Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 221 400 PLN
Budowa placu zabaw w Szymocicach
Numer referencyjny: IWK.271.2.2026
Zamawiający
Gmina Nędza
Jana III Sobieskiego 5
47-440 Nędza, Śląskie
NIP: 6391967777
REGON: 276258470
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Infinity Play Sp. z o. o. | Ceradz Dolny | 7831900448 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Infinity Play Sp. z o. o. (Ceradz Dolny) | Umowa podpisana | 221 400 PLN | 221 400 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Śląskie — na podstawie 95 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Najniższa cena
14 040 PLN
Średnia cena
498 319 PLN
Najwyższa cena
3 149 752 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| PHU FARGO Michał Gierczycki Częstochowa | 12 | 109 241 PLN | 876 215 PLN |
| MAREK GRZESIAK DOMBUDEX – Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlano-Handlowe Częstochowa | 6 | 107 147 PLN | 642 883 PLN |
| MAREK GRZESIAK DOMBUDEX - Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlano-Handlowe Częstochowa | 6 | 110 659 PLN | 679 164 PLN |
| ANDRZEJ GRZELIŃSKI ZAKŁAD PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWY EKO-OGRÓD Kłobuck | 5 | 45 918 PLN | 229 589 PLN |
| MALBUDMAR Sp. z o.o. Istebna | 2 | 1 360 870 PLN | 2 721 740 PLN |
| Powerlift Sp. z o. o. Ustroń | 2 | - | - |
| INTERHALL Sp. z o.o. Katowice | 2 | - | - |
| FIRMA PRODUKCYJNO USŁUGOWO HANDLOWA PAWLIMEX PAWEŁ WOJAK Stara Wieś | 2 | 966 843 PLN | 966 843 PLN |
| F.U.H. „DZIEDZICKI” Marcin Dziedzicki Konopiska | 2 | - | - |
| Etna Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa Skawina | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Budowa hali magazynowej (boks składowy nr 1 i nr 2; podbudowa pod wszystkie boksy) do składowania soli drogowej położnej na terenie Obwodu Drogowo Mostowego nr 1 w Rudnikach.
2026-09-04 09:41:43Z
„Wykonanie innych prac budowlanych w budynkach mieszkalnych, zarządzanych i administrowanych przez ZGM "TBS" w Częstochowie Spółka z o.o., ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 24, 42-200 Częstochowa”
2026-09-02 06:22:01Z
„Wykonanie innych prac budowlanych w budynkach mieszkalnych, zarządzanych i administrowanych przez ZGM "TBS" w Częstochowie Spółka z o.o., ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 24, 42-200 Częstochowa”
2026-09-02 06:22:01Z
Przebudowa (modernizacja) budynku wielorodzinnego ze zmianą sposobu użytkowania gminnego lokalu użytkowego oraz przebudowa lokali mieszkalnych ul. W. Roździeńskiego 79 w Piekarach Śl.-Etap II. Dach
2026-09-01 08:33:14Z
„Wyk.remontu balkonów bud. mieszk.wiel. przy ul. Kontkiewicza 8 i ul. Limanowskiego 96 w Częstochowie, stan. zasób kom. gminy zarz. i admin. przez ZGM"TBS" Sp.z o.o. ul.POW 24, 42-200 Częstochowa”
2026-08-31 07:54:04Z
„Budowa zadaszenia pneumatycznego nad boiskiem ze sztuczną nawierzchnią na obiekcie KRESY w Chorzowie przy ul. Wolności 139”.
2026-08-26 09:53:49Z
„Roboty brukarskie na terenach stanowiących zasób komunalny gminy, admin.i zarz.przez ZGM "TBS" Sp. z o.o. w Częstochowie oraz stanowiących własność ZGM "TBS" Sp. z o.o. w Częstochowie”
2026-08-24 08:41:50Z
„Roboty brukarskie na terenach stanowiących zasób komunalny gminy, admin.i zarz.przez ZGM "TBS" Sp. z o.o. w Częstochowie oraz stanowiących własność ZGM "TBS" Sp. z o.o. w Częstochowie”
2026-08-24 08:41:50Z
„Roboty brukarskie na terenach stanowiących zasób komunalny gminy, admin.i zarz.przez ZGM "TBS" Sp. z o.o. w Częstochowie oraz stanowiących własność ZGM "TBS" Sp. z o.o. w Częstochowie”
2026-08-24 08:41:50Z
Budowa placu zabaw w Szymocicach
2026-08-24 07:04:14Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00330674 z dnia 2026-07-08 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Budowa placu zabaw w Szymocicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Nędza
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258470
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Jana III Sobieskiego 5
1.5.2.) Miejscowość: Nędza
1.5.3.) Kod pocztowy: 47-440
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@nedza.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nedza.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa placu zabaw w Szymocicach
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-eab17c94-aa87-45cf-9504-1e53d3e37874
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00330674
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00016714/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Budowa placu zabaw w Szymocicach
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://gminanedza.ezamawiajacy.pl3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert,
wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą, z uwzględnieniem
wyjątków określonych w ustawie Pzp, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Przez środki komunikacji
elektronicznej rozumie się środki komunikacji elektronicznej zdefiniowane w ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług
drogą elektroniczną (Dz. U. z 2020 r. poz. 344).
https://gminanedza.ezamawiajacy.pl ug@nedza.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zamawiający, zgodnie z § 3 ust. 3 ww.
