnaście tysięcy złotych 00/100 PLN).
2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert i utrzymywać nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w niniejszym rozdziale SWZ.
3. Formy wnoszenia wadium: wadium może być wniesione według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tj. Dz.U. z 2025 r. poz. 98).
4. Termin wnoszenia wadium upływa w dniu: 4 września 2026 r. o godzinie 09:00.
5. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacać przelewem na następujący rachunek bankowy: Bank Spółdzielczy w Kolbuszowej Oddział w Niwiskach, nr rachunku 38 9180 1034 2003 2001 3909 0002, z dopiskiem „Wadium – „SI.271.11.2026 Budowa odcinka sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłoczonej w Zapolu”
Zamawiający uzna za skutecznie wniesione wadium w pieniądzu, gdy znajdzie się ono na rachunku Zamawiającego przed upływem terminu określonego w pkt 4 niniejszego rozdziału.
Uwaga!
Wadium w tej formie uważa się za wniesione w sposób prawidłowy, gdy środki pieniężne wpłyną na konto Zamawiającego przed upływem terminu składnia ofert.
6. Wadium wnoszone w postaci niepieniężnej należy złożyć wraz z ofertą w wydzielonym, odrębnym pliku. Należy przekazać oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej.

Uwaga!
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, treść dokumentu wadialnego musi zapewniać możliwość zaspokojenia interesów Zamawiającego co oznacza, że uzyskanie zagwarantowanej zapłaty wadium musi obejmować wszystkie wskazane w ustawie przesłanki zatrzymania wadium, o których mowa w art. 98 ust. 6 ustawy, tj. działania lub zaniechania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Uwaga:
Pozostałe warunki dotyczące wpłaty, zwrotu lub zatrzymania wadium opisane są w dziale XV SWZ.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. Wszelka korespondencja będzie prowadzona wyłącznie z pełnomocnikiem.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty Załącznik 2.3. - oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane/dostawy/usługi wykonają poszczególni wykonawcy.
4. Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia określoną w art. 366 Kodeksu Cywilnego.
5. W formularzu OFERTA należy zaznaczyć że oferta jest składana wspólnie oraz wpisać dane dotyczące wszystkich podmiotów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Wybrany Wykonawca jest zobowiązany do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w Projekcie Umowy, stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ.
2. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy jest tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie.
3. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 ustawy Pzp oraz w Projekcie Umowy, stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ, w tym zasad
waloryzacji.
4. Zmiana umowy wymaga dla swej ważności, zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-04 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę należy złożyć poprzez platformę e-zamówienia https://ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-04 10:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-03

2026-08-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
20.08.2026
Termin składania ofert
07.09.2026 07:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków) 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne) 45231400-9 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych) 45316100-6 (Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego) 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych 45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

Okres realizacji

do 2027-05-31