Rozporządzenia określa niezbędne wymagania sprzętowo- aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej tj.:
• Stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s na komputer;
• komputer PC/MAC z aktualnym systemem operacyjnym wspieranym przez producenta;
Wymagania sprzętowo-aplikacyjne w zakresie podpisywania postąpień
• Włączona w przeglądarce obsługa JavaScript;
• Zainstalowane na komputerze środowisko uruchomieniowe ORACLE JAVA (dla systemu Windows - w wersji 32 oraz 64 bitowej –
do pobrania ze strony producenta w sekcji Java SE Runtime Environment 8u202 - Windows x86 Offline oraz Windowsx64, dla
systemu Mac - do pobrania ze strony producenta w sekcji Java SE Development Kit 8u202 - Mac OS X x64; alternatywnie do
oprogramowania ORACLE - JAVA w wersji OpenJDK);
• Zainstalowana aplikacja Szafir Host;
• Podłączony lub wbudowany w komputer czytnik kart podpisu elektronicznego. Prawidłowość zainstalowania w/w komponentów
można zweryfikować po zalogowaniu do OnePlace, po kliknięciu przycisku SPRAWDŹ PODPIS”;
10) Zamawiający zgodnie z § 3 ust. 3 ww. Rozporządzenia, określa dopuszczalne formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości
do 100 MB w txt, rtf, pdf ,xps, odt, ods, odp, doc, xls, ppt, docx, xlsx, pptx, csv, jpg, jpeg, tif, tiff, geotiff, png, svg, wav, mp3, avi, mpg,
mpeg, mp4, m4a, mpeg4, ogg, ogv, zip, tar, gz, gzip, 7z, html, xhtml, css, xml, xsd, gml, rng, xsl, xslt, TSL, XMLsig, XAdES, CAdES,
ASIC, XMLenc.
11) Zamawiający zgodnie z § 3 ust. 3 ww. Rozporządzenia określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych tj.:
a) Plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format
kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu
otwarcia ofert.
3.7.) Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne: https://gminanedza.ezamawiajacy.pl
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): KLAUZULA INFORMACYJNA RODO
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie
ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz
uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”,
informuję, że:
�� administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Wójt Gminy Nędza ul. Jana III Sobieskiego 5, 47-440 Nędza,
ug@nedza.pl,
tel. 32 66 60 458, 32 410 23 99;
�� dane kontaktowe inspektora ochrony danych w Urzędzie Gminy Nędza: daneosobowe@nedza.pl;
�� Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o
udzielenie zamówienia publicznego nr IWK.271.2.2026 pn.: „Budowa placu zabaw w Szymocicach”, prowadzonym w trybie podstawowym bez negocjacji oraz jego rozstrzygnięcia, jak również zawarcia umowy
w sprawie
�� odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja
postępowania w
oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, dalej „ustawa Pzp”;
�� Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia
postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas
trwania umowy;�� obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem
ustawowym
określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego;�� w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do
art.
22 RODO;
�� posiada Pani/Pan:
− na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
− na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych *;
− na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem
okresu trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu oraz przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2
RODO **;
− prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych
osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
�� nie przysługuje Pani/Panu:
− w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
− prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
− na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania
Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: IWK.271.2.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje budowę placu zabaw wraz z montażem elementów wyposażenia na działce ewidencyjnej nr 67/4, obręb Szymocice, gmina Nędza. Zakres inwestycji obejmuje wykonanie robót przygotowawczych i ziemnych, odpowiednie przygotowanie terenu pod planowane urządzenia oraz wykonanie niezbędnych nawierzchni bezpiecznych i komunikacyjnych
Lokalizacja:
ul. Gliwicka, 47-440 Szymocice,
dz. ewid. nr 67/4 jedn. ewid.: Nędza; obręb: Szymocice (0006), id działki: 241106_2.006.AR_1.67/4
jednostka ewidencyjna: 241106_2, Nędza
obręb ewidencyjny: 0005 NĘDZA
1) Zakłada się następujące prace budowlane:
a) wykonanie koryta pod warstwy nawierzchni amortyzującej z piasku,
b) dostawę i montaż urządzenia wyposażenia placu zabaw,
c) ułożenie obrzeży gumowych po obwodzie strefy bezpiecznej,
d) ułożenie geotkaniny,
e) ułożenie nawierzchni z żwirku płukanego o frakcji 2-8mm, bez ostrych krawędzi
f) uporządkowanie terenu,
2) Elementy do zagospodarowania:
a) Plac zabaw, na którym przewidziano następujące urządzenia:
• Zestaw sprawnościowy
• Zestaw sprawnościowy
• Trampolina
• Zestaw linowy
b) Siłownia plenerowa, na której przewidziano następujące urządzenia:
• biegacz + orbitek
• surfer + biegacz + twister
• prasa nożna + wioślarz
c) Elementy małej architektury takie jak:
• ławki z oparciem
• regulamin placu zabaw
• pojemnik do segregacji śmieci,
Z zakresu wyłączone jest wykonanie ogrodzenia.
Wszystkie wątpliwości należy wyjaśniać na bieżąco z Inwestorem, projektantem, inspektorem nadzoru, a także przed ostatecznym wykonaniem robót – m.in. przedstawić materiały o odpowiednich atestach i skonsultować je, jak wyżej (w przypadku możliwości / sugestii zastosowania zamienników – muszą być one tej samej jakości bądź lepsze!).
Zakończeniem wykonania prac remontowych będzie podpisanie z wynikiem pozytywnym protokołu odbioru ze strony Zamawiającego i Wykonawcy.
UWAGA
Szczegółowy opis zadania znajduje się w dostarczonej dokumentacji technicznej stanowiącej załącznik do SWZ.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112500-0 - Usuwanie gleby
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw
37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-09-25
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami
oceny ofert:
1) Cena (C) – waga kryterium 60 %;
2) Okres gwarancji (G) – waga kryterium 40 %
2. Zasady oceny ofert w poszczególnych kryteriach:
1) Cena © – waga 60 %
cena najniższa brutto*
C = ---------------------------------------------------------------- x 100 pkt x 60 %
cena oferty ocenianej brutto
* spośród wszystkich złożonych ofert niepodlegających odrzuceniu
a) Podstawą przyznania punktów w kryterium „cena” będzie cena ofertowa brutto podana przez Wykonawcę w Formularzu
Ofertowym.
b) Cena ofertowa brutto musi uwzględniać wszelkie koszty jakie Wykonawca poniesie w związku z realizacją przedmiotu
zamówienia.
2) Okres gwarancji (G) – waga 40 %
a) określając okres gwarancji wynoszący 60 m-cy, Wykonawca otrzyma 40 punktów
b) określając okres gwarancji wynoszący 48 m-cy, Wykonawca otrzyma 20 punktów
c) określając okres gwarancji wynoszący 36 m-cy, Wykonawca otrzyma 10 punktów
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60,00
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji
4.3.6.) Waga: 40,00
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:2.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia wymagań w tym zakresie.
2.2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Zamawiający nie stawia wymagań w tym zakresie.
2.3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie stawia wymagań w tym zakresie.
2.4. zdolności technicznej lub zawodowej:
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że:
2.4.1. w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał należycie co najmniej:
- 1 robotę budowlaną polegającą na budowie, przebudowie lub rozbudowie placu zabaw, o wartości nie mniejszej niż 150 000,00 zł brutto.
2.4.2. o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy dysponują lub będą dysponować w okresie wykonywania zamówienia i skierują do jego realizacji:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy dysponują lub będą dysponować w okresie wykonywania zamówienia i skierują do jego realizacji co najmniej jedną osobę, która będzie pełnić funkcję kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, wydane zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa, a w przypadku osób będących obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej – uprawnienia uznane zgodnie z obowiązującymi przepisami.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiająpełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia
publicznego – nie dotyczy spółki cywilnej, o ile upoważnienie/pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynika z
dołączonej do oferty umowy spółki bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę.
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, zobowiązani są złożyć wraz z ofertą stosowne
pełnomocnictwo.3. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienie przez Wykonawców oświadczenie, o którym mowa w art.
125 ustawy (§ 8 ust. 1) składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te
potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w którym Wykonawca wspólnie ubiegający się o
udzielenie zamówienia wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia - każdy z
Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia nie może podlegać wykluczeniu z postępowania w
oparciu o wskazane w SWZ podstawy wykluczenia.
Powyższe oznacza, iż:
1) Oświadczenie w zakresie braku podstaw wykluczenia musi złożyć każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o
udzielenie zamówienia;
2) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału składa podmiot, który w odniesieniu do danego warunku udziału w
postępowaniu potwierdza jego spełnianie; dopuszcza się oświadczenie złożone łącznie, tj. podpisane przez wszystkie
podmioty wspólnie składające ofertę lub przez pełnomocnika występującego w imieniu wszystkich podmiotów.
4. W przypadku o którym mowa w art. 117 ust. 4 Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia wskazują w
formularzu oferty – zał. nr 1 do SWZ, które roboty budowlane wykonają poszczególni wykonawcy
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanymw art. 454-455 Pzp. oraz wskazanym we Wzorze Umowy w § 13
Zmiana postanowień umowy, stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-22 14:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://gminanedza.ezamawiajacy.pl w zakładce „OFERTY"
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-22 14:15
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-20
SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wykluczeniu podlegają wykonawcy, o których mowa w art. 7 ust.1ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na
Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
Zamawiający wymaga od wybranego Wykonawcy wniesienia przed podpisaniem umowy zabezpieczenia należytego
wykonania umowy w kwocie równej 5 % ceny brutto podanej w ofercie.
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 08.07.2026
- Termin składania ofert
- 22.07.2026 12:00
- Wartość umowy
- 221 400 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
do 2026-09-